Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 44 z 61)
Przmus napisał/a:Problemem w tym przypadku jest sieć Orange, która ma tak niedopracowane liczniki "Szczęśliwych godzin", że bez reconnectu modemu po godzinie 00:00 i przed 8:00 potrafi zjeść cały miesięczny transfer...
Tak więc takie "Auto. zerwanie połączenia 3G, jeśli brak podł. urządzeń" jest bardzo przydatne, np. jeśli ustawi się automatyczne wyłączenie komputera gdzieś w środku nocy. Oczywiście automatyczny restart połączenia jest też ustawiony w crontabie na 7:55. Mógłbym też ustawić na 00:05, ale czasami o tej godzinie gram w grę Multiplayer i mogłoby mnie wywalić 
To gdybym chciał skorzystać z Orange to takiego rozwiązania nie mógłbym zastosować gdyż korzystam z telefonu IP z kilkoma liniami telefonicznymi i ważny jest dostęp on-line (chociaż teraz Orange daje gigantyczne limity porównując HSPA+ do LTE ), poza tym sprawdził bym na Twoim miejscu jak to rozlicza operator w przypadku połączenia modemu w NDIS? Gdyż np. ja zestawiając takowe zauważyłem że mimo kilku minutowej przerwy stacja łączy mnie pod tym samym adresem IP. 
Ekim napisał/a:Chętnoie wysłucham propozycji
PS operator to plus.
A nie lepiej usunąć przyczyny takiej sytuacji a nie walczyć ze skutkami? Do prawidłowej-stabilnej w czasie pracy modemu muszą być zagwarantowane następujące czynniki: a)właściwy poziom sygnału (przy opcji jako łącze stałe w każdym przypadku wskazana antena kierunkowa zewnętrzna-oczywiście o ile mamy warunki do takiego zastosowania), b) wydajne zasilanie po USB modemu, c)wymuszenie na modemie ciągłej aktywności w sieci (nie pozwalamy na wchodzenie w stan uśpienia np. pingując hosta w sieci-zużycie danych w ciągu miesiąca to zaledwie 0,5GB). Korzystam od lat z iPlus jako łącze stałe od E220 zaczynając później E1820/E367/E398 a między czasie modemo-router HUAWEI B260 z którym na wbudowanej antenie przy dobrym zasięgu miałem najwięcej problemów. W pozostałej 4 te problemy nie występowały (a dokładniej w E367 na jesieni w zeszłym roku 2 razy-jak się okazało przyczyną była karta USIM-LTE i brak autoryzacji, na przełomie wiosny i lata po 43 dniach zerwało mi sesję-tutaj też podejrzewam rękę operatora gdyż karta nie logowała się w sieci-modem migał na zielono, 3g-info nie pokazywało żadnego zasięgu dopiero odcięcie zasilania pozwoliło się karcie zalogować w sieci). Szczerze mówiąc to gdyby nie limity to zapomniałbym że korzystam z sieci 3/4G. 
reFORma napisał/a: Zresztą czemu działał by poprawnie na 10.03.1. a > już nie.
Na OpenWRT/Gargoyle to wg mojej oceny on nigdy nie działał lite (aczkolwiek Oleg jest wersją WRT ale czy to wersja 1 czy 2 na nim te routery działają najlepiej-niestety brak support-u PL
, z Tomato to najlepiej działała mi wersja chińska Pandora z modemem CDMA na wersji 2 a już inny chińczyk DUAL-WAN wysypywał się po 2-tygodniach). Niestety czas tego sprzętu już minął i trudno liczyć na lepsze wsparcie. 
qbasasa napisał/a:problem występuje nawet jeżeli do huba podpięty jest tylko modem lte,
normalnie podpiętą mam dukarkę, dysk i modem hspa+,
jedynym co zyskuje mając lte jest mniejszy ping, ponieważ niestety nawet na lte transferów jakie reklamuje plus nie da się osiągnąć w mojej lokalizacji więc limit osiągam już używając hspa+.
Nie sądzę aby był to problem sterownika ncm gdyż jest on wykorzystywany przez kilka różnych wersji firmware i nie widziałem zgłaszanych tego typu problemów (w Olegu, projektach firmware Google dla RT-N56U, RT-N65U). Może tj. kwestia konfiguracji (konkretnie wznowienia połączenia po zerwaniu lub zawieszeniu modemu). Nie wiem jakiej prędkości oczekujesz LTE od Plusa? Ale wydaje mi się że jesteś w identycznej sytuacji jak ja z przed ponad roku (06/2012)-gdy otrzymałem sprzęt, zasięg wg mapy operatora był dobry a jakość połączenia koszmarna (skoki do 25Mbps, zwiechy, gubienie pakietów, upload na poziomie 0,5Mbps...ect.-poziom sygnału ok. -80dB i po lokalizacji nadajnika nie mogłem zainstalować anteny kierunkowej gdyż daleko i przeszkody po drodze). Cóż zrezygnowałem i korzystałem kolejny rok z HSPA+ (jedynie zrobiłem update instalacji o antenę kierunkową zewnętrzną co wpłynęło bardzo korzystnie na stabilność, niższy ping). W lipcu przed urlopem dzwoniłem po informacje do BOK Polsatu, Plusa-o info zasięgu w miejscu pobytu czasowego i przy okazji spytałem o LTE w Łodzi-niestety Plus zszedł z jakością obsługi do poziomu CP. Nawet nie sprawdzałem http://mapa.btsearch.pl/ (mam 3 nowe stacje wg mapy w pobliżu) ale zamówiłem konektor do E398 i po połączeniu do anteny piękna niespodzianka sygnał -67dB i prędkości na średnim poziomie DL30Mbps/UL15Mbps max. 40/19Mbps, ping do Google 30-40ms, zero strat, teraz przy ciągłych opadach deszczu 50-60ms i również 0 strat, prędkość bz. , mam jedynie problem z limitem. A biorąc właśnie ten czynnik pod uwagę to nie ma opcji że przy dobrych parametrach sygnału LTE będzie w jakiś sposób porównywalne z HSPA+ (chyba że Z.S. podbije limity razy 5-10, czego się nie spodziewam w szybkiej perspektywie). Z pewnością nie licz na takie rozwiązanie że ten router obsłuży Ci bez bólu modem+dysk lub webcam-za słaba jednostka CPU/RAM.
zdzichu6969 napisał/a:Tak nie testuj, bo pakiet cały stracisz 
Dokładnie-uruchamiałem LTE na stałe po raz pierwszy 2-tygodnie temu, z testami na 3 routerach i w ciągu 3 dni na ten poszło 5GB, jeden test to setki MB. Poza tym jeżeli ta konstrukcja jest podobna do MR3020/WR703N to max. wydolność stabilnego transferu będzie w okolicy 35Mbps, a wyższe skoki to jedynie chwilowa "czkawka" OT.
qbasasa napisał/a:Jest to problem sterownika do modemu E3276
Mam ten sam router, działa on prawidłowo z modemem e353u-2 lecz z modemem E3276 restartuje się co 10 minut.
A jak łączysz ten modem z routerem-poprzez aktywny HUB? To zupełnie inny kaliber sprzętu-jeżeli jest używany do LTE. Nawet gdy podłączymy aktywny HUB a do niego dysk, webcam to pojawi się inny problem: pamięci RAM i przepustowości USB-na to stawiam w pierwszej kolejności.
Przmus napisał/a:Dodawanie skryptu do monitora połączeń raczej mi się nie przyda, biorąc pod uwagę, że korzystam ze skryptów: "Auto. zerwanie połączenia 3G, jeśli brak podł. urządzeń" od dopsz'a: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=6237
Jeszcze będę je musiał przerobić aby wykonywały skrypty podłączania / rozłączania NDIS'a.
W razie zerwania połączenia czy jakichś problemów, to zawsze łatwo mogę ręcznie połączyć się ponownie, przez mój panel:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/94050562/panel.PNG
Tak więc jest OK 
To już zależnie od własnych potrzeb-dla mnie ważnym wyznacznikiem jest utrzymywanie połączenia w ramach jednej sesji i dobra jakość transmisji danych (jest to też informacja o prawidłowej konfiguracji sprzętu skoro potrafi utrzymać połączenie z siecią ponad 40dni). Ja w ogóle nie jestem zainteresowany liczeniem danych co do 1kb/s a wręcz odwrotnie ja wymuszam transmisję danych wysyłając pingi przez router ale dzięki temu ja nie odczuwam żadnej różnicy między szybkim internetem na kablu w firmie od LTE w domu (wcześniej HSPA+) 
pepe_lodz napisał/a:U mnie modem LTE Huawei E3276 dziala bez huba...
Tj. kwestia intensywności korzystania z sieci-ten router nie potrafi w należyty sposób zasilić modemu LTE. HSPA+ w trudnych warunkach również.
pepe_lodz napisał/a:A czy można dorzucić jakieś polecenie do wykonania w monitorze połaczeń aby zrestartować port USB do którego wpięty jest modem ? Bo u szwagra na modemie ZTE dziwnie niesraz zawiesza się net ze trzeba wyjac modem z USB i podlaczyc ponownie i rozwiązałbym mu to w sposób resetu USB.
Widzę tu pewną nie spójność gdyż modem LTE potrzebuje trochę ponad standardową ilość energii podaną przez port USB-95% routerów wymaga do tego celu zastosowania aktywnego HUB-a USB a router nie wyłączy HUB-a. 
Ale sobie komplikujesz-te rowiązania były stosowane właśnie wówczas gdy OpenWRT nie miało dopracowanych sterowników NDIS (np. E367 bo bólach uruchomiłem a E398 startował ale nie szła transmisja danych, po chwili zrywało połączenie). Teraz po podłączeniu modemu, ustawieniu parametrów połączenia modem strartuje bez zająknięcia. W Twoim przypadku podstawa instalujesz QMI w routerze a później te zależności:
0. Instalacja skryptu
# cd /
# wget http://ecco.selfip.net/projekty/qmi.tgz
# tar zxvf qmi.tgz
# rm qmi.tgz
Skrypt wymaga dodatkowo zainstalowania pakietu lua
# opkg install lua
NDIS
- dla Gargoyle PL: w gui, zakładka Konfiguracja/Podstawowa wybrać "Urządzenie pracuje jako: Brama sieciowa", Połączony przez: DHCP (przewodowo), Interfejs WAN: wwan0
3. Wstawić parametry połączenia
# touch /etc/config/modem
# uci set modem.global.enabled=1
# uci set modem.global.apn=internet
# uci set modem.global.username=internet
# uci set modem.global.username=internet
# uci set modem.global.pincode=0000 (można pominąć jak nie ma pinu)
# uci commit modem
4. Nawiązanie połączenia z internetem
# qmi.sh
Ostatni wiersz dodajesz w konfiguracji do monitora połączenia-wykonaj skrypt i już masz wszystko z automatyzowane. 
pepe_lodz napisał/a:Czy jak wpisuje to do motora połączeń i po średniku jest spacja to całość mam wpisać w cudzysłowiu w taki sposób :
"qmi.sh stop; qmi.sh start"
Po co wpisywać start/stop? Przecież w przypadku zerwania połączenia wystarczy uruchomić skrypt aby QMI zestawiło ponownie połączenie-w ten sposób sprawdzałem skuteczność tego rozwiązania z BDI

Przmus napisał/a:Wkrótce jeszcze zabiorę się za NDIS...
Dla testu dałem koledze linka do firmware " Huntsman" , dlatego że tam do zestawienia połączenia w NDIS nie używamy w ogóle konsoli-która jak widać kusi do własnych modyfikacji (w Huntsman ustawiamy tylko w GUI WAN na wwan0 i APN:internet). Od wiosny połączenia w NDIS w firmware Huntsman/Olega/Cezarego OpenWRT/Gargoyle są już doszlifowane i użytkownicy nie zgłaszają z tym problemów. Sam używam NDIS-a praktycznie od początku roku, jako beta tester służył E367 (co się z tym wcześniej nakombinowałem-z przełączaniem modemu w NDIS włącznie, jak się już udało to później był problem aby w przypadku padu automatycznie router wznawiał połączenie). Teraz podłączam modem do routera (jak tj. z 8MB flash to już wszystko ma w systemie, jedynie konfiguracja-tutaj jeszcze trzeba to doszlifować tak jak to jest w Huntsman i Olegu wszystko w GUI, przy routerach z 4MB flash instalujemy tylko sterownik do NDIS-w tym przypadku QMI i korzystamy z zamieszczonego wcześniej poradnika-nic więcej nie kombinujemy) zapisujemy konfigurację i modem śmiga. Mamy też wygodny mechanizm restartu w przypadku padu w zakładce monitora połączenia-wykonaj skrypt, bądź restart routera. 
Tą anteną mnie zabiłeś-to jest drut do drapania się po plecach, przenosi punkt odbioru sygnału a zysk daje w okolicach 0dB. Jeszcze mógłbym do tego dodać że kupiłeś HUB za 20-25zł z zasilaczem w zestawie i chcesz aby to działało. Sorki ale to nie będzie działać, ba nawet za ten drut wycelowałeś nie mało kasy. Zacznijmy od tego że nie ma anten uniwersalnych o dobrym zysku na tak daleko oddalone od siebie pasma częstotliwości. Musisz się zdecydować czy chcesz korzystać z pasma 900MHz czy 2100MHz (osobiście nie pchał bym się w pasmo 900MHz gdzyż ma o wiele mniejszą pojemność sieci). Teraz wybór anteny w zależności od pasma 900- http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-l … 00mhz.html, 2100- http://www.cybertech.com.pl/k18,anteny- … 00mhz.html poza tą ostatnią z listy lub http://bestpartner.pl/index.php?kategorie=9
mmart napisał/a:witam
zauwazyłem to samo, asus 500gp v1 wgrany AA 12.09 i jak nie wchodze na webgui to jest ok, ale wystarczy ze się zaloguje to mi się router resetuje . Asus za słaby na AA ?
wcześniej wgrałem z openwrt 10.03 to jak ustawiłem modeswitcha ( nie bylo nigdzie pakietu modeswitch-data i musialem recznie wgrywac ) modem mi sie laczyl wszystko gralo z chwila wlaczenia wifi. Wtedy modem przestal sie przelaczac
moze asus za slaby na gui jest ?
A czasem nie jest to problem padniętych zasilaczy (kondensatorów-ostatnio wymieniałem w swoim oryginalnym Asusa). Co do modemu i wifi to kiepsko to widzę po moich doświadczeniach z E398-połączenie LTE iPlus Oleg firmware-bez aktywnego HUB-a nawet nie chciał mi przesłać 1MB danych a po podłączeniu do HUB-a śmiga już ponad tydzień osiągając max. DL30Mbps/UL15Mbps.
Fri, 13 Sep 2013 00:58:58 +0200 (8 days, 9 hours, 19 minutes, 48 seconds since boot)
Przmus napisał/a:Mam problemy ze stacją bazową nadającą w UMTS2100 i byłoby to najprostsze rozwiązanie (biorąc pod uwagę fakt, iż Orange ma "gdzieś" swoich klientów i dalej będą twierdzić że wszystko z ich strony jest OK).Huawei E372.
Oj obstawiam że te problemy są po Twojej stronie-mam kilka pytań, sugestii: 1-jak zasilasz modem E372 (z MR3420 bezpośrednio?), 2-jaki masz poziom sygnału na modemie, czy stosujesz antenę zewnętrzną? 3-co prawda nawiązanie połączenia w NDIS przy HSPA może nie zwiększyć transferu w widoczny sposób ale trzyma stabilnie połączenie z siecią, tylko teraz może tj. bardziej pytanie do Cezarego-czy obraz 4MB dla MR3420 zawiera wszystkie sterowniki (NCM, QMI-nie wiem konkretnie który obsługuje ww modem). Bo jeżeli nie to musisz utworzyć extroota-zewnętrzny nośnik i na nim instalować dodatkowe wymagane pakiety. Bez extroot w NDIS na tym routerze powinien działać z tym firmware http://ofmodemsandmen.com/supported.html (tylko to jest OpenWRT z Luci, upgrade z Gargoyle przez GUI bez zapisywania ustawień).
Microsoft LIFECAM HD-5000 z autofocusem jest obsługiwana przez plugin webcam Gargoyle (czyli przez czyste OpenWRT również), daje obraz bdb jakości i wyborze aż w 12 rodzajach rozdzielczości (można dostosować do wydajności routera). Kolejną obsługiwaną jest 4TECH PC Camera (obraz również bdb jakości, ale mniejszy wybór rozdzielczości, innym + jest stabilna podstawka i regulowany gięty pręt ok. 200mm na którym umocowana jest kamera w kształcie modemu 3G).
build000 napisał/a: W sumie ten USB w tym wynalazku to bardziej taki gadżet.
Nie do końca-w zależności od zastosowania i ceny za urządzenie-ja za nówkę prosto z Chin płaciłem 72zł z przesyłką i przy takiej cenie, ograniczonym zastosowaniu-modemy 3G HSPA+ przy zastosowaniu aktywnego HUB-a USB lub innych kombinacji wspomnianych wyżej może sprawdzać się rewelacyjnie-z E367 miałem max. status połączenia z siecią w ramach jednej sesji ponad 40dni-QMI-NDIS, drukarki. Po tym poście produkt został "roznegliżowany" i z pewnością nie jest wart ceny ok. 120zł. 
Podłączyłem do WR-703N przed chwilą nowy nabytek-Microsoft HD-5000, plugin Cezarego obsługuje ją "od strzału". Kamera daje obraz bdb jakości i ma do wyboru 12 rodzajów rozdzielczości od 160x120 do 1280x800, generuje trochę mniejsze obciążenie CPU. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany zakupem to proszę link do aukcji http://allegro.pl/kamera-internetowa-li … 54646.html , cena jest bardzo atrakcyjna. 
mariuszb napisał/a:Tak przy pkazji to mam pytanie: a jak jest z usb w mr3020?
Cezary wypowiedział się dokładnie jak jest z tym napięciem w tym modelu, natomiast ja dorzucę informacją odnośnie zastosowania tego modelu (na przykładzie WR-703N chińskiego odpowiednika modelu na rynek europejski MR3020-jak jest inaczej to proszę mnie sprostować) do obsługi modemów LTE ma zbyt słabą wydajność obliczeniową portu USB (przy transferze 35/18Mbps load CPU rośnie 1.0, bardziej dokładnie to jest widoczne przy obsłudze webcam). 
viper_lasser napisał/a:Generalnie to w sumie w routerze chciałem zwiększyć wydajność prądową w routerze TL-WR842ND V1 i najpierw chciałem sprawdzić czy modem Huawei E398 rzeczywiście pobiera tylko do 500mA czy więcej.
Na komputerze modem chodzi ok a w modemie łączy się i po uzyskaniu połączenia zwiesza się w podobny sposób jak kiedyś w tl-mr3220 v2.
To dobrze trafiłeś-równo tydzień jak przełączyłem się na LTE z E398 i przez pierwsze 3-dni wykonywałem testy z użyciem 3-routerów i HUB-a USB (straciłem na ten cel 5GB limitu). Na pierwszy ogień poszedł 703n+HUB USB Belkin (przy max. transferach z zewnętrznym serwerem http://speedmeter.de i transferach max. rzędu DL35Mbps/UL18Mbps router dostawał zadyszki-zasilanie poprzez HUB USB obowiązkowe, jak się później okazało przy testach na kamerze wąskim gardłem jest wydajność samego USB). Kolejnym użytym do testu był WDR3600+HUB bo zasilaniem również nie grzeszy ten model-transfery podobne ale bez rosnącego obciążenia CPU w routerze. A teraz najciekawszy test w tym zestawieniu Asus WL500gp v1 (po uruchomieniu serwera openvpn na DIR-825 i prostej konfiguracji pod Gargoyle spinającej kilka punktów mojej sieci, Asusa musiałem odpiąć i zamienić AirRouterem-ze względu na brak możliwości instalacji Gargoyle na ten router). Mam w nim wgranego Olega-wersja z wiosny wspierająca połączenie modemów LTE w NDIS (NCM,QMI+własne ustawienia-wszystko konfigurowane z GUI). Trzy pierwsze testy wykonane bez HUB-a USB (niby wydajny zasilacz 5V/2,5A), sygnał wcześniej sprawdzony przez plugin Cezarego na poprzednich routerach-67dB, sygnał z anteny zewnętrznej bdb-połączenie szybko nawiązane, sieć działa, próba testu transfer zwis i tak kolejno 3 razy. Więc 4 próba z HUB-em USB-startuje test bez problemu a max. transfery ww serwerem DE DL30Mbps/UL15Mbps, później jeszcze wiele razy powtarzam test i do dziś mam aktywne połączenie. Gdyby nie te limity to internet od Plusa rzeczywiście lepiej działa od domowego (lokalny ISP-Mikrotik dzień 8Mbps/0,5Mbps). Modem pracuje na razie pod LTE bdb oby tylko tak dalej (ale prądu potrzebuje trochę, a jak nie dostanie ile chce to robi zwis-podałem wyżej zapotrzebowanie ze strony producenta Huawei). 
krzychoo napisał/a:2. kupiłem w Tesco kamerkę Gembrid z 22 zł. Podłączam pod tplink 4300 - obraz żyleta , lecz b. duże obciążenie systemu , max rozdziałka to 800x600.
3.wyrwałem na aledrogo logitecha c270 - używka za 50zł +kw.
No i dopiero to jest to. Rozdziałka 1280x720, ostry i b.dobry obraz + autofokus.
Obciążenie systemu pomijalne. W tej chwili mam ją podłączoną do huba usb przez 2 przedłużacze usb -co świadczy o małym poborze prądu. Driver kmod-video-uvc - 8 fps.
Chodzi to wg. mnie z n a k o m i c i e !
Ja mam do 703n 4tech pc camera podłączoną 5 dzień-obraz bdb jakości ale musiałem zmniejszać rozdzielczość bo wydajność USB nie wyrabia (kamery pobierają bardzo mało energii, jeżeli może na tym odcinku być jakiś problem to raczej z parametrami napięcia w USB). Ww Logitech to cena nowego ok. 100zł-nie chciałem ryzykować i zamówiłem do routera Sapido GR-1736 (ma wbudowane narzędzia do obsługi 2 kamer z nagrywaniem włącznie) Microsoft HD-5000 która jest oficjalnie wspierana przez firmware producenta za 95zł nówka, gwarancja, cena łącznie z przesyłką. Jak odbiorę to sprawdzę czy działa pod Gargoyle/webcam.
pepe_lodz napisał/a:No tak ale to tam trzeba wpisac to co jest w punkcie 2 Cezarego a aby szybciej polaczyl po uruchomieniu routera to trzeba tak jak napisal Cezary do rc.local dodac.
Zgadza się ale to jest może i przydatne w przypadku BDI bo rozłącza co godzinę (zresztą na tym ćwiczyłem skuteczność tego rozwiązania 7dni-100%) ale przy komercyjnym dostępie 5 minut zwłoki nie robi chyba wielkiej różnicy? Zwłaszcza że działa bardzo pewnie. 
KMY napisał/a:o ile urządzenie wymaga więcej niż 500 mA (USB2.0) to dostawca sprzętu powinien dać kabel USB z dwiema wtyczkami, jedna zasilanie + dane i druga same zasilanie
niestety, zwłaszcza modemy wymagają więcej ale Huawei nie daje kabla z dwoma wtyczkami
Tak kiedyś robił Huawei-mam jeszcze taki zestaw z E220-wyjątkowo zawodne rozwiązanie, dlatego z tego zrezygnowali (na komputerze czasami zrywało mi połączenie i system XP nie radził sobie ze wznowieniem, a router w ogóle nie potrafił w ten sposób podłączony modem ożywić). To że standard USB 2.0 ma przyjęte 500mA nie oznacza że wszystkie jednostki spełniają takie warunki, jak i że nie można zailić urządzenia większą mocą-potrafią to niektóre routery np. Dovado 4GR i HUB-y USB-sam używam Belkina który potrafi przesłać więcej od 500mA).
Ja to robię w zakładce monitor połączenia-opcja wykonaj skrypt. 
krzychoo napisał/a:Witam Krynio.
Nie piszesz z poziomu jakiej przeglądarki "patrzysz" w kamerkę. Od pewnego czasu jest to istotne. Po ostatnich aktualizacjach windy i chrome ,przeglądarki internetowe IE oraz Chrome dają możliwość podglądu kamerki tylko w opcji "static".
Aby widzieć obraz "Live" trzeba używać w/w przeglądarki w wersji z przed 2 - 3 akktualizacji, lub przeglądarki firefox lub np safari.
Przeglądarki IE oraz Chrome po ostatnich aktualizacjach nie obsługują straeamu MJPEG. Doczytałem się o tym gdzieś na zagramanicznym forum, bo sam sie też motałem z takimi objawami. Po odpaleniu ubuntu z płytki cd live - jest wszystko ok.
To samo ubuntu na moim kompie widzi obraz kamerki tylko static.
Podsumowując temat.
Aby oglądać obraz live z zainstalowanej i działającej kamerki usb na Gargoylepl , trzeba mieć Firefoxa lub Safari - WIN7 (być może jeszcze inne - trzeba popróbować.)
U mnie to przynajmniej tak jest.
pozdrawiam - popróbuj i daj znać jakie efekty.
Używam Ubuntu 13.04 na NC-10 z Chrome i u mnie stream działa. Nie wiem jak jest z wydajnością USB w 1043ND ale do używania z kamerami dającymi obraz dobrej jakości to zdecydowanie za słaba jednostka (będzie działać w takiej jakości jak tu podał @zaspany http://www.youtube.com/watch?v=ow8SP8msA9g). Podłączyłem do 703n cam 4tech i niestety usb się nie wyrabia-pozwala na wyświetlanie obrazu 320x240 max.
Znalezione posty: 1,076 do 1,100 z 1,511