A to gdzieś mam kilka innych złomów w których flaszka jest sprawna. Myślisz, ze jak programatorem skopiuje ząb w ząb ma szanse ruszyć?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez smereka
A to gdzieś mam kilka innych złomów w których flaszka jest sprawna. Myślisz, ze jak programatorem skopiuje ząb w ząb ma szanse ruszyć?
Czy jak tam wpisze 1 to będzie mi sprawdzać całego nanda przy rozruchu? Wali mi błędami wndr4300 i to już tak na prawdę druga sztuka. Pierwszego wypatroszyłem sprawdziłem kondensatory i niby ok. Ten co teraz wali pracuje w mieszkaniu żadnych złych warunków. A logi są takie np:
Tue Oct 8 14:35:51 2024 daemon.notice procd: /etc/init.d/network: 'radio1' is disabled
Tue Oct 8 14:35:51 2024 daemon.notice procd: /etc/init.d/network: 'radio1' is disabled
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.455260] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock0, sector 128
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.472386] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock0, sector 128
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.478851] Buffer I/O error on dev mtdblock0, logical block 16, async page read
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.502397] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock0, sector 128
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.508859] Buffer I/O error on dev mtdblock0, logical block 16, async page read
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.800047] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock4, sector 512
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.812401] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock4, sector 512
Tue Oct 8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [ 31.818867] Buffer I/O error on dev mtdblock4, logical block 64, async page read
Tue Oct 8 14:35:53 2024 daemon.err block: /dev/ubiblock0_0 is already mounted on /rom
Tue Oct 8 14:35:53 2024 daemon.err block: /dev/ubi0_1 is already mounted on /overlay
Tue Oct 8 14:35:54 2024 cron.info crond[1432]: crond (busybox 1.28.4) started, log level 8
Cezary co w /etc/config/fstab
oznacza ta opcja:
option check_fs '0'
?
Dobra problemem był firmware w modemie. Wgrałem OFW od teletoniki tam aktualizacja webgui do najnowszej i w najnowszej wykryło firmware do modemu. Aktualizacja. Powrót do openwrt i działa za każdym razem a przynajmniej na 5 prób ![]()
Ok to z tymi takimi z kosmiczną obudowa to działa ale w tych starszych nie było możliwosći aktualziacji modemu. Znacz może Cezary jakąś możliwość i masz możę jakiś nowy firmware do tych starych rutów - mówię oczywiście o wersji z momedem quectela
Na 23.05 dziala zle.Zobacze czy w 22.03 jeszcze dziala ok zeby miec punkt odnisienia.Tam zawsze dzialalo.Poza tym teraz mam w akcji rut955 do ktorego wchodzi soft ten bez oznaczen od Ciebie z folderu.Kilkadziesiat poprzednich to byly te z koncowka hh0c cos tam
Ok.Dzisiaj przetestuje 22.03 i dam znac czy startuje za kazdym razem
Cezary czy Twoje nowe obrazy Lucyny w wersji 23.05 mają już tą poprawkę qmi do tego routera. Bo raz mi wstaje podczas startu a innym razem pin status fail i taka loteria non stop
Cezary czy żeby zrobić kopię partycji zgodnie z tym:
https://eko.one.pl/?p=openwrt-backup
dla R7800 Netgear
to muszę wydać polecenie:
dd if=/dev/mtdblock6 of=/tmp/zmiany.bin
Znalazłem, że to podobno mtd6 bowiem polecenie:
grep rootfs_data /proc/mtd
nic nie wyświetla
I nastepnie to rozumiem ma byc dodane to /etc/rc.local ?
ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 60
ifup test
Tak do rc.local lub w luci do zakładki:
System --> Austostart --> Lokalny autostart
Czy tu czy su efekt jest ten sam
Dziękuję działa. Ta wartość 300000 w jakich jednostkach jest wyrażona? W sensie jakbym chciał np żeby to fizycznie były 3ms to co tam wpisać?
Ok podzielić przez 1000 już zrozumiałem. Dzięki jeszcze raz ![]()
Cezary jak to zmodyfikować:
#!/bin/sh
if ! ping -q -c 1 -W 10 google.com > /dev/null; then
(ifup wan) &
fi
żeby osiągnąć cel w którym założenie jest takie, że komenda ifup wan wykona się jeśli ping będzie wyższy niż np 300ms?
Mam martwego pacjenta. Najprawdopodobniej po nieudanej aktualizacji. Czy ktoś ma ów sprzęt i mógłby zrobić kopię qcn oraz fulldump. Mam do tego skrpty i programy. Dajcie znać. Dzięki
Malym wiertelkiem tak nawet kilka ale jak wprowadzisz przewod z wielkiej japy to nalezie tam robactwa i wszelakich owadow .Najlepsze sa mrowki. Wowczas szybko przestaje dzialac ![]()
Jak wiercisz otwor w takiej puszce i doprowadzasz przewod to trzeba zgodnie z wiedza techniczna dac dlawik co by tam woda nie wnikala.Chyba ze wchodzisz do puszki od strony jej plecow czyli bezposrednio z komina czy tam sciany no to wtedy wiadomo ze obejdzie sie bez
No tak zapomniałem o naszym poczciwym mf286d. U mnie w jednym miejscu na strychu już 3 rok zasuwa nie straszne mu gorąc ani mróz. W 2 miejscach montowałem do puszki hermetycznej firmy kradex modelu nie pamiętam trzeba sobie pomierzyć i wsadzić. Oczywiście obowiązkowo dławiczki na przewód PG ileś tam.
Ja ze swojej strony polecam zyxel nr7101.IP68 ma.
ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 30
ifup test
Gdzie test to interfejs stworzony na potrzeby modemu.Same ifup test niestety nie dzialalo.Nie wiem jak teraz bo ja na starym sofcie 22.03-SNAPSHOT na tym zyxelu dzialam
Ja.Z tego korzystam na codzien jako glowne zrodlo internetu.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje przypuszczam ze openwrt startuje szybcoej niz modem i dlatego jak raz bedzie ifup interfejs komorkowy to po wstaniu modemu juz jest za pozno
Slot karty sim mozesz zmienic poleceniami ktore w tym watku opisalem trzeba poszukac.Natomiat ze raz wstaje raz nie to u mnie tez tak jest.Trzeba dodac do autostartu jedno polecenie ktorego teraz nie pamietam.Woeczroem jak nie zapomne to wstawie.Ten modem z tym zyxelikiem jest albo kapryny albo openwrt jest w tej kwetii tego modelu niedorobione.Ale po ustawieniu autostsrtu dziala idelanie.Do tej pory nie mialem urzadzenia z tak stabilnym linkiem do sieci komorkowej
Robisz z zyxela klienta wifi i łączysz go ze swoim routerem lub telefonem zamienionym w hotspota. Poza tym jakie pakiety przecież soft Cezarego ma wszystko
w Lucynie dodajesz nowy interfejs z nazwą jakąkolwiek. W opcjach interfejsu w polu protokół dodajesz "komórkowy QMI", wskazujesz urządzenie modemowe z listy. Wpisujesz apn np. internet i na dole ustawisz ipv4. I ogień korzystasz ![]()
Nie przerwie bo z tego co pamietam zablokowany jest.Nie mam takiego zablokowanego to bym sprawdzil.Trzeba cos po odblokowaniu w ssh na OFW wpisac.W linku powinno byc.Na pewno na openwrt cos o tym gdzies bylo
Ja swojego uszkodzonego dorwałem, ze tak powiem w cenie xiaomi. Coś tam naprawiłem z zasilaniem no i został - na zasadzie kiedyś się przyda. W życiu bym nie dał za niego 1200 czy ile on tam kosztuje/kosztował
To też jest rozwiązanie. W sumie to już nie nowość...ale na ap-eka się nadaje w 100% ![]()
Tu masz mniej więcej opisane co i jak: https://openwrt.org/toh/zyxel/nr7101 Ja swojego chyba z 2-3 lata temu oswabadzałem z męczarni OFW i nie za wiele już pamiętam. Ale w linku masz instrukcje więc działaj nie poddawaj się. A jak się poddasz to możesz mi go wysłać. W razie czego pisz pw.
eko.one.pl → Posty przez smereka
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc