1

Temat: PUTTY nie odpowiada

Podłączyłem kabel szeregowy do routera TX do RX na płytce, RX to TX na płytce, GND do GND.
W Menadżerze urządzeń mam tak:

PunBB bbcode test

Te COM16 wpisuje w PUTTY

PunBB bbcode test

To samo jest gdy podaje Speed: 115200

A oto efekt:

PunBB bbcode test

Router był włączony.

2

Odp: PUTTY nie odpowiada

1. Połącz tx kabla z rx (bez routera) i zobaczy czy widzisz to co piszesz. Musisz widzieć, jak nie to masz walnięty kabel
2. Jak widzisz - sprawdź czy nie połączyłeś odwrotnie (tx do tx a ma być tx do rx).

PS. 115200, nie 9600 w tplinkach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: PUTTY nie odpowiada

Połącz tx kabla z rx (bez routera)

Tego nie ogarniam xd:
Mam pozamieniać piny (mam je na początku modułu)?

4

Odp: PUTTY nie odpowiada

PS: Moduł CP2102 Obsługuje USB 3.0?

5

Odp: PUTTY nie odpowiada

TS240 napisał/a:

Połącz tx kabla z rx (bez routera)

Tego nie ogarniam xd:
Mam pozamieniać piny (mam je na początku modułu)?

Masz złączyć tx z rx. Kabelkiem tak po prostu żeby sprawdzić czy konwerter jest dobry. Nie na stałe.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: PUTTY nie odpowiada

TS240 napisał/a:

PS: Moduł CP2102 Obsługuje USB 3.0?

Sam w sobie nie, natomiast działa w porcie usb 3.0 jeżeli o to pytasz. USB 3.0 jest kompatybilne w dół.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: PUTTY nie odpowiada

Cezary napisał/a:
TS240 napisał/a:

Połącz tx kabla z rx (bez routera)

Tego nie ogarniam xd:
Mam pozamieniać piny (mam je na początku modułu)?

Masz złączyć tx z rx. Kabelkiem tak po prostu żeby sprawdzić czy konwerter jest dobry. Nie na stałe.

Podłączyłem i w PUTTY mogę pisać.

8

Odp: PUTTY nie odpowiada

Jaki masz ten konwerter? Ja u siebie musiałem łączyć TX z TX i RX z RX bo były piny odwrotnie opisane smile

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

9

Odp: PUTTY nie odpowiada

Mam CP2102

PunBB bbcode test

10

Odp: PUTTY nie odpowiada

Pokaż zdjęcie jak to do routera podłączyłeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: PUTTY nie odpowiada

Ok już rozwiązne

12

Odp: PUTTY nie odpowiada

Odświeżę wątek, mam taki sam problem. Przy złączeniu RX z TX mogę pisać, przy połączeniu z routerem zero reakcji.
Co ciekawe, wcześniej paliły się wszystkie diody, po przylutowaniu kabelków, diody świecą normalnie, nawet podłączyłem kabel ethernet i też go dioda wykryła, jednak nie mogę połączyć się z routerem.

13

Odp: PUTTY nie odpowiada

Jeżeli nie odwróciłeś tx z rx to może po prostu masz uwalony serial w routerze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez marduk 2016-05-15 17:14:03)

Odp: PUTTY nie odpowiada

Wyłączyłem ponownie zasilanie i włączyłem i diody znowu migają, a w putty pojawia mi się to:

http://imgur.com/AQQdZK4

15

Odp: PUTTY nie odpowiada

Masz niewłaściwą prędkość lub masa ci nie styka. W jakim to routerze?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16 (edytowany przez marduk 2016-05-15 18:20:03)

Odp: PUTTY nie odpowiada

1043 v2
Ponownie przylutowałem i znowu brak reakcji i diody świecą poprawnie.

edit:
jak kabelki z routera są odłączone, to świecą się wszystkie diody

edit2:
już wiem w czym może być problem, do kabelków takich http://i.ebayimg.com/00/s/NzgwWDc4MA==/ … 7/$_12.JPG
wkładam przylutowane do routera takie same ale bez końcówek tych z obrazka i może nie być styku w którymś

edit3:
jednak wcześniej też było dobrze, kwestia ostatecznie jest taka, że jeśli router jest podłączony tylko do sieci, to świecą się wszystkie diody, bo wgrałem złe oprogramowanie, czyli prawidłowo, jeśli dodatkowo podłącze przez port, to świecą się stale tylko 3 i brak kontaktu z routerem

edit4:
tak jest połączone, http://imgur.com/cZmdxZd

17 (edytowany przez mar_w 2016-05-15 19:49:48)

Odp: PUTTY nie odpowiada

podłączyłeś TX z konwertera do TX w routerze a powinno być TX-RX    RX-TX
Ten pin w kwadraciku na routerze to TX
http://www.mounirorfi.com/images/posts/ … l_port.jpg

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

18

Odp: PUTTY nie odpowiada

Właśnie zdałem sobie z tego sprawę i zmieniłem, dzięki wink
Cały czas mam krzaki.