Temat: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Mam skonfigurowany modem ZTE MF 821 na intefejsie WWAN0 i do łaczenia za pomoca skryptu qmi.sh

1. Jednak skrypt musze wydawać ręcznie. A czy można ustawić to jakoś aby po restarcie routera modem nawiązywał połączenie automatycznie...

2. Jak w monitorze połaczenia zapisać aby monitorował połaczenie i restartował je w razie potrzeby ? Czy wpisać wykonaj skrypt i wpisać : qmi.sh restart ?

2

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

1. Do /etc/rc.local
2. qmi.sh stop; qmi.sh start

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Ja to robię w zakładce monitor połączenia-opcja wykonaj skrypt. smile

4

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

No tak ale to tam trzeba wpisac to co jest w punkcie 2 Cezarego a aby szybciej polaczyl po uruchomieniu routera to trzeba tak jak napisal Cezary do rc.local dodac.

5

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

pepe_lodz napisał/a:

No tak ale to tam trzeba wpisac to co jest w punkcie 2 Cezarego a aby szybciej polaczyl po uruchomieniu routera to trzeba tak jak napisal Cezary do rc.local dodac.

Zgadza się ale to jest może i przydatne w przypadku BDI bo rozłącza co godzinę (zresztą na tym ćwiczyłem skuteczność tego rozwiązania 7dni-100%) ale przy komercyjnym dostępie 5 minut zwłoki nie robi chyba wielkiej różnicy? Zwłaszcza że działa bardzo pewnie. smile

6

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Cezary napisał/a:

2. qmi.sh stop; qmi.sh start


Czy jak wpisuje to do motora połączeń i po średniku jest spacja to całość mam wpisać w cudzysłowiu w taki sposób :

"qmi.sh stop; qmi.sh start"

czy pojedyńczy cudzysłów

'qmi.sh stop; qmi.sh start'

7

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

pepe_lodz napisał/a:

Czy jak wpisuje to do motora połączeń i po średniku jest spacja to całość mam wpisać w cudzysłowiu w taki sposób :

"qmi.sh stop; qmi.sh start"

Po co wpisywać start/stop? Przecież w przypadku zerwania połączenia wystarczy uruchomić skrypt aby QMI zestawiło ponownie połączenie-w ten sposób sprawdzałem skuteczność tego rozwiązania z BDI

 qmi.sh 

smile

8

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

A czy można dorzucić jakieś polecenie do wykonania w monitorze połaczeń aby zrestartować port USB do którego wpięty jest modem ? Bo u szwagra na modemie ZTE dziwnie niesraz zawiesza się net ze trzeba wyjac modem z USB i podlaczyc ponownie i rozwiązałbym mu to w sposób resetu USB.

9

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

pepe_lodz napisał/a:

A czy można dorzucić jakieś polecenie do wykonania w monitorze połaczeń aby zrestartować port USB do którego wpięty jest modem ? Bo u szwagra na modemie ZTE dziwnie niesraz zawiesza się net ze trzeba wyjac modem z USB i podlaczyc ponownie i rozwiązałbym mu to w sposób resetu USB.

Widzę tu pewną nie spójność gdyż modem LTE potrzebuje trochę ponad standardową ilość energii podaną przez port USB-95% routerów wymaga do tego celu zastosowania aktywnego HUB-a USB a router nie wyłączy HUB-a. big_smile

10 (edytowany przez pepe_lodz 2013-09-14 15:23:26)

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

U mnie modem LTE Huawei E3276 dziala bez huba...

Czy polecenie resetu to będzie:

usbreset + ID

Tylko czy pisane razem czy spacja i ID to tego typu 12d1:1506 ?

11

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Wyłączenie zasilania usb przez gpio...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Ale wtedy tez wylacze zasilanie do pendriva na ktorym kedt exroot.

Wolalbym tylko zrobic reset usb na ktorym jest modem.

13

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Masz dwa usb przecież, oba są sterowanie niezależnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

A podpowiesz mi jak wyłączyć zasilanie jakim poleceniem albo podsunąć gdzie mogę poczytać o tym...

15

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

echo 0 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio21/value
echo 0 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio22/value

To wyłączy jedno i drugie usb. echo 1 ... włączy

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16 (edytowany przez pepe_lodz 2013-09-14 15:44:56)

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Czyli musze sprawdzić które czy gpio21 czy gpio22 to jest które usb od modemu ?

i w poleceniu skryptu do wykonania mogę zrobić takie polecenie :

qmi.sh stop; echo 0 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio21/value; echo 1 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio21/value; qmi.sh start

17

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Mniej więcej tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

A to gdzieś mam błędy ? Bo nie wiem czy jak oddzielam polecenie średnikami to musze po nich dawać spacje i całośc w cudzysłow pojedynczy ' ?

19

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

pepe_lodz napisał/a:

U mnie modem LTE Huawei E3276 dziala bez huba...

Tj. kwestia intensywności korzystania z sieci-ten router nie potrafi w należyty sposób zasilić modemu LTE. HSPA+ w trudnych warunkach również.

20

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

pepe_lodz napisał/a:

A to gdzieś mam błędy ? Bo nie wiem czy jak oddzielam polecenie średnikami to musze po nich dawać spacje i całośc w cudzysłow pojedynczy ' ?

Średniki. Ja bym jeszcze sleep 5 dodał przed włączeniem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Aha ok. Czyli po srednikach nie dawac spacji i wtedy w cudzyskowie nie trzeba dawac calosci ?Spróbuję jak będę u szwagra... Dzięki

22

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Musisz bo przed stop masz spację.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Aha ok. A powiedz mi jeszcze czy cudzyslow sie pojedynczy daje ' czy podwojny " ?

24

Odp: ZTE MF821 + qmi.sh = automatyczne łączenie

Cudzysłów nie apostrof. Wyraźnie jest to w gui napisane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.