Odp: zyxel nr7101
1. Przeczytaj faq na górze tej strony - przez pobranie paczki na komputerze i wgranie np. przez winscp
2. Przez wgranie obrazu który już te paczki ma. Np. mojego: https://dl.eko.one.pl/firmware/?version … xel_nr7101
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Inne → zyxel nr7101
Strony Poprzednia 1 … 16 17 18 19 20 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
1. Przeczytaj faq na górze tej strony - przez pobranie paczki na komputerze i wgranie np. przez winscp
2. Przez wgranie obrazu który już te paczki ma. Np. mojego: https://dl.eko.one.pl/firmware/?version … xel_nr7101
Robisz z zyxela klienta wifi i łączysz go ze swoim routerem lub telefonem zamienionym w hotspota. Poza tym jakie pakiety przecież soft Cezarego ma wszystko
Temat ogarniety firmwarem od Cezarego.
Natomiast koszmar dziecinstwa wraca.
Tak jak nie moglem ustawic chorej neo na linuxie czy czymkolwiek. Tak samo tu mam problem. Pin/autentykacja itd. bez pinu to samo.
Sprawdzilem ustawienia apn na jakich dziala inny modem 3G. Wbijam tam - connected NO w dashboardzie.
Zero pomyslu.jak zdiagnozowac co jest nie tak. Karta sim w gniezdzie NR1
Kompletnie nie rozumiem co napisałeś
Napisz jeszcze raz po naszego co ci nie działa.
Jeżeli chodzi o ustawienie apn to musisz ręcznie, odpowiednie polecenie znajdziesz w https://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugamodemwwtrybieqmi
No wiec tak.
Sim w gniezdzie NR1.
Wywalalo blad Error: Unknown error (PIN_STATUS_FAILED) (karta nie miala PIN)
Nadalem pin i tez to wywala.
No ale co zrobilem i jak to wyglada
Odpalilem modem 3G, zobaczylem jakie APN oraz inne ustawienia - wbilem to w openwrt.
Niestety bez pozytywnego rezultatu.
Co i jak
root@NR7101:~# uci del network.wan
root@NR7101:~# uci del network.wan6
root@NR7101:~# uci set network.wan=interface
root@NR7101:~# uci set network.wan.proto=qmi
root@NR7101:~# uci set network.wan.device=/dev/cdc-wdm0
root@NR7101:~# uci set network.wan.pincode=XXXX
root@NR7101:~# uci set network.wan.apn=internet
root@NR7101:~# uci commit network
root@NR7101:~# reboot
wywala
Protocol: QMI Cellular
RX: 0 B (0 Pkts.)
TX: 0 B (0 Pkts.)
Error: Unknown error (PIN_STATUS_FAILED)
no to dodalem tez lte
root@NR7101:~# uci set network.wan.modes=lte
root@NR7101:~# uci commit network
root@NR7101:~# ifup wan
i zmienilem ustawienia na domyslne
config interface 'wan'
option proto 'qmi'
option device '/dev/cdc-wdm0'
option pincode 'XXXX'
option apn 'internet'
option modes 'lte'
oraz te ktore podpowiada mi drugi modem (nie openwrt, zwykly 3G ale sprawdzilem autentykacje itd)
config interface 'wan'
option proto 'qmi'
option device '/dev/cdc-wdm0'
option pincode 'XXXX'
option apn 'internet'
option modes 'lte'
option auth 'chap'
option username 'internet'
option password 'internet'
option pdptype 'ipv4'
I dalej nic.
Karta dziala
Pokaż wyniki
uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-serving-systemPS. tagi są w nawiasach kwadratowych [ ] nie < >
No wiec tak.
SIM2 (w tym gniezdzie odpala ).
Lecz teraz raz tak raz tak raz dziala
Error: Unknown error (PIN_STATUS_FAILED)
albo
Error: Unknown error (NETWORK_REGISTRATION_FAILED)
root@NR7101:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
{
"type": "wcdma",
"rssi": -57,
"ecio": -2
}
root@NR7101:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-serving-system
{
"registration": "registered",
"plmn_mcc": 260,
"plmn_mnc": 3,
"plmn_description": "Orange",
"roaming": false
}
root@NR7101:~#drugi rezultat gdy w interface jest napisane ze nie moze sie polaczyc do sieci
root@NR7101:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
{
"type": "lte",
"rssi": -48,
"rsrq": -9,
"rsrp": -74,
"snr": 17.400000
}
root@NR7101:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-serving-system
{
"registration": "registered",
"plmn_mcc": 260,
"plmn_mnc": 3,
"plmn_description": "Orange",
"roaming": false
}
root@NR7101:~#
wcdma (3g) to raczej brak zasięgu, tym bardziej że orange wyłącza 3G na swoich btsach i nic z tego nie będzie.
Znajdź zasięg LTE.
to prosze
root@NR7101:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
{
"type": "lte",
"rssi": -57,
"rsrq": -8,
"rsrp": -84,
"snr": 17.800000
}
root@NR7101:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-serving-system
{
"registration": "registered",
"plmn_mcc": 260,
"plmn_mnc": 3,
"plmn_description": "Orange",
"roaming": false
}
root@NR7101:~#
raczej problemem nie jest tu zasieg.
Problemem jest ze w interface raz na 3 rebooty wstaje, a jak nie wstaje to
Protocol: QMI Cellular
RX: 0 B (0 Pkts.)
TX: 0 B (0 Pkts.)
Error: Unknown error (NETWORK_REGISTRATION_FAILED)
jak wymusic aby laczyl sie ew. w "roamingu" + do sieci 5G?
NETWORK_REGISTRATION_FAILED jest tym co pisze, choć jak robisz z palca to pokazuje coś innego. Coś kłamie albo zwraca inną wartość niż przewidują skrypty i laduje z takim domyślnym komunikatem.
5G ma sam sam złapać. Możesz sprawdzić jak wygląda to: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 05#p303405
Do roamingu jest AT+QNWPREFCFG="roam_pref",255 o ile nie masz tego domyślnie.
jak zweryfikowac co jest domyslnie?
nie wiem jak zyc komend AT po openwrt, UART'em juz nie jestem wpiety, antena wisi ![]()
Zainstaluj picocom i
picocom /dev/ttyUSB2
możesz pogadać z modemem.
Slot karty sim mozesz zmienic poleceniami ktore w tym watku opisalem trzeba poszukac.Natomiat ze raz wstaje raz nie to u mnie tez tak jest.Trzeba dodac do autostartu jedno polecenie ktorego teraz nie pamietam.Woeczroem jak nie zapomne to wstawie.Ten modem z tym zyxelikiem jest albo kapryny albo openwrt jest w tej kwetii tego modelu niedorobione.Ale po ustawieniu autostsrtu dziala idelanie.Do tej pory nie mialem urzadzenia z tak stabilnym linkiem do sieci komorkowej
Slot karty sim mozesz zmienic poleceniami ktore w tym watku opisalem trzeba poszukac.Natomiat ze raz wstaje raz nie to u mnie tez tak jest.Trzeba dodac do autostartu jedno polecenie ktorego teraz nie pamietam.Woeczroem jak nie zapomne to wstawie.Ten modem z tym zyxelikiem jest albo kapryny albo openwrt jest w tej kwetii tego modelu niedorobione.Ale po ustawieniu autostsrtu dziala idelanie.Do tej pory nie mialem urzadzenia z tak stabilnym linkiem do sieci komorkowej
Daj prosze znac.
Posiadam dwie takie sztuki.
Cel to backupowy internet.
Zyje w wiosce gdzie mam 1gbps/1gbps, ale czasem pradu nie ma. Wtedy cala siec lezy, tylko GSM dziala.
Juz w trakcie calla mialem takie akcje. Stad pomysl aby ta antenka do mikrotika w ktorym jest WAN1 fiber WAN2 antena i po kilku failowanych pingach przerzuca na WAN2.
Z tym ze stabilnosc tego WAN2 jak widzisz to daleka od idealu.
No ale skoro dales z tym rade to licze na to ze podzielisz sie wiedza ![]()
Jeszcze raz Dzieki Cezary za pomoc
Masz zasięg 5g w tym miejscu gdzie masz nr7101?
Ja.Z tego korzystam na codzien jako glowne zrodlo internetu.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje przypuszczam ze openwrt startuje szybcoej niz modem i dlatego jak raz bedzie ifup interfejs komorkowy to po wstaniu modemu juz jest za pozno
Wiec robisz sobie zwykły restarter połączenia który sam to wznawia jak nie ma internet. Miałeś to już w linkach o qmi podane, zrób sobie taki skrypt.
ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 30
ifup test
Gdzie test to interfejs stworzony na potrzeby modemu.Same ifup test niestety nie dzialalo.Nie wiem jak teraz bo ja na starym sofcie 22.03-SNAPSHOT na tym zyxelu dzialam
No wiec tak.
ran na kilkanascie razy NR7101 wstaje z siecia.
A to problem z rejestracja sim, a to z czyms innym.
Rozumiem ze mam utworzyc siec klon wan np. test?
config interface 'test'
option proto 'qmi'
option auth 'none'
option pdptype 'ipv4'
option apn 'internet'
option device '/dev/cdc-wdm0'
option auto '0'
I nastepnie to rozumiem ma byc dodane to /etc/rc.local ?
ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 60
ifup test
W takim przypadku musisz jeszcze dodać network "test" to strefy wan w firewallu, bo nie będziesz miał z tego internetu.
I nastepnie to rozumiem ma byc dodane to /etc/rc.local ?
ifdown test
echo "AT+CFUN=1,1" > /dev/ttyUSB2
sleep 60
ifup test
Tak do rc.local lub w luci do zakładki:
System --> Austostart --> Lokalny autostart
Czy tu czy su efekt jest ten sam
Wgralem nowe OpenWRT od Cezarego, niestety wersje nie z Luci.
OpenWRT nie ma SFTP w standardzie, jako ze ten interfejs wywala ciagle to obecnie nie mam internetu.
Pomysly jak to uratowac?
| OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28364-1e079d790a |
| |
| Build time: 2025-01-19 11:47 UTC |
| Cezary Jackiewicz, https://eko.one.pl |
| |
-----------------------------------------------------------------------------
| Machine: Zyxel NR7101 |
| Uptime: 0d, 00:00:46 |
| Load: 0.30 0.09 0.03 |
| Flash: total: 16.0MB, free: 15.1MB, used: 0% |
| Memory: total: 243.3MB, free: 191.7MB, used: 21% |
| Leases: 1 |
| lan: static, 172.17.1.1 |
| wan: qmi, ? |
| test: qmi, ? |
| radio0: lan, mode: ap, ssid: AP-NR7101, channel: 8, conn: 1
root@NR7101:~# ifconfig
br-lan Link encap:Ethernet HWaddr D8:EC:E5:2D:BC:AA
inet addr:172.17.1.1 Bcast:172.17.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fd17:4742:8f93::1/60 Scope:Global
inet6 addr: fe80::daec:e5ff:fe2d:bcaa/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:626 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:367 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:77999 (76.1 KiB) TX bytes:38984 (38.0 KiB)
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr D8:EC:E5:2D:BC:AA
inet6 addr: fe80::daec:e5ff:fe2d:bcaa/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1504 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:16 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:1776 (1.7 KiB)
Interrupt:19
lan Link encap:Ethernet HWaddr D8:EC:E5:2D:BC:AA
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:65536 Metric:1
RX packets:240 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:240 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:18720 (18.2 KiB) TX bytes:18720 (18.2 KiB)
phy0-ap0 Link encap:Ethernet HWaddr D8:EC:E5:2D:BC:AB
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:635 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:644 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:87549 (85.4 KiB) TX bytes:104547 (102.0 KiB)
Ale ma SCP, w winscp wybierz scp a nie sftp. Działa ci ssh, więc pliki możesz przesyłać. Coś szukasz sztucznych problemów.
Zupelnie zapomnialem o SCP, Dzieki.
ps. jakies rozwiazanie na problemy z funkcjonowaniem? (SIM_ILLEGAL_STATE)
Tak jak by karta nie była zainicjowana. Nr7101 ma dwa sloty sim i jest to przełączane odpowiednim poleceniem; włożyłeś kartę do dobrego/aktywnego slotu?
Strony Poprzednia 1 … 16 17 18 19 20 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Inne → zyxel nr7101
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc