Temat: fstab i extroot
Witam,
chciałbym zrobić sobie extroota na pendrive.
Mam już system z jakimiś ustawieniami na wewnętrznym flashu. Wszystko robię wg poradnika i po restarcie zonk.. tzn:
Ruter powinien uruchomić się na czystym obrazie z pendrive ale tak się nie dzieje. Pod bannerem mam napis, że odpalił się z wewnętrznego flasha.
Połączenie internetowe jest chociaż nie powinno być radia..
swap się montuje bez problemów.
plik etc/config/fstab wygląda tak:
config 'global' 'automount'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_mount' '1'
config 'global' 'autoswap'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_swap' '0'
config 'mount'
option 'target' ''
option 'fstype' 'ext3'
option 'options' 'rw,noatime'
option 'enabled_fsck' '0'
option 'device' '/dev/host0/bus0/target0/lun0/part2'
option 'enabled' '1'
option 'is_rootfs' '1'
config 'swap'
option 'device' '/dev/host0/bus0/target0/bus0/part1'
option 'enabled' '1'dodatkowo jak z palca chcę uruchomić fstab czyli /etc/init.d/fstab start
to mi wychodzi coś takiego:
root@OpenWrt:~# /etc/init.d/fstab start
mkdir: cannot create directory '': No such file or directory
cat: can't open '/tmp/fstab': No such file or directorygdy w configu fstab usunę linijkę TARGET to nic to nie daje..
nie mam już pomysłów.
co robię źle? Macie jakieś podpowiedzi?