Temat: Jak zrobić skrypt do automatycznego restartu WAN2 - z modemem LTE.
Witaj Cezary.
Używam od wiosny router 1043ND v2 z obrazem z kwietnia 2016.
Router sprawuje się w zasadzie bez zarzutu, zrobiłem podobne jeszcze dwóm kolegom są zachwyceni.
Mam zainstalowane dwa łącza WAN: modem ADSL i WAN2 : modem LTE.
mam pewien problem z zawieszaniem się łącza WAN2 co kilka dni. Pomógłby jego automatyczny reset.
Na stronie masz opisany skrypt do resetu WAN ale przy dwóch łączach to się nie sprawdza,
bo jak WAN2 się zawiesza to WAN działa i ping przechodzi.
Czy mógłbyś podpowiedzieć jak napisać skrypt który:
1. najpierw testuje ping przez łącze WAN i jak nie działa to resetuje tylko WAN
2. potem testuje ping przez łącze WAN2 i jak nie działa to resetuje tylko WAN2
Z góry dziękuję za pomoc.
WT...