Tak to jest dokładnie to urządzenie.
Jest jakiś pomysł jak tu wgrać OPENWRT?, niestety na robieniu obrazów się nie znam.
Pomożesz?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez WodnyTraper
Tak to jest dokładnie to urządzenie.
Jest jakiś pomysł jak tu wgrać OPENWRT?, niestety na robieniu obrazów się nie znam.
Pomożesz?
Trochę nie mam warunków na kolejne urządzenie.
Muszę to zrobić na tym jednym.
Czy masz może gdzieś opisaną konfigurację tych 3 metod, teraz mam prawdopodobnie jak w pkt 1 ale to źle działa,
być może dlatego, że i WAN i LAN mają adresy z tego samego segmentu sieci.
Generalnie potrzebuję zwiększyć zasieg pośredniego AP wifi w piwnicy domu, nie mam dojścia kablem bo to byłoby najskuteczniejsze.
Inna adresacja mi nie przeszkadza to ma być tylko dostęp do internetu.
Inna nazwa tego routera to i-tec WPOINT-3G, może też być GargoylePL.
Witam,
czy komuś z kolegów udało się wgrać obraz OpentWrt na urządzenie jak w temacie?
szukanie w sieci na dało niestety na razie rozwiązania tej zagadki.
Urządzenia sprzedawał także kiedyś Conrad.
sprzęt ma ponoć 4 MB flash i 32 MB RAM i dobry procek.
Więć może dałoby radę ruszyć z OPENWRT.
Każda pomoc będzie cenna..
Witam Forumowiczów,
czy ktoś z kolegów potrafi podpowiedzieć jak skutecznie na Openwrt zrobić działający repeater wifi.
Opierając się na wiedzy z sieci coś sobie zrobiłem, ale transmisja się wiesza i rozłącza.
Cezary, szukałem po stronie forum, ale na taki temat nie natrafiłem, czy możesz jakoś pomóc.
Używam OpenWrt 15.05 / Luci kernel 3.18.20.
skreowałem dwie sieci WiFi 1/ klient routera głównego spięta w WAN 2/ AP spieta do LAN, całość chodzi przez firewall otwary na wszystkie kierunki.
dzięki za każdą pomoc.
wroc, robie testy jeszcze raz tym razem z terminala. wczesniej zatrzymalem mwan3 z poziomu Luci, moze dlatego wstal sam. dam znac jaki wynik.
Probowalem za pomoc mwan3 stop w crontab, podniosl sie sam.
jaką komendą to zrobic.
Dwa czy komenda ifdown WAN2 wylacza nadajnik a modemie LTE? czy tylko brak transmisji?
Cezary,
Musze wrocic z pytaniem ponownie.
stan: skrypty w crontab dzialaja poprawnie, ale poniewaz mam MWAN3 i sypal jakies dziwne bledy (resetowal wan2) zmodyfikowalem konfiguracje chyba to jest ping/tracking w mwan3. obecnie mam takei nastawy:
dla wan (ADSL)
Yes
8.8.8.8
213.241.79.37
1
1
4s
10s
4
4
10
dla wan2 (LTE)
Yes
8.8.8.8
212.2.96.52
1
1
4s
10s
4
4
20
Efekt, po takich zmianach przy ręcznym zatrzymaniu WAN lub WAN2 kazdy jest automatycznie podnoszony niemal od razu. I to jest super, mam automatyczne resetowanie obu interfejsow, wtedy skrypty w crontab pelnia role zapasowa, jakby co.
I teraz pytanie wlasciwe:
moim celem jest wyłaczenie calkowite modemu LTE w godzinach nocnych od 1.00 do 7.30 aby ograniczyc emisje promieniowania nadajnika LTE skoro nie uzywam sieci. Sam dzilajacy ADSL wystarczy.
Skrypty w crontab wylaczylem wywolaniem: */6 8-1 * * * /bin/test_wan2.sh zas WAN2 zatrzymywalem poleceniem ifdown wan2.
Ale to chyba nie to bo mwan3 mi podnosil na powrot interfejs, sprobowalem w crontab zrobic mwan3 stop. Ale autoamtycznie mwan3 sie wlaczylo z powrotem. Wiec zglupilem.
Cezary pomoz.
Jak na noc wylaczyc LTE i modem tak aby mwan3 go nie wlaczyl a potem jak go z powrotem wlaczyc.
myslalem zeby najpierw zatrzymac funkce pingowania w mwan3 a potem zrobic ifdown wan2. Ale nie jestem pewny czy to dobra droga.
Co proponujesz?
WT...
ok, sprobuje. thx.
Witaj Cezary,
Jeszcze jedna prosba, skrypty dzialaja i WAN i WAN2 automatycznie sie podnosza.
dzieki.
Mam router tak ustawiony, ze na noc wylaczam WAN2 (LTE) miedzy godzina 1.00 a 7.30.
dorobilem warunki aby skrypt nie zadzialal w tych godzinach ale niestety nie chodzi .
skladnie wzialem z linuxa i chyba nie jest prawidlowa:
tresc skryptu jaki mam dla WAN2:
#!/bin/sh
# Aktualny czas skonwertowany do liczby
CZAS=`date +%H%M`
# Czas poczatku
CZAS_ZAL=0730
# Czas wylaczenia
CZAS_WYL=0040
if [ $CZAS -gt $CZAS_ZAL ] ; then
if [ $CZAS -lt $CZAS_WYL ] ; then
if ! ping -q -c 1 -W 10 -I wwan0 google.com > /dev/null; then
(ifup wan2) &
fi
fi
fi
Czy mogłbys podpowiedziec co tutaj zmienic aby zadziałało??
dzieki.
WT...
ok, duże I jest prawidłowe
root@Router1043ND:~# ping -q -c 1 -W 10 -i pppoe-wan google.com
ping: invalid option -- i
BusyBox v1.23.2 (2016-07-05 19:18:33 CEST) multi-call binary.
Usage: ping [OPTIONS] HOST
Send ICMP ECHO_REQUEST packets to network hosts
-4,-6 Force IP or IPv6 name resolution
-c CNT Send only CNT pings
-s SIZE Send SIZE data bytes in packets (default:56)
-t TTL Set TTL
-I IFACE/IP Use interface or IP address as source
-W SEC Seconds to wait for the first response (default:10)
(after all -c CNT packets are sent)
-w SEC Seconds until ping exits (default:infinite)
(can exit earlier with -c CNT)
-q Quiet, only display output at start
and when finished
-p Pattern to use for payload
opcja -i czyba jest wadliwa, wpisać duzę I?
A czy można w skrypcie podać dłuższą tolerancję czasową lub zrobić reset jeśli nie nie będzie odpowiedzi nadal po 5 pingu?
Wielkie Dzięki za szybką odpowiedź.
WT..
Witaj Cezary.
Używam od wiosny router 1043ND v2 z obrazem z kwietnia 2016.
Router sprawuje się w zasadzie bez zarzutu, zrobiłem podobne jeszcze dwóm kolegom są zachwyceni.
Mam zainstalowane dwa łącza WAN: modem ADSL i WAN2 : modem LTE.
mam pewien problem z zawieszaniem się łącza WAN2 co kilka dni. Pomógłby jego automatyczny reset.
Na stronie masz opisany skrypt do resetu WAN ale przy dwóch łączach to się nie sprawdza,
bo jak WAN2 się zawiesza to WAN działa i ping przechodzi.
Czy mógłbyś podpowiedzieć jak napisać skrypt który:
1. najpierw testuje ping przez łącze WAN i jak nie działa to resetuje tylko WAN
2. potem testuje ping przez łącze WAN2 i jak nie działa to resetuje tylko WAN2
Z góry dziękuję za pomoc.
WT...
Witam Wszystkich,
Open WRT używam od 3 tygodni.
zaobserwowałem coś co może zainteresować wszystkich kolegów.
otóż problemem jest za niska prędkość transferów WiFi.
mam skonfigurowane dwa urządzenia: oba zachowują się podobnie.
1. pomimo ustawienia mocy nadawania na 20 dBm - status pokazuje 14 dBm i jak zmniejsze nastawę na 14 dBm nadal pokazuje 14 dBm, czy ktoś ma podobne objawy i moze wiecie jak wysterowac modul WiFi na pelne 20 dBm?
2. maksymalne prędkości jakie uzyskuję stojąc przy urządzeniu wynoszą 130 - 144 Mb/s i nigdy nie jest więcej, A jak jestem dalej od routera 1043ND, i mam 4/5 kresem predkosc spadla na 6 Mb/s, katastrofa
. w mam ustawienia: kanał 6, 40 Mhz, szyfrowanie WPA2 PSK, AES. A Speed test pokazuje mi zanizone wielkosci. Na kablu LAN mam okolo 50 Mbps a przez WiFi juz tylko maks. 27 Mbps...
I teraz mam pytanie do kolegów, czy macie podobne wyniki, a byc moze wiecie ja poprawic sytuacje.
a. mam jakies wrazenie, ze modul radiowy sterowany pod Open WRT pracuje ale tylko na jednej antenie, zamiast 2 lub jakie są wbudowane, moze to jest problem, Cezary co o tym sadzisz?
b. II sprawa czy wpiety modem LTE wprost do gniazda w routerze, nie bedzie zakłocal WiFi, to co prawda calkiem inne pasmo, ale... dosyc silny nadajnik LTE w stosunku do WiFi, radio to specyficzny temat, moze WiFi jest zakłocane przez LTE?
bede wdzieczny za wszelkie sugestie, bo porobilem rozne konfiguracje i skonczyly mi sie wlasne pomysly...
WT
Witam ponownie,
jest sukces wszystko działa poprawnie.
Modem e3372h-153 z aktualnej oferty Play.
transfery jakie osiągam sięgają 50 / 20 MB/s, na 2 łączach ADSL Netia i Play - używam MWAN3 podział 70/30 %.
wszystkie wskazówki zadziałały bez pudła.
Działa również 3ginfo.
Dziękuję Wszystkim za pomoc.
WT
P.S. mam problem z prędkością Wifi - ale założę na to kolejny wątek.
wroc znalazlem opis mwan3, dzieki.
Witaj mar_w,
ten bonding to dla mnie za wysoka szkola jazdy,
mam mniejsze potrzeby na razie,
mysle ze na razie wystarczy mi loadbalancing na laczu ADSL i LTE,
Cezary,
czy fakt ze oba łacza mają różne prędkości jest tutaj jakims problemem?
Czy znajde gdzies gotowy opis jak loadbalancing skonfigurowac?
WT
No dobra, zrobilem reset, ADSL chodzi, LTE chodzi, 3ginfo działa, MWAN3 zainstalowany
chyba jest niezle, troche cierpliwosci i uuuuuu... sukces
to teraz ruszam do konfiguracji, dam znacz czy poszlo
ma początek zresetuje router i sprobuje wgrac na czysto... wman3 i i 3ginfo
i skonfiguruje wszystko jeszcze raz... jak przejde to to dam znac.
Cezary,
probowalem dograc pakiet Multiwan3 i mam kolejny problem:
root@OpenWrt:~# opkg install luci-app-multiwan
Installing luci-app-multiwan (git-15.248.30277-3836b45-1) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/chaos_calm … 1_all.ipk.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for luci-app-multiwan:
* multiwan *
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-multiwan.
albo:
oot@OpenWrt:~# opkg install luci-app-mwan3
Installing luci-app-mwan3 (1.4-3) to root...
Downloading http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/ar71x … 3_all.ipk.
Multiple packages (kmod-ipt-ipset and kmod-ipt-ipset) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-ipt-ipset and kmod-ipt-ipset) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-ipt-ipset and kmod-ipt-ipset) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-ipt-ipset and kmod-ipt-ipset) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-ipt-core and kmod-ipt-core) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-ipt-core and kmod-ipt-core) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-nfnetlink and kmod-nfnetlink) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-nfnetlink and kmod-nfnetlink) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-nfnetlink and kmod-nfnetlink) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Multiple packages (kmod-nfnetlink and kmod-nfnetlink) providing same name marked HOLD or PREFER. Using latest.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for luci-app-mwan3:
* kernel (= 3.18.27-1-fbdeb4da0a46a271133f7a80c78e1ff4) * kernel (= 3.18.27-1-fbdeb4da0a46a271133f7a80c78e1ff4) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-mwan3.
Nie wiem za bardzo co dalej.
Cezary wracam z kolejnym pytaniem.
Na wstępnie dzięki dla Wszystkich za dotychczasową pomoc, poza modułem 3ginfo wszystko działa jak należy.
Ale najpierw opis sytuacji:
1. wszystko na razie działa poprawnie, modem e3372h-153 tradycyjny od Play WAN2 i WAN1 z ADSL od Netii (modem zewnętrzny).
2. moduł 3ginfo coś się krzaczy z moim modem, przy pracującym WAN na modemie LTE, 3ginfo pokazuję, że LTE jest rozłączone, jak naciskam połącz, WAN lte się rozłącza. dziwne.
3. obecnie mam dwa działające oddzielnie łącza WAN: 1/ ADSL który daje mi prędkości ok 15MB/ 1 MB/s oraz 2/ LTE PLAY który daj mi prędkości ok. 30-40 MB / 10 MB/s.
I teraz moje 2 zagadnienia/pytania:
1. jak zrobić aby 3ginfo ruszyło poprawnie? pewnie coś robię źle.
2. zobaczyłem na forum, że da się zrobić tryb pracy MULTIWAN tak aby pracowały jednocześnie oba WANY, które i tak opłacam, wiec czemu z tego nie skorzystać? Prośba po podpowiedź w konfiguracji:
Czy gdzieś znajdę cały opis jak taki MULTIWAN łaczny uruchomić?
a. czy da się zrobić taką konfigurację aby wykorzystać pełną prędkość obu łączy?
b. czy w sytuacji gdy któreś z łączy stanie lub się rozłączy, to czy drugi przejmie całość ruchu? Czyli, że do pracy wystarczy mi jedno dowolne sprawne łącze, ADSL lub LTE.
c. czy jeśli pkt. a jest możliwy, to czy prędkości pracy będą wprost sumą prędkości z obu łączy?
d. pod jakim adresem IP zewnętrznym będę widoczny?
Na razie tyle, dzięki za pomoc.
Wroc dziala wszystko super....
Tylko proszę sie nie smiac:
nazwa APN dla POLKOMTELA to plus a dla PLAY to internet...
A ja oczywiscie wpisalem dla POLKOMTELA - internet.
Bede teraz testowal jak to dziala....
No to mam pierwsze wnioski:
kupiłem ostatecznie dwa modemy: MEGAFON e3372s-153 Hilink
oraz najnowszy PLAY: E3372h-153 bez Hilinka (tradycyjny)
No i teraz tak:
MEGAFON z Hilink poszedł za pierwszym razem bez zadnego pudła i na pełnej prędkosci: 50 / 10 MB/s.
Play za chinskiego Boga nie chce ruszyć:
ustawienia wstawione dla modemu PLAY:
(karta SIM POLKOMTEL, sprawdziłem w moim PC ze oba modemy ją obslugują i działa siec, wiec blokady raczej nie mają)
NCM
dev/ttyUSB1
apn internet
na stanie łącza WAN pokazuje się odczytany adres MAC - więc port USB chyba jest prawidlowy
RX: 0.00 - nawet ani drgnie
TX: o dziwo co pokazuje
siec oczywiscie nie dziala !
i teraz skonczyly mi sie koncepcje co dalej.
Cezary masz jakie doswiadczenia z modem PLAY e3372H-153 bez Hilink?
Mozesz co poradzić, bo teraz stanalem w miejscu.
A moze ktos z kolegow uzywa modemu PLAY e3372h-153 bez Hilink i wie jak to skonfigurowac prawidlowo?
dzieki...
eko.one.pl → Posty przez WodnyTraper
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc