Nie ma nikt żadnych doświadczeń z mwan3 i ipv6?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez Gruberek
Nie ma nikt żadnych doświadczeń z mwan3 i ipv6?
Elo ;]
Potrzebuję skonfigurować mwan3 w taki sposób żeby po wpięciu modemu do routera ftp szło przez wan2 a wszystko inne przez wan1. Po wyjęciu modemu wszystko ma wracać do normy czyli ftp również ma iść przez wan1. Doszedłem do momentu w którym działał loadbalancing ale zorientowałem się, że przestało mi działać ipv6. Czy mwan3 gryzie się z ipv6?
Dobry wybór ![]()
Twój router jest wspierany. Jeżeli masz v1 to instalujesz luci-ar71xx-generic-tl-wr842n-v1. TL-WR842ND i TL-WR842N to takie same urządzenia. Różnią się tylko tym, że w wersji z "D" są odkręcane anteny.
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jak konfigurowałem wdr4300 kumplowi to też miałem problem z maksymalną prędkością. Ustawiłem chyba kanał 157 i htmode HT40. Przetestuj i daj znać jak to wygląda. Jak złapię kumpla to dam znać jak on ma ustawione. On ma kartę intel ac 7260.
Ja za swojego wndr3700v2 kilka miesięcy temu zapłaciłem 110 zł, a bije on na głowę routery o których piszesz. Lepiej poczekać na okazję lub dołożyć kilkadziesiąt złotych niż kupować sprzęt z najniższej półki. W przypadku routerów z OpenWRT apetyt rośnie w miarę jedzenia i za chwilę będziesz żałować, że chciałeś zaoszczędzić ![]()
1. Router daje za mało prądu więc potrzebujesz aktywny hub usb.
2. Modem powinien być możliwie jak najdalej odsunięty od routera.
Jaki masz ten konwerter? Ja u siebie musiałem łączyć TX z TX i RX z RX bo były piny odwrotnie opisane ![]()
Na tym forum nikogo to nie obchodzi.
Już Ci wszyscy pomogli tylko jeszcze o tym nie wiesz, bo nie skorzystałeś z wyszukiwarki na forum...
Z luci nie skonfigurujesz radia ac w BB. Dopiero w trunku to działa. W BB musisz z konsoli to zrobić.
Z tego co zrozumiałem to kolega ma modem mobilny na USB więc raczej sobie go w taki adapter nie wepnie.
Zmień firmware w modemie. Może na innym zacznie działać.
Ja od dawna korzystam z rtorrent i bardzo sobie chwalę. Tu raczej PLAY stwarza problemy, a nie klient torrent.
Na prywatnych trackerach i świeżych pozycjach to zawsze łącze jest wąskim gardłem. Kilka minut po wstawieniu torrenta można go spokojnie pobierać z prędkościami powyżej 1 Gb/s.
Wracając do tematu... U mnie też torrenty nie chcą się seedować w PLAY. Kilka razy próbowałem i zdecydowanie szybciej było go wysłać na dedyka i dopiero tam seedować.
Chyba raczej czekasz aż ktoś Ci link podrzuci, bo jak byś szukał to byś znalazł - http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd
1. Nie ingeruje w sprzęt. Zmienia adres MAC w rejestrze Windows. Nie każdy sterownik jednak to obsługuje. Np. sterowniki karty wifi rtl8187 w Windows 7 ignorują ten wpis w rejestrze i MAC się nie zmienia ( pomaga instalacja sterownika od Windows XP ).
Jeżeli chodzi o Flash i RAM to w rozsądnych pieniądzach nic lepszego od ZyXEL NBG6716 nie kupisz.
W linuksie jest narzędzie scp. Aby plik skopiować to routera (gdy mamy z nim łączność:
scp path/filename root@ip_routera:/path
Wiemy, pamiętamy, korzystamy ![]()
Zmiana MAC to nie ingerencja w sprzęt. Ten program zmienia tylko jedną wartość w rejestrze.
Ściągnij sobie ten programik i sprawdź. http://highside.pl/MACAddressChanger.exe
Tylko upewnij się, że MAC się zmienił, bo na niektórych sterownikach nie da się tego zrobić.
Zawsze możesz obejść problem i zmienić mac karty sieciowej w kompie. Na Windows XP nie powinieneś mieć z tym problemu.
W takim razie tak jak napisał @Cezary smtp.live.com
Podłącz modem i WAN. Zrestartuj router i testuj. Sprawdź czy zmienia się ip i jak ściągają się pliki.
jak działa na jednym i na drugim to musi działać. zobacz jeszcze to ściąganie dwóch plików. powinno rozłożyć. ja idę spać, bo też już nie mam siły. dobranoc.
eko.one.pl → Posty przez Gruberek
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc