451

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

@Cezary - będziesz kompilował obrazy dla reszty mvebu ? np mvebu/cortexa53 ?

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | 6x Ruckus r310 unleashed  + Ruckus icx7150-c12p | Truenas scale 124TB 25Gb| Xpenology 12TB | apc smart ups 750 lcd smile 100Mb/s - 25Gb/s
Podróżne : GL.Inet MT3000  +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip  + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .

452

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

ambrozy5 napisał/a:

@Cezary - będziesz kompilował obrazy dla reszty mvebu ? np mvebu/cortexa53 ?

Nie mam tego w planach, tam jest tylko espressobin i gl.inet, a nie posiadam żadnego z nich.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

453

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

Pokaż wyniki poleceń wykonane przez ssh. tekst który wyszedł, nie obrazki.

uci show wireless
iw dev

OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
        Interface wl0-ap0
                ifindex 10
                wdev 0x2
                addr a4:39:b3:72:f0:aa
                ssid D
                type AP
                channel 1 (2412 MHz), width: 20 MHz, center1: 2412 MHz
                txpower 27.00 dBm
                multicast TXQ:
                        qsz-byt qsz-pkt flows   drops   marks   overlmt hashcolt            x-bytes tx-packets
                        0       0       165914  0       0       0       21     2            8716193         166058

454

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

No przecież nie masz tego ustawionego. Nawet HT40 nie masz ustawionego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

455

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

No przecież nie masz tego ustawionego. Nawet HT40 nie masz ustawionego.

Bo wyłączyłem jak i tak nie działało, teraz włączone


OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT40'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
        Interface wl0-ap0
                ifindex 12
                wdev 0x3
                addr a4:39:b3:72:f0:aa
                ssid D
                type AP
                channel 1 (2412 MHz), width: 40 MHz, center1: 2422 MHz
                txpower 27.00 dBm
                multicast TXQ:
                        qsz-byt qsz-pkt flows   drops   marks   overlmt hashcoltx-bytes tx-packets
                        0       0       145     0       0       0       0      23988            145

456

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

I teraz masz HT40.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

457

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

I teraz masz HT40.

mam, ale wszędzie na sprzętach dalej mam 20MHz. Zrobiłem screena jakbyś chciał zerknąć, ale na forum raczej nie da się wkleić

458

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Na openwrt masz HT40 włączone na radiu. A to jak ci się klient podłączy, na jakim bitrate i jaką będziesz miał przepustowość to całkiem inna sprawa i zależy od kilkunastu czynników środowiskowych jak i samego klienta.
Nie zakładaj że klient ci się połączy na maximum tego co jest możliwe.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

459 (edytowany przez efekt-melodie0w 2023-10-27 20:17:13)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

Na openwrt masz HT40 włączone na radiu. A to jak ci się klient podłączy, na jakim bitrate i jaką będziesz miał przepustowość to całkiem inna sprawa i zależy od kilkunastu czynników środowiskowych jak i samego klienta.
Nie zakładaj że klient ci się połączy na maximum tego co jest możliwe.

rozumiem, ale dla przykładu przerabiałeś bądź ktoś przerabiał z Was wymuszenie maksa tj. 40MHz na iPhone 14 Pro?
Zauważyłem po przełączeniu na 40MHZ większy ping i niższe prędkości.

460

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Wg tego: https://support.apple.com/pl-pl/guide/d … 652e6c/web iphone 14 też będzie miał tylko 20MHz w b/g/n, więc nie wymusisz inaczej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

461 (edytowany przez efekt-melodie0w 2023-10-27 20:27:05)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

Wg tego: https://support.apple.com/pl-pl/guide/d … 652e6c/web iphone 14 też będzie miał tylko 20MHz w b/g/n, więc nie wymusisz inaczej.

Dziękuję. Coraz bardziej zawodzie się na iPhonach, tyle kasy wydane i nie ma 40 MHZ na 2G to jest kpina sad

wracam do 20 MHz sad

462

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Dlaczego nie przejdziesz na 5GHz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

463

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

Dlaczego nie przejdziesz na 5GHz?

będziesz się śmiać to jestem przekonany, ale boli mnie głowa jak jest na 5G. Zresztą nie tylko mnie, bo wszystkich domowników, nawet tych którzy nie wiedzą czym jest 5G

464

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Zamiast 6GHz, wystarczy głowę owinąć folią aluminiową. ponoć pomaga lepiej niż Goździkowej Etopiryna ????

465

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Możecie się śmiać hahahahaha ja już swoje wiem xD co do aluminiowej folii. Tak mogę być dla Was foliarzem hahahaha już tyle teorii „spiskowych” się sprawdziło, że to jest nie do obronienia big_smile

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

466 (edytowany przez m80 2023-10-28 08:46:48)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

efekt-melodie0w napisał/a:

Możecie się śmiać hahahahaha ja już swoje wiem xD co do aluminiowej folii. Tak mogę być dla Was foliarzem hahahaha już tyle teorii „spiskowych” się sprawdziło, że to jest nie do obronienia big_smile

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

Też to zauważyłem, czasami zapomnę wyłączyć wifi jak idę spać a telefon leży dość blisko głowy (30-50cm) to po 2 godzinach od zaśnięcia przychodzi ból głowy i się budzę, sprawdzałem to wiele razy i to na bank jest przyczyną, sam router może w mniejszym stopniu to powoduje ale zależy też jak kto ma te sprzęty rozlokowane. Dlatego już od dłuższego czasu włączam samolotowy na noc a na routerze cronem wyłączam wifi - śpi się o wiele lepiej:)

467

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

m80 napisał/a:

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

Tylko dlaczego w warunkach badań laboratoryjnych te zjawiska nie występują? Tak samo od dziesięcioleci radiesteci
wykrywają szkodliwe "żyły wodne" których nigdy nikt nie widział, bo takie coś w przyrodzie nie istnieje.
Moim zdaniem tą histerię związaną z 5g rozpętali operatorzy sieci kablowych w obawie, że ich inwestycje podzielą los telefonii przewodowej
po wprowadzeniu GSM.

468

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

ale Wy wiecie że 5GHz na routerze to zupełnie co innego niż technologia 5G w telefonii komórkowej, która w ogóle nie działa na częstotliwościach 5.xxx? xD

469

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Nie, no posty ściśle związane ze zmianami w OpenWrt 23.05...

470

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Tak, zbaczacie Panowie z tematu tego wątku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

471

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

0o0o0o0 napisał/a:
m80 napisał/a:

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

Tylko dlaczego w warunkach badań laboratoryjnych te zjawiska nie występują? Tak samo od dziesięcioleci radiesteci
wykrywają szkodliwe "żyły wodne" których nigdy nikt nie widział, bo takie coś w przyrodzie nie istnieje.
Moim zdaniem tą histerię związaną z 5g rozpętali operatorzy sieci kablowych w obawie, że ich inwestycje podzielą los telefonii przewodowej
po wprowadzeniu GSM.

Badania laboratoryjne haha zależy kto za nie płaci ???? kto chce to niech śpi z 5G, ja włączam tryb samolotowy, czas pokaże kto zyska, a kto straci. Ja nie tracę nic smile

Wracając do tematu chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka?

I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.

472 (edytowany przez PiotrekK 2023-10-29 23:27:25)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

ryrzy napisał/a:

ale Wy wiecie że 5GHz na routerze to zupełnie co innego niż technologia 5G w telefonii komórkowej, która w ogóle nie działa na częstotliwościach 5.xxx? xD

Ponawiam prośbę @ryrzy do @efekt-melodie0w, nie mieszaj 5G z 5GHz.

5G != WiFi @5GHz

To są dwie różne technologie.

Korzystam z: MF286D; Kernel 6.12.60 r32225 i AW1000; Kernel 6.12.93 r35006
Wypełnij ankietę. Poprawiamy tłumaczenie LuCI. Szczegóły w tym poście

473 (edytowany przez lexmark3200 2023-10-29 15:47:34)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

efekt-melodie0w napisał/a:

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

Ponoć Ziemia też jest płaska i wokół niej kręci się Słońce....
No cóż....

Ludzie którzy przyjmują witaminę C na ból głowy, też ponoć odczuwają, że im pomaga, to w medycynie nazywa się efekt placebo.

474

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Panowie, darujcie sobie. Macie ochotę pogadać o takich sprawach to na forum onetu czy innego wp zapraszam. Trzymajcie się tematu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

475

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Żeby nie zbaczać z tematu. Po wygraniu nowej wersji na Meraki Mr16 diody LED od wifi nie są domyślnie aktywne. Trzeba ręcznie włączyć.
Z tego co widzę na github dla ipq40xx też jest jakiś problem z tym.