Temat: Backup i Restore OpenWRT

Witam,

Panowie, chciałbym podnieść temat backupu i restore dla swoich routerów w openwrt.
W normalny sposób robi się to poprzez GUI ale ja robiłem używając do tego sysupgrade.

W normalny sposób sysupgrade -b plik_backup.tar.gz

Jednak problem miałem taki że w momencie przywracania prawie nic nie miałem.
Normalnie w /etc/sysupgrade.conf nic nie ma.

Zdziwiło mnie, gdy teraz chciałem zrobić backup i plik backupu waźył 48KB.

Czy mogę prosić o pomoc, co powinno być w takim sysupgrade.conf ?

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

2

Odp: Backup i Restore OpenWRT

## This file contains files and directories that should
## be preserved during an upgrade.

Dodajesz tam co chcesz żeby się zachowało.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Backup i Restore OpenWRT

Cezary czy żeby zrobić kopię partycji zgodnie z tym:

https://eko.one.pl/?p=openwrt-backup

dla R7800 Netgear

to muszę wydać polecenie:

dd if=/dev/mtdblock6 of=/tmp/zmiany.bin

Znalazłem, że to podobno mtd6 bowiem polecenie:

grep rootfs_data /proc/mtd

nic nie wyświetla

4

Odp: Backup i Restore OpenWRT

cat /proc/mtd

i zobacz jakie masz partycje. Bo może nie masz bezpośrednio tylko masz woluminy na ubi, wtedy taki wolumin musisz sobie skopiować na bok.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.