Temat: Budowa sieci w domu

Pytanie mam.
Jak najefektywniej rozwiązać takie coś :

1. Mam WDR3600 w pokoju, który jest tam uziemiony na amen.
2. Chcę korzystać z internetu Play, bo jest tanio, mam blisko nadajnik i nie mam alternatywy. (spokojnie mam 40Mb/s na 15 Mb/s za 38 zł, alternatywa to 9/1 za 99)
3. Nadajnik Play jest po przeciwnej stronie mieszkania (kuchnia), router mobilny po tej przeciwnej stronie osiąga znacznie lepsze parametry upload, niż obok routera.

W jaki sposób podłączyć modem w kuchni, żeby bez strat przesłać sygnał do WDR3600 do pokoju? Jeszcze jeden router w kuchni i most bezprzewodowy?, czy kabel, czy jeszcze inaczej? Chętnie bym się pobawił, mogę zainwestować, tylko żeby było porządnie.

2

Odp: Budowa sieci w domu

Adaptery poe?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Budowa sieci w domu

Poczytałem, co to jest, ale nie zorientowałem się, jak mogę to zastosować. Podpowiedź? Chodzi o to, żeby modem mobilny łapał sobie sygnał w kuchni i dostarczał go do WAN w routerze w pokoju. Odległość z 10 m.

4

Odp: Budowa sieci w domu

cudo wkładane do gniazdka sieciowego które przesyła internet dalej po kablach energetycznych

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Budowa sieci w domu

Z tego co zrozumiałem to kolega ma modem mobilny na USB więc raczej sobie go w taki adapter nie wepnie.

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

6

Odp: Budowa sieci w domu

I tak potrzebuje router do tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Budowa sieci w domu

Pasuje mi to rozwiązanie. Jako, że i tak musze kupić drugi router,  to co byłoby optymalne? Coś z modemem? Czy osobno?

8

Odp: Budowa sieci w domu

Napisz jaki masz modem USB to koledzy coś doradzą, pewnie taniej będzie kupić jakiegoś TP-Linka i zapodać mu OpenWrt.
Jeżeli nie chcesz ciągnąć skrętki na drugi koniec mieszkania i użyć urządzenia, które zaproponował @Cezary to pamiętaj że całość funkcjonuje tylko na tej samej fazie.

Druga opcja to zewnętrzna antena do modemu USB.

APU2 @ OpenWrt 18.06-SNAPSHOT, r7852-7ac6044632

9

Odp: Budowa sieci w domu

Chcę kupić wszystko. Będę potrzebował więc też modem. Mam wprawdzie E5372, ale jego używam do innych celów. Antena zewnętrzna jasna sprawa, myslę o tym. W pokoju mam sygnał -75dBm, w kuchni -62dBm, czyli pewnie antena nawet nie będzie potrzebna.
Tak więc router z gigabitem i do tego modem. Jaki komplet będzie optymalny?