401

(107 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A to gdzieś mam kilka innych złomów w których flaszka jest sprawna. Myślisz, ze jak programatorem skopiuje ząb w ząb ma szanse ruszyć?

402

(107 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy jak tam wpisze 1 to będzie mi sprawdzać całego nanda przy rozruchu?  Wali mi błędami wndr4300 i to już tak na prawdę druga sztuka. Pierwszego wypatroszyłem sprawdziłem kondensatory i niby ok. Ten co teraz wali pracuje w mieszkaniu żadnych złych warunków. A logi są takie np:

Tue Oct  8 14:35:51 2024 daemon.notice procd: /etc/init.d/network: 'radio1' is disabled
Tue Oct  8 14:35:51 2024 daemon.notice procd: /etc/init.d/network: 'radio1' is disabled
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.455260] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock0, sector 128
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.472386] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock0, sector 128
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.478851] Buffer I/O error on dev mtdblock0, logical block 16, async page read
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.502397] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock0, sector 128
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.508859] Buffer I/O error on dev mtdblock0, logical block 16, async page read
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.800047] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock4, sector 512
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.812401] blk_update_request: I/O error, dev mtdblock4, sector 512
Tue Oct  8 14:35:52 2024 kern.err kernel: [   31.818867] Buffer I/O error on dev mtdblock4, logical block 64, async page read
Tue Oct  8 14:35:53 2024 daemon.err block: /dev/ubiblock0_0 is already mounted on /rom
Tue Oct  8 14:35:53 2024 daemon.err block: /dev/ubi0_1 is already mounted on /overlay
Tue Oct  8 14:35:54 2024 cron.info crond[1432]: crond (busybox 1.28.4) started, log level 8

403

(107 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary co w /etc/config/fstab

oznacza ta opcja:

    option    check_fs    '0'

?

404

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Dobra problemem był firmware w modemie. Wgrałem OFW od teletoniki tam aktualizacja webgui do najnowszej i w najnowszej wykryło firmware do modemu. Aktualizacja. Powrót do openwrt i działa za każdym razem a przynajmniej na 5 prób wink

Ok to z tymi takimi z kosmiczną obudowa to działa ale w tych starszych nie było możliwosći aktualziacji modemu. Znacz może Cezary jakąś możliwość i masz możę jakiś nowy firmware do tych starych rutów - mówię oczywiście o wersji z momedem quectela

405

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Na 23.05 dziala zle.Zobacze czy w 22.03 jeszcze dziala ok zeby miec punkt odnisienia.Tam zawsze dzialalo.Poza tym teraz mam w akcji rut955 do ktorego wchodzi soft ten bez oznaczen od Ciebie z folderu.Kilkadziesiat poprzednich to byly te z koncowka hh0c cos tam

406

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Ok.Dzisiaj przetestuje 22.03 i dam znac czy startuje za kazdym razem

407

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Cezary czy Twoje nowe obrazy Lucyny w wersji 23.05 mają już tą poprawkę qmi do tego routera. Bo raz mi wstaje podczas startu a innym razem pin status fail i taka loteria non stop

408

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary czy żeby zrobić kopię partycji zgodnie z tym:

https://eko.one.pl/?p=openwrt-backup

dla R7800 Netgear

to muszę wydać polecenie:

dd if=/dev/mtdblock6 of=/tmp/zmiany.bin

Znalazłem, że to podobno mtd6 bowiem polecenie:

grep rootfs_data /proc/mtd

nic nie wyświetla

409

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

I nastepnie to rozumiem ma byc dodane to /etc/rc.local ?

ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 60
ifup test


Tak do rc.local lub w luci do zakładki:

System --> Austostart --> Lokalny autostart

Czy tu czy su efekt jest ten sam

410

(67 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dziękuję działa. Ta wartość 300000 w jakich jednostkach jest wyrażona? W sensie jakbym chciał np żeby to fizycznie były 3ms to co tam wpisać?

Ok podzielić przez 1000 już zrozumiałem. Dzięki jeszcze raz smile

411

(67 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary jak to zmodyfikować:

#!/bin/sh
    if ! ping -q -c 1 -W 10 google.com > /dev/null; then
        (ifup wan) &
    fi


żeby osiągnąć cel w którym założenie jest takie, że komenda ifup wan wykona się jeśli ping będzie wyższy niż np 300ms?

412

(0 odpowiedzi, napisanych Inne)

Mam martwego pacjenta. Najprawdopodobniej po nieudanej aktualizacji. Czy ktoś ma ów sprzęt i mógłby zrobić kopię qcn oraz fulldump. Mam do tego skrpty i programy. Dajcie znać. Dzięki

413

(13 odpowiedzi, napisanych Inne)

Malym wiertelkiem tak nawet kilka ale jak wprowadzisz przewod z wielkiej japy to nalezie tam robactwa i wszelakich owadow .Najlepsze sa mrowki. Wowczas szybko przestaje dzialac wink

414

(13 odpowiedzi, napisanych Inne)

Jak wiercisz otwor w takiej puszce i doprowadzasz przewod to trzeba zgodnie z wiedza techniczna dac dlawik co by tam woda nie wnikala.Chyba ze wchodzisz do puszki od strony jej plecow czyli bezposrednio z komina czy tam sciany no to wtedy wiadomo ze obejdzie sie bez

415

(13 odpowiedzi, napisanych Inne)

No tak zapomniałem o naszym poczciwym mf286d. U mnie w jednym miejscu na strychu już 3 rok zasuwa nie straszne mu gorąc ani mróz. W 2 miejscach montowałem do puszki hermetycznej firmy kradex modelu nie pamiętam trzeba sobie pomierzyć i wsadzić. Oczywiście obowiązkowo dławiczki na przewód PG ileś tam.

416

(13 odpowiedzi, napisanych Inne)

Ja ze swojej strony polecam zyxel nr7101.IP68 ma.

417

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 30
ifup test

Gdzie test to interfejs stworzony na potrzeby modemu.Same ifup test niestety nie dzialalo.Nie wiem jak teraz bo ja na starym sofcie 22.03-SNAPSHOT na tym zyxelu dzialam

418

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

Ja.Z tego korzystam na codzien jako glowne zrodlo internetu.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje przypuszczam ze openwrt startuje szybcoej niz modem i dlatego jak raz bedzie ifup interfejs komorkowy to po wstaniu modemu juz jest za pozno

419

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

Slot karty sim mozesz zmienic poleceniami ktore w tym watku opisalem trzeba poszukac.Natomiat ze raz wstaje raz nie to u mnie tez tak jest.Trzeba dodac do autostartu jedno polecenie ktorego teraz nie pamietam.Woeczroem jak nie zapomne to wstawie.Ten modem z tym zyxelikiem jest albo kapryny albo openwrt jest w tej kwetii tego modelu niedorobione.Ale po ustawieniu autostsrtu dziala idelanie.Do tej pory nie mialem urzadzenia z tak stabilnym linkiem do sieci komorkowej

420

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

Robisz z zyxela klienta wifi i łączysz go ze swoim routerem lub telefonem zamienionym w hotspota. Poza tym jakie pakiety przecież soft Cezarego ma wszystko

421

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

w Lucynie dodajesz nowy interfejs z nazwą jakąkolwiek. W opcjach interfejsu w polu protokół dodajesz "komórkowy QMI", wskazujesz urządzenie modemowe z listy. Wpisujesz apn np. internet i na dole ustawisz ipv4. I ogień korzystasz smile

422

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

Nie przerwie bo z tego co pamietam zablokowany jest.Nie mam takiego zablokowanego to bym sprawdzil.Trzeba cos po odblokowaniu w ssh na OFW wpisac.W linku powinno byc.Na pewno na openwrt cos o tym gdzies bylo

Ja swojego uszkodzonego dorwałem, ze tak powiem w cenie xiaomi. Coś tam naprawiłem z zasilaniem no i został - na zasadzie kiedyś się przyda. W życiu bym nie dał za niego 1200 czy ile on tam kosztuje/kosztował

To też jest rozwiązanie. W sumie to już nie nowość...ale na ap-eka się nadaje w 100% big_smile

425

(493 odpowiedzi, napisanych Inne)

Tu masz mniej więcej opisane co i jak: https://openwrt.org/toh/zyxel/nr7101   Ja swojego chyba z 2-3 lata temu oswabadzałem z męczarni OFW i nie za wiele już pamiętam. Ale w linku masz instrukcje więc działaj nie poddawaj się. A jak się poddasz to możesz mi go wysłać. W razie czego pisz pw.