Temat: PUTTY nie odpowiada
Podłączyłem kabel szeregowy do routera TX do RX na płytce, RX to TX na płytce, GND do GND.
W Menadżerze urządzeń mam tak:

Te COM16 wpisuje w PUTTY

To samo jest gdy podaje Speed: 115200
A oto efekt:

Router był włączony.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → PUTTY nie odpowiada
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Podłączyłem kabel szeregowy do routera TX do RX na płytce, RX to TX na płytce, GND do GND.
W Menadżerze urządzeń mam tak:

Te COM16 wpisuje w PUTTY

To samo jest gdy podaje Speed: 115200
A oto efekt:

Router był włączony.
1. Połącz tx kabla z rx (bez routera) i zobaczy czy widzisz to co piszesz. Musisz widzieć, jak nie to masz walnięty kabel
2. Jak widzisz - sprawdź czy nie połączyłeś odwrotnie (tx do tx a ma być tx do rx).
PS. 115200, nie 9600 w tplinkach.
Połącz tx kabla z rx (bez routera)
Tego nie ogarniam xd:
Mam pozamieniać piny (mam je na początku modułu)?
PS: Moduł CP2102 Obsługuje USB 3.0?
Połącz tx kabla z rx (bez routera)
Tego nie ogarniam xd:
Mam pozamieniać piny (mam je na początku modułu)?
Masz złączyć tx z rx. Kabelkiem tak po prostu żeby sprawdzić czy konwerter jest dobry. Nie na stałe.
PS: Moduł CP2102 Obsługuje USB 3.0?
Sam w sobie nie, natomiast działa w porcie usb 3.0 jeżeli o to pytasz. USB 3.0 jest kompatybilne w dół.
TS240 napisał/a:Połącz tx kabla z rx (bez routera)
Tego nie ogarniam xd:
Mam pozamieniać piny (mam je na początku modułu)?Masz złączyć tx z rx. Kabelkiem tak po prostu żeby sprawdzić czy konwerter jest dobry. Nie na stałe.
Podłączyłem i w PUTTY mogę pisać.
Jaki masz ten konwerter? Ja u siebie musiałem łączyć TX z TX i RX z RX bo były piny odwrotnie opisane ![]()
Mam CP2102

Pokaż zdjęcie jak to do routera podłączyłeś.
Ok już rozwiązne
Odświeżę wątek, mam taki sam problem. Przy złączeniu RX z TX mogę pisać, przy połączeniu z routerem zero reakcji.
Co ciekawe, wcześniej paliły się wszystkie diody, po przylutowaniu kabelków, diody świecą normalnie, nawet podłączyłem kabel ethernet i też go dioda wykryła, jednak nie mogę połączyć się z routerem.
Jeżeli nie odwróciłeś tx z rx to może po prostu masz uwalony serial w routerze.
Wyłączyłem ponownie zasilanie i włączyłem i diody znowu migają, a w putty pojawia mi się to:
Masz niewłaściwą prędkość lub masa ci nie styka. W jakim to routerze?
1043 v2
Ponownie przylutowałem i znowu brak reakcji i diody świecą poprawnie.
edit:
jak kabelki z routera są odłączone, to świecą się wszystkie diody
edit2:
już wiem w czym może być problem, do kabelków takich http://i.ebayimg.com/00/s/NzgwWDc4MA==/ … 7/$_12.JPG
wkładam przylutowane do routera takie same ale bez końcówek tych z obrazka i może nie być styku w którymś
edit3:
jednak wcześniej też było dobrze, kwestia ostatecznie jest taka, że jeśli router jest podłączony tylko do sieci, to świecą się wszystkie diody, bo wgrałem złe oprogramowanie, czyli prawidłowo, jeśli dodatkowo podłącze przez port, to świecą się stale tylko 3 i brak kontaktu z routerem
edit4:
tak jest połączone, http://imgur.com/cZmdxZd
podłączyłeś TX z konwertera do TX w routerze a powinno być TX-RX RX-TX
Ten pin w kwadraciku na routerze to TX
http://www.mounirorfi.com/images/posts/ … l_port.jpg
Właśnie zdałem sobie z tego sprawę i zmieniłem, dzięki ![]()
Cały czas mam krzaki.
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → PUTTY nie odpowiada
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc