alreglo napisał/a:

Witam, kolejne dni testowania E3276 z routerem TL-MR3220v1 i kolejne dziwne zagadki wink

Zainstalowałem czyste aktualne Gargoyle, zrobiłem extroota na pendrivie, ustawiłem 300MB SWAP. Podłączone do zasilanego huba.
No i E3276 rozpędza się do ok. 20-24Mb/s przy pobieraniu, wysyłanie ok. 7mb/s (na laptopie odpowiednio 35/20Mb/s)
Czyli OK.

Problem w tym, że po uruchomieniu Pyload prędkość pobierania drastycznie spada, średnio do 3-4Mb/s a czasem nawet poniżej 1Mb/s. Na wykresie wygląda to jakby się "dławił" - rozpędza się i zatrzymuje na kilka sekund, rozpędza itd. Testowane z 20 razy.

Pytanie w czym może być problem - po uruchomieniu pyload zwiększa się użycie pamięci do ok. 22-26MB (ale mam mnóstwo wolnego Swapu), CPU wzrasta nieznacznie do 3-5%.

Idąc kolejno: 1-bardzo słabe te transfery LTE, coś musi być "nie halo" na linii komunikacji HUB router (dla porównanie, stara o wiele słabsza jednostka jaką jest Asus WL500gp v1 stabilnie utrzymywała mi transfer DL25-30Mbps/UL14-15Mbps)., 2-zapomnij o takim routerze jako zestaw do obsługi modemu LTE i klienta torrentów (za słaba maszyna-CPU,RAM, do takiego zastosowania w ograniczonym zakresie można używać routerów od serii WDR3500...), 3-swap nie zastąpi RAM, to ograniczone zastosowanie awaryjne, którym ubijesz pendrive, ba nawet ww routery WDR3500... z dużą zawartością RAM z automatu nie rozwiązuje problemu (jeszcze oprogramowanie w routerze musi umieć ją wykorzystać a niestety tak nie jest, jednakże posiadają o wiele wydajniejsze CPU). Np. WR703N potrafi u mnie wyciągnąć http://speedmeter.de/speedtest/result/76879093  nie dysponując lepszym CPU. smile

1,027

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Konkretnie to musisz wgrać: http://downloads.openwrt.org/attitude_a … uashfs.trx

Tylko że tj. firmware dla brcm47xx (wersji 1 tego routera), wersja 2 ma inny procesor. Ja w tym nie siedzę "od kuchni", nie znam szczegółów zawartości obrazów ale może wystąpić taki sam problem jak opisany wyżej.  wink

1,028

(47 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

total9 napisał/a:

w menu aktualizacji airOS i z tamtad odnalazlem sciezke do wczesniej sciagnietego upgrade Gargoyla ... i jazda sie zaczela;)
Teraz wiem ze nie powinienem z poziomu airOSa ladowac Gargoyla tylko przez tftp, ale stalo sie.

Dziwne? Wrzuciłeś odpowiedni plik firmware-factory (nie upgrade)? W systemie komputera nie była uaktywniona zapora, antywirusy etc.? W 2sztukach AirRouter- prosto ze sklepu wrzucałem z poziomu GUI airOS obraz Gargoyle-faktory i nie było problemu.

1,029

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

krism napisał/a:

niestety niewiele to pomogło, nadal rozłącza

  Zastosuj dobry aktywny HUB USB, dwa sprawdź jaki masz poziom sygnału na modemie i co się z nim dzieje w trakcie połączenia, trzy wymuś ciągły ruch na modemie-np. pingując hosta w sieci (jakie to jest połączenie LTE czy HSPA?). U mnie status połączenia E398 LTE iPlus wygląda tak:

 System
Hostname    ROOter
Model    TP-LINK TL-WR703N v1
Firmware Version     Huntsman 2013-09-15 / LuCI Trunk (svn-r9811)
Kernel Version    3.8.9
Local Time    Wed Oct 30 00:16:15 2013
Uptime    22d 7h 1m 4s
Load Average    0.32, 0.10, 0.07

NDIS-QMI.

viper_lasser napisał/a:

Pomaga dopiero restart routera.
W jaki sposób mogę zrobić restart z automatu po wykryciu że nie ma internetu ?

Nie wiem z jakich usług korzystasz na Gargoyle (firmware ma bardzo bogaty zestaw dodatków których np. brakuje Huntsman), jednakże http://ofmodemsandmen.com/downloads.html dysponuje bdb zestawem narzędzi wbudowanym w GUI do kontroli połączenia 3-4G z sterowaniem zasilaniem włącznie. Co prawda oparte jest na trunku z Luci ale u mnie na razie działa 20 dzień bez wpadek (cały czas faza można powiedzieć testowa-korzystam ze względu na skopany firewall w Gargoyle-blokuje mi połączenia VoIP z zewnątrz). Firmware często aktualizowany także można testować. smile

1,031

(70 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

daro33 napisał/a:

Mam jeszcze pytanie czy połączenie w wdr3600 w usb linii zasilania nie zwiększy wydajności prądowej jak to jest robione w niektórych kabelkach

Takie rozwiązanie stosuje się przy komputerach gdzie mamy xUSB, moc, zasilacza i kontrolery które utrzymują standard 2.0. W routerze nie sądzę aby przyniosło jakiś dodatni skutek (tj. problem słabego zasilacza i przetwornicy). P.S Jest dla mnie nie zrozumiała walka o tryb RAS (gdyż OpenWRT od ponad 0,5 roku opanowało bdb sterowanie modemami w NDIS), po za tym nawet gdy sieć nie osiąga dużych prędkości to nawet przy kilkunastu Mbps połączenie w RAS generuje obciążenie CPU na routerze, gdy w NDIS CPU "leżakuje".  smile

1,032

(128 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

paszis napisał/a:

To że częściowo nie działał to  nie jest problem żaden,  problemem jest podejście do wytłumaczenia dlaczego , a raczej chamskie ataki/wyzwiska twego trolla za to że się zapytać ośmieliłem , co  ostatecznie okazało się  jak wszyscy widzieli  doprowadziło do "zbanowanie za zapytanie"

Znów mnie zbanujesz? trolla  swego naślesz? czy porostu zwyczajnie odpowiesz?

No "sory memory"-powtarzasz ten tekst jak jakąś mantę! Normalnie masakra-żal.pl. Wiele razy nie wtrącałem się do tych "waszych pyskówek" ale widzę że nie ma skutku. Chłopie wyluzuj, Cezary jest tutaj bardzo tolerancyjny- gdybyś pisał takie rzeczy na innych forach to już by Cię 100 razy zbanowali. Zarejestruj się np. na www.bez-kabli.pl i posprzeczaj się bez wyzwisk, ba nawet jak racja będzie po Twojej stronie to i tak Cię zbanuje klub wzajemnej adoracji moderatorów forum. A co do ww tematu pluginu PPTP to masz pretensję do Cezarego jakbyś od niego to software kupił i nie działa.

1,033

(70 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

magg napisał/a:

Chyba się pośpieszyłem połączenie padło i teraz nie jestem w tamtym miejscu. Da się wznowić to połączenie bez wchodzenia w konsole?

Tak j.w pisałem ten router jest za słaby w kwestii zasilania modemu LTE. Połączenie powinno wznowić bez problemu z automatu, jeżeli nie działa skrypt "ndis.sh", to możesz spróbować wstawić

 MODE="AT^NDISDUP=1,1,\"internet\"" gcom -d $PORT -s /etc/gcom/setmode.gcom
ifup wan 

. Jednakże jak router ma problemy z zasilaniem (tym bardziej jak jakiś czas pracuje) to i może mieć problem ze wznowieniem połączenia. Zobacz jak u mnie wygląda status połączenia LTE i to za router robi taka "popierdułka" WR703N

 Status
System
Hostname    ROOter
Model    TP-LINK TL-WR703N v1
Firmware Version     Huntsman 2013-09-15 / LuCI Trunk (svn-r9811)
Kernel Version    3.8.9
Local Time    Thu Oct 24 23:18:38 2013
Uptime    17d 5h 3m 27s
Load Average    0.06, 0.08, 0.06
Memory
Total Available    
46328 kB / 61592 kB (75%)
Free    
32468 kB / 61592 kB (52%)
Cached    
11724 kB / 61592 kB (19%)
Buffered    
2136 kB / 61592 kB (3%)
Network
IPv4 WAN Status    

wwan0    Type: dhcp
Address: 95.40.120...
Netmask: 255.255.255.252
Gateway: 95.40.120...
DNS 1: 212.2.96.54
DNS 2: 212.2.96.53
Connected: 17h 13m 59s

. Status w ramach jednej sesji pod tym samym adresem IP. Bez HUB-a USB połączenie mi się wykłada przy 1 speed test.  smile

1,034

(70 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

magg napisał/a:

Ok czy bedzie problem z connectem/reconnectem? Dziala to stabilnie?

Dodaj do monitora połączenia opcję wykonaj skrypt

 ndis.sh 

-możesz sprawdzić manualnie czy to działa odłączając modem. Mnie przy QMI-E398 działa to wyśmienicie. Jeżeli korzystasz z sieci LTE i w Twoim zasięgu osiągasz prędkości większe od 20Mbps+... to przełączenie modemu w RAS znacząco obniży transfer na routerze. smile

1,035

(70 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W konfiguracji masz problem, E3276 działa w NDIS ze sterownikiem NCM wg tego opisu: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=6253 . P.S Ww router może mieć problem z wystarczającym zasilaniem po USB tego modemu-wskazany dobry aktywny HUB USB. smile

1,036

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Musisz na download i upload własne reguły dla VoIP dodać z najwyższym priorytetem, przypisać do konkretnego IP w sieci lokalnej z którego korzysta tel.IP/bramka VoIP, określić % pasma na ten cel (najważniejsze na początek jest w ogóle określenie parametrów Twojego łącza i czy są one utrzymywane).

Cinsan napisał/a:

To raczej nie wina modemu. Przesiadłem się na ROOter Huntsman i działa domyślnie w NDIS.


Nie mówię że to musi być wina modemu (ja mam E398 prawie 1,5 roku i na tym pierwszym fabrycznym firmware modem czasami szalał) teraz mam update-wany do

 E398_Update_11.433.57.00.260.B757.rar 
Firmware do Huawei E398 (operator - fińska Elisa) 
obsługa 5 pasm, LTE-FDD i TDD, HSPA+DC do 42Mbps 
po wgraniu firmware modem raportuje 11.433.57.00.000 modem szybciej się loguje 

, nie jest to najwyższe firmware dostępne ale modem bardzo dobrze działa i na razie zostaje przy nim. W tej chwili korzystam również z Huntsman ale całkiem z innego powodu-blokada połączeń SIP-UDP na firewall Gargoyle by obsy.

 Hostname    ROOter
Model    TP-LINK TL-WR703N v1
Firmware Version     Huntsman 2013-09-15 / LuCI Trunk (svn-r9811)
Kernel Version    3.8.9
Local Time    Mon Oct 21 21:42:59 2013
Uptime    14d 3h 27m 47s
Load Average    0.00, 0.01, 0.05
Cinsan napisał/a:

Sprawdziłem modem z laptopa bez problemu łączy się przez NDIS.
Zrobiłem konfigurację jeszcze raz od początku i nic, z routera nie działa.

Można gdzieś znaleźć wcześniejsze wersje Gargoyle np. 1.5.10.12?

Może wskazane by było update firmware w modemie http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/F … uawei/E398 , sprawdzenie czy na tym firmware OpenWRT+Luci http://ofmodemsandmen.com/downloads.html działa prawidłowo. Co do starszych wersji Gargoyle to poszukaj na Chomiku. smile

1,039

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

50 PLN rocznie za komfort, lepszą wydajność (720p/1080p, realne 30 fps), brak problemów i kombinowania z konfiguracją, prosty dostęp do panelu przez www, mechaniczny filtr IR, ruchomą głowicę... moim zdaniem, to wcale nie tak dużo smile Naprawdę, porównywanie rozwiązań typu "kamera USB + router" z gotowym rozwiązaniem kamera IP, a już w wersji z Wi-Fi, nie ma żadnego sensu - to nie ten poziom.

BTW. Za bardzo zeszliśmy z tematu smile

Mam 2 kamery IP od ponad roku-poza opcjami łatwego logowania, nagrywania obrazu na kartę microsd (720p), centralnego programu zarządzania nic specjalnego nie wnoszą. Jakość obrazu ani trochę nie jest lepsza od dobrych kamer USB (Creative HD, Microsft 5000HD). Z klienta torrentów można było korzystać w zabytkowych już routerach Asusa WL, a osobiście korzystałem na słabszym Sapido GR-1222 (380MHz CPU, 64MB RAM) który obsługiwał równocześnie modem iPlus i na wbudowanym kliencie podczas jednej nocy ściągałem ponad 10GB danych (oczywiście nie wrzucałem do niego więcej niż 5 plików do pobrania) z demonoid.com. Pierwsze "śliwki robaczywki"- WR-1043ND nie nadawał się nigdy jako wydajny główny router do domu (dobry w zestawieniu jako AP bridge z gigabit i wydajnym USB w stosunku do np. Netgeara 3500L z Tomato)-w założeniu że mamy czysty eter na 2,4GHz. Także proponuję sprzedaj swój póki jeszcze nie brakuje owieczek które będą chciały zapłacić za niego dobrą cenę. wink Bo już wracając do setna tematu wersja 2 będzie się do tego nadawała (nawet jeżeli nie spełnia moich oczekiwań). smile

1,040

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Do niedawna używałem wypatroszonego laptopa ze starym Intel Dothan 1,4 GHz (obniżone napięcie rdzenia, chłodzenie pasywne), dyskiem SSD na system i dodatkowym 2,5" USB na dane. Pobór energii, zmierzony, na poziomie 8~13 W.

Nie ma rozwiązań idealnych i uniwersalnych...Kwestia tylko żeby dopasować sprzęt do potrzeb

No i mała dygresja na koniec: roczny kosz energii elektrycznej urządzenia pracującego non-stop i pobierającego stale 10 W, to około 50-60 PLN. Można wziąć kartkę, ołówek, spisać swoje potrzeby/wymagania i sobie wszystko przekalkulować.

Takie adoptowane rozwiązanie wydaje się bardziej sensowne od drogich i wydajnych NAS (storzonych pod kontem bezpiecznego przechowywania i becup-u danych). Przecież ja nie dyskwalifikuję NAS-ale jak już go mamy to do użytkowania (nie z założenia że 24h/d ale nie tak "jak u Solskich łazienka-jest a jakże"). Bardziej uniwersalnym dla domowego użytkownika z mojego punktu widzenia jest wydajny router a rolę NAS lepiej spełnią konstrukcje mimi-PC Intela i Gigabayta z i3, i5 na pokładzie w cenie wydajnego NAS. Co do tej webcam, IP-cam to one pobierają ok. x10 tyle energi od tych konstrukcji na USB i dojdzie kolejne 50zł do zestawienia rocznego. smile

1,041

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Obecnie, patrząc z perspektywy Gargoyle PL, to chyba najwięcej użytkowników decyduje się na tę wersję ze względu na obsługę modemów 3G - przynajmniej ja mam takie doświadczenia z osobami, które można nazwać początkującymi w kwestiach alternatywnego oprogramowania dla routerów - większość z nich trafia na nie właśnie poszukując takiej możliwości.

Konkludując, każdy ma inne wymagania i realizuje je w różny sposób. Ty postanowiłeś wykorzystać router maksymalnie i zaczynasz zauważać już jego granice, ja wolałem rozdzielić zadania pomiędzy router i NAS, którego i tak miałem w sieci, więc szkoda mi było nie wykorzystać jego zasobów sprzętowych i dzięki temu, w praktyce, nie potrzebowałbym żadnego "potwora" mocniejszego niż WR1043ND. Problem, który ja musiałem rozwiązać, to dosyć liczne otoczenie w paśmie 2,4 GHz - tak liczne, że nawet na OFW żaden z moich klientów nie chciał wynegocjować pełnej N-ki. Przerzuciłem się na WDR3600/4300 (używam zamiennie, bo na jednym testuję modyfikację U-Boot), większość urządzeń klienckich dostało karty na 5 GHz i na razie cieszę się tam brakiem towarzystwa wink

Co do statystyki instalacji Gargoyle, nie wiem jak jest w realu, choć przychylam się do tej tezy że często jest instalowane przez użytkowników sieci 3-4G (ze względu na statystyki, support modem, problemy ze współpracą modemu-co jest rutynowe zachowanie ze względu na słabe zasilanie USB...etc.). Co do podsumowania odnośnie zastosowania NAS-to widzę jego sens stosowania jako magazyn danych, klient torrent gdy ściągamy dużo danych na co dzień. Są to energochłonne, hałaśliwe urządzenia w stosunku do routera z relatywnie nie wielką mocą obliczeniową-licząc średnio x5 od takich routerów jak WDR3600 a wydajniejsze jednostki są bardzo drogie (to zastosowanie NAS często jest bardziej kierowane do małych firm niż do domowego użytku-możliwość szybkiej, pewnej wymiany dysków, becup danych a dodane funkcje dlna, klient torrent ... są "biżuterią" dla uatrakcyjnienia ich sprzedaży). Pomijając klienta torrent, to np. tor ogranicza się wyłącznie do obsługi sieci a wspomniany support webcam nie jest jakąś nowością Sapido GR-1736 obsługuje 2 równocześnie z funkcją nagrywania w firmware factory, ba takie starocie jak Asus WL-500gp 1/2 w softach Olega obsługują webcam z obudowanymi narzędziami. Co więcej to o czym pisałem wcześniej Asus na swoich "starociach" wspierał w fabrycznym sofcie przed "narodzinami" 1043ND a w nowych jednostkach jest już całkiem ogarnięte np. w RT-N66U. Nad problemem pasma 2,4GHz się nie rozpisywałem ze względów że niewiele sprzedawanych laptopów klasy "PC" ma wbudowaną kartę z podwójnym pasmem (standard w produktach Apple od ponad 10 LAT). Powiedzmy sobie szczerze że w blokowiskach używanie tego 1043ND-nie ważne pod jakim softem mija się z celem w kwestii osiągania wydajności i stabilności WiFi-to jest loteria i jeżeli działa "jako tako" to trzeba się cieszyć (2,4GHz jest optymalne gdy mieszkamy sami na działce w domku wolno stojącym...).

1,042

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Ja kamerę pod USB zlikwidowałem, bo to męczarnia i ciągła zabawa - zainwestuj w kamerę IP, a nagle okaże się, że Twój router się nudzi. Z LTE jest znany problem - wydajność magistrali USB. Biorąc pod uwagę, że zastosowany w WDR3600/4300 SoC kosztuje ~10 USD... to naprawdę ciężko oczekiwać, żeby zastosowane tam USB wyciągało pełne 480 Mbps. Niemniej, w porównaniu do WR1043ND ta wydajność jest trochę lepsza. A pozostałe wymienione przez Ciebie usługi powinien bez problemu ciągnąć nawet WR1043ND
Naprawdę uważasz WDR3600/4300 za jakiś sukces i przełom ze strony TP-Linka? Ja je traktuję raczej jako pośpieszne, pod wpływem napierającej konkurencji, zapełnienie luki w ofercie urządzeń dwupasmowych.

Tak ale z konkluzja Twojej wypowiedzi jest taka-po co instalować OpenWRT/Gargoyle skoro do podstawowych zastosowań sieciowych router się sprawdzi, nie będzie miał problemów i się nie zawiesi a przy aktualizacji jest bardzo duża szansa że nie stanie się cegłą (jak w przypadku 1043ND miało setki użytkowników przechodząc na OpenWRT). Nie uważam za jakiś gigantyczny przełom WDR3600/4300 (tak jak to było z 1043 w 2009 roku bo konkurencja była słaba). Wypuszczając WDR3600/4300 TL zmiażdżył w pierwszej kolejności 1043ND v1. smile

1,043

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Naprawdę, pomijając takich jak my, gro ludzi poszukuje routera do podstawowych spraw, a nie podłączania 2 modemów LTE z multiwanem, dysków, kamer itd. Co więcej, szczerze wątpię żeby nawet w takiej aglomeracji jak Warszawa większość osób miała w domach AP z 5 GHz i łącza dostępowe > 100/10 Mbps.

Zastanów się że to co napisałeś mija się z celem zakupu tego routera i instalacji OpenWRT (dodając np. w Gargoyle szereg pluginów-a Cezary zaszalał w tym roku potrzebna nam jest wydajna jednostka-korzystając z webcam i serwera openvpn na wdr3600/dir825 wykorzystuję już max. jego możliwości o dlna , lte, tor... już musimy zapomnieć).

pepe2k napisał/a:

I ja też żadnego przełomu się nie spodziewam, szczególnie po zapoznaniu się z końcową, oficjalną specyfikacją. Niemniej, spodziewam się, że będzie to udany model, który ma spore szanse powtórzyć sukces sprzedażowy wersji v1. A z tym drugim zdaniem jakoś nie mogę się zgodzić. Wiem i rozumiem gonitwę za kolejnymi MHz, MB itd., ale powiedz mi, do czego potrzebujesz w routerze co najmniej 800 MHz i 128 MB pamięci RAM (klienta torrent zostawmy na boku)?

Sukcesu sprzedażowego się spodziewam-można tu by było zacytować Anthony Hopkins-a z "Milczenia owiec"...(piszę tu o dniu dzisiejszym a nie o 2009 roku premiery) . Dla mnie nie jest to oczekiwana jednostka na miarę wejścia na rynek WDR3600/4300. smile P.S Też uważam że @pasza prowokujesz @pepe2k a Cezary później musi tu sprzątać i zamykać czasami bardzo ciekawe tematy.

1,044

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pasza napisał/a:

Choć są takie nowości ,a znając życie pewnie marketingowe.
-Technologia SST™ znacząco poprawia niezawodność i stabilność połączenia
-Funkcja CCA™ zapewnia zwiększenie wydajności transmisji bezprzewodowej oraz automatyczne unikanie konfliktów kanałów

Tym tekstem wyjdę pod prąd-rozmawiamy tutaj o alternatywnym oprogramowaniu i teraz się wielu narażę: wg mojej oceny 1043ND v1 jest jednym wielkim niewypałem w dzisiejszych realiach, to że się powszechnie przyjął było efektem iż to był pierwszy router z gigabit i pełną N-ką oraz szybkim na ówczesne czasy USB (2x droższe Asusy pod Tomato osiągały połowę transferu po USB). Często tutaj przytaczany przez @pepe2k argument o mocnym radiu nie ma tutaj żadnego odniesienia po zainstalowaniu OpenWRT, nie mamy dostępu do nowych sterowników producenta (to jest argument między wyborem drogiego wydajnego AP Ubiquiti Networks a tanim TL pod warunkiem zostania przy firmware producenta). Został wytworzony mit podobny do Linksysa GL (który nie przystaje do dzisiejszych czasów z całkiem innego powodu-dziś mamy szybkie łącza internetowe 20Mbps+... i brak USB a jeszcze kilka miesięcy temu widziałem na aukcjach j... którzy za niego płacili 200zł). Dlatego nie spodziewam się przełomu po debiucie 1043ND v2. Dziś po uzbrojeniu w pluginy Gargoyle by obsy i łatwym uruchamianiu usług nawet przez mało zaawansowanych użytkowników potrzebny jest router co najmniej na miarę WDR4900 (dla którego niestety na dziś nie ma Gargoyle, bo to by był znaczny jego atut). smile

Sebastian napisał/a:

Jestem klientem CP, ale korzystam oczywiście z infrastruktury Plusa.
Trochę się pogubiłem, bo nie mogę namierzyć BTSów mając w logach LAC, LCID, RNC i CID.
Coś mi się numerki nie zgadzają z mapą na BTS search.
Anteny zewnętrznej brak na razie, a modem znajduje się w pokoju tuż przy ścianie zewnętrznej domu.

Właśnie najprawdopodobniej nie korzystasz z infrastruktury Plusa-Polkomtela gdyż 3ginfo w większości przypadków podaje dokładne adresy tych stacji (tak jest u mnie gdzie jestem w zasięgu kilku z nich), natomiast stacje spółek CP mają podane jedynie identyfikatory i przedstawiają się klientom jako Plus, ba jeżeli na modemie nie wymusisz pasma a masz zasięg spółek CP to nie połączy cię ze stacją Polkomtela. Musisz się zorientować z jakich stacji i gdzie położonych masz zasięg, dokupić wówczas antenę na odpowiednie pasmo (900 lub 2100MHz).

Jesteś klientem CP czy Plusa? To co przeczytałem wyżej jest wręcz dla mnie nieprawdopodobne. Wyżej pisałem o swoim dostępie w Łodzi ale też korzystam w 2 innych lokalizacjach (60km na północ i 100km na południe i nie miałem takiej opisywanej sytuacji nigdzie). Przyczyna musi być u Ciebie-może coś z modemem, może jakieś zakłócenia z otoczenia, interferencje, odbicia sygnału. Stosujesz antenę zewnętrzną do modemu?

moll47u napisał/a:

Wracając do meritum - na cito potrzebuje kupić urządzenie z portem usb do modemu gsm - które urządzenie tp-linka po za 1043 - z tańszych ;-) będzie miało mocne radio ? mr3220, mr3420, 842nd

Jeżeli do obsługi sieci HSDPA/HSPA+ to polecam WR710N(EU) z propozycji @pepe2k w tym wątku http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7067 do całej reszty jeżeli nam zależy na stabilnej pracy modemu wskazany aktywny HUB USB. smile

Cezary napisał/a:

Wypowiedź dotyczyła tego, że niezależnie czy jesteś połączony przez ppp czy ndis czy czymś innym to nie masz wpływu na to czy stacja zerwie połączenie z modemem czy nie. Masz dziwne szczęście że tyle trzyma Ci połączenie, przedmówicy rozłącza się co chwilę.

Oj nie zgodzę się-gdyby to dotyczyło jednej stacji to można by było tak nazwać ale ja korzystałem z 3 różnych (w dwóch lokalizacjach). Mało tego pod ręką mam 2-zapasowy dostęp BDI-E367 podłączony w RAS z wymuszonym pingowaniem hosta i rozłącza mi go równo co godzinę (Asus WL500 gp v1-robię na nim testy z Twoim Gargoyle znalezionym na Chomiku, bo zamierzam na nim uruchomić modem CDMA AnyDATA 510L). wink

Cezary napisał/a:

qmi i reszta? Tak. Nikt przecież nie mówił że połączenie będzie stałe. To tylko inny tryb rozmowy z modemem, on sam działa tak jak działał.

Może się narażę Guru ale to trochę nie tak. Ja już 4 rok mam uruchomiony modem na routerze (3/4G robi za łącze stałe) a od stycznia w NDIS (do września na sieci HSPA+ Polkomtela a teraz LTE-Z.Solorza). Przy połączeniu NDIS to mając modem podłączony do aktywnego HUB-a USB, ja zamieniam odłączam od prądu router i robię podmiankę na inny z taką samą konfiguracją (cały proces trwa kilka minut bo zamiennik musi się uruchomić) i połączenie mam cały czas aktywne w ramach jednej sesji pod tym samym IP, przy RAS zawsze jest zerwane.Dla przykładu w trybie RAS połączenie miałem średnio utrzymywane 2-tygodnie, przy NDIS ok. miesiąca (max. 43dni-restart ze strony operatora-karta nie logowała się w sieci). Także zdecydowanie koledze polecam NDIS (zwłaszcza że posiada router z 8MB flash i wszystko zawarte w systemie, konfiguracja prosta) a te problemy przedstawione wyżej wynikają całkiem z innej przyczyny-usypiania modemu i schodzenia do "gołego" WCDMA (UMTS). Aby tego uniknąć niezbędne jest wymuszenie ciągłego ruchu na modemie np. poprzez pingowanie hosta w sieci

 Podtrzymania połączenia HSPA+
Dodajemy do pliku /etc/rc.local jako pierwszą linię:

    (while true; do ping google.com > /dev/null; sleep 3; done) &

, dodatkowe użycie danych w ciągu miesiąca ok. 0,5GB-komfort korzystania z sieci bezcenny. smile

1,050

(15 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

A jak już jesteś przy routerach TP-Linka, to od jakiegoś czasu dostępny jest WR710N(EU) z gniazdem USB, które potrafi dostarczyć 1 A.

P.S Tylko że do LTE samo zasilanie to jeszcze za mało-dodatkowo potrzebna jest odpowiednia przepustowość portu USB w routerze-jeżeli ww ma podobną do WR703N/MR3020 to się do takiego zastosowania nie nadaje. smile