Temat: TP-LINK TL-WA830RE v1 pracujący jako repeater sieci 2.4 GHz wifi.

Witam Forumowiczów,

czy ktoś z kolegów potrafi podpowiedzieć jak skutecznie na Openwrt zrobić działający repeater wifi.

Opierając się na wiedzy z sieci coś sobie zrobiłem, ale transmisja się wiesza i rozłącza.

Cezary, szukałem po stronie forum, ale na taki temat nie natrafiłem, czy możesz jakoś pomóc.

Używam OpenWrt 15.05 / Luci kernel 3.18.20.
skreowałem dwie sieci WiFi 1/ klient routera głównego spięta w WAN 2/ AP spieta do LAN, całość chodzi przez firewall otwary na wszystkie kierunki.

dzięki za każdą pomoc.

2

Odp: TP-LINK TL-WA830RE v1 pracujący jako repeater sieci 2.4 GHz wifi.

W OpenWrt/Lede  możesz w sumie zrobić to na kilka sposobów:
1. Zrobić zwykłego klienta ap który jest wanem i rozsyłać sieć przez wifi - masz wtedy inną adresację, masz nat.
2. wykorzystać relayd - masz taką samą adresację, nie masz natu
3. rozwiązania z wds i wifi z bridge z lan
4. ... pewnie coś by się znalazło.

Tak czy siak - praca w trybie sta i ap na otwartych sterownikach zawsze mniej lub bardziej była problematyczna. Działać działa choć najczęściej polecane jest... kupno drugiego najtańszego ap i zrobienie z niego oddzielnego klienta.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TP-LINK TL-WA830RE v1 pracujący jako repeater sieci 2.4 GHz wifi.

Trochę nie mam warunków na kolejne urządzenie.

Muszę to zrobić na tym jednym.

Czy masz może gdzieś opisaną konfigurację tych 3 metod, teraz mam prawdopodobnie jak w pkt 1 ale to źle działa,
być może dlatego, że i WAN i LAN mają adresy z tego samego segmentu sieci.

Generalnie potrzebuję zwiększyć zasieg pośredniego AP wifi w piwnicy domu, nie mam dojścia kablem bo to byłoby najskuteczniejsze.

Inna adresacja mi nie przeszkadza to ma być tylko dostęp do internetu.

4

Odp: TP-LINK TL-WA830RE v1 pracujący jako repeater sieci 2.4 GHz wifi.

1. Zwykły apclient: https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigura … koapclient oczywiście adresację na lanie musisz mieć inną niż dostaje na wan
2. https://wiki.openwrt.org/doc/recipes/relayclient
3. https://wiki.openwrt.org/doc/recipes/atheroswds (wds może nie działać jak po drugiej stronie nie masz atherosa z openwrt)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TP-LINK TL-WA830RE v1 pracujący jako repeater sieci 2.4 GHz wifi.

Dobra, zmienilem segment sieci na inny i działa, co prawda tylko internet ale więcej nie potrzebuję.

Można zamknąć temat.