Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05
@Cezary - będziesz kompilował obrazy dla reszty mvebu ? np mvebu/cortexa53 ?
Podróżne : GL.Inet MT3000 +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05
Strony Poprzednia 1 … 17 18 19 20 21 … 35 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
@Cezary - będziesz kompilował obrazy dla reszty mvebu ? np mvebu/cortexa53 ?
@Cezary - będziesz kompilował obrazy dla reszty mvebu ? np mvebu/cortexa53 ?
Nie mam tego w planach, tam jest tylko espressobin i gl.inet, a nie posiadam żadnego z nich.
Pokaż wyniki poleceń wykonane przez ssh. tekst który wyszedł, nie obrazki.
uci show wireless iw dev
OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
Interface wl0-ap0
ifindex 10
wdev 0x2
addr a4:39:b3:72:f0:aa
ssid D
type AP
channel 1 (2412 MHz), width: 20 MHz, center1: 2412 MHz
txpower 27.00 dBm
multicast TXQ:
qsz-byt qsz-pkt flows drops marks overlmt hashcolt x-bytes tx-packets
0 0 165914 0 0 0 21 2 8716193 166058
No przecież nie masz tego ustawionego. Nawet HT40 nie masz ustawionego.
No przecież nie masz tego ustawionego. Nawet HT40 nie masz ustawionego.
Bo wyłączyłem jak i tak nie działało, teraz włączone
OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT40'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
Interface wl0-ap0
ifindex 12
wdev 0x3
addr a4:39:b3:72:f0:aa
ssid D
type AP
channel 1 (2412 MHz), width: 40 MHz, center1: 2422 MHz
txpower 27.00 dBm
multicast TXQ:
qsz-byt qsz-pkt flows drops marks overlmt hashcoltx-bytes tx-packets
0 0 145 0 0 0 0 23988 145
I teraz masz HT40.
I teraz masz HT40.
mam, ale wszędzie na sprzętach dalej mam 20MHz. Zrobiłem screena jakbyś chciał zerknąć, ale na forum raczej nie da się wkleić
Na openwrt masz HT40 włączone na radiu. A to jak ci się klient podłączy, na jakim bitrate i jaką będziesz miał przepustowość to całkiem inna sprawa i zależy od kilkunastu czynników środowiskowych jak i samego klienta.
Nie zakładaj że klient ci się połączy na maximum tego co jest możliwe.
Na openwrt masz HT40 włączone na radiu. A to jak ci się klient podłączy, na jakim bitrate i jaką będziesz miał przepustowość to całkiem inna sprawa i zależy od kilkunastu czynników środowiskowych jak i samego klienta.
Nie zakładaj że klient ci się połączy na maximum tego co jest możliwe.
rozumiem, ale dla przykładu przerabiałeś bądź ktoś przerabiał z Was wymuszenie maksa tj. 40MHz na iPhone 14 Pro?
Zauważyłem po przełączeniu na 40MHZ większy ping i niższe prędkości.
Wg tego: https://support.apple.com/pl-pl/guide/d … 652e6c/web iphone 14 też będzie miał tylko 20MHz w b/g/n, więc nie wymusisz inaczej.
Wg tego: https://support.apple.com/pl-pl/guide/d … 652e6c/web iphone 14 też będzie miał tylko 20MHz w b/g/n, więc nie wymusisz inaczej.
Dziękuję. Coraz bardziej zawodzie się na iPhonach, tyle kasy wydane i nie ma 40 MHZ na 2G to jest kpina ![]()
wracam do 20 MHz ![]()
Dlaczego nie przejdziesz na 5GHz?
Dlaczego nie przejdziesz na 5GHz?
będziesz się śmiać to jestem przekonany, ale boli mnie głowa jak jest na 5G. Zresztą nie tylko mnie, bo wszystkich domowników, nawet tych którzy nie wiedzą czym jest 5G
Zamiast 6GHz, wystarczy głowę owinąć folią aluminiową. ponoć pomaga lepiej niż Goździkowej Etopiryna ????
Możecie się śmiać hahahahaha ja już swoje wiem xD co do aluminiowej folii. Tak mogę być dla Was foliarzem hahahaha już tyle teorii „spiskowych” się sprawdziło, że to jest nie do obronienia
5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Możecie się śmiać hahahahaha ja już swoje wiem xD co do aluminiowej folii. Tak mogę być dla Was foliarzem hahahaha już tyle teorii „spiskowych” się sprawdziło, że to jest nie do obronienia
![]()
5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Też to zauważyłem, czasami zapomnę wyłączyć wifi jak idę spać a telefon leży dość blisko głowy (30-50cm) to po 2 godzinach od zaśnięcia przychodzi ból głowy i się budzę, sprawdzałem to wiele razy i to na bank jest przyczyną, sam router może w mniejszym stopniu to powoduje ale zależy też jak kto ma te sprzęty rozlokowane. Dlatego już od dłuższego czasu włączam samolotowy na noc a na routerze cronem wyłączam wifi - śpi się o wiele lepiej:)
5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Tylko dlaczego w warunkach badań laboratoryjnych te zjawiska nie występują? Tak samo od dziesięcioleci radiesteci
wykrywają szkodliwe "żyły wodne" których nigdy nikt nie widział, bo takie coś w przyrodzie nie istnieje.
Moim zdaniem tą histerię związaną z 5g rozpętali operatorzy sieci kablowych w obawie, że ich inwestycje podzielą los telefonii przewodowej
po wprowadzeniu GSM.
ale Wy wiecie że 5GHz na routerze to zupełnie co innego niż technologia 5G w telefonii komórkowej, która w ogóle nie działa na częstotliwościach 5.xxx? xD
Nie, no posty ściśle związane ze zmianami w OpenWrt 23.05...
Tak, zbaczacie Panowie z tematu tego wątku.
m80 napisał/a:5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Tylko dlaczego w warunkach badań laboratoryjnych te zjawiska nie występują? Tak samo od dziesięcioleci radiesteci
wykrywają szkodliwe "żyły wodne" których nigdy nikt nie widział, bo takie coś w przyrodzie nie istnieje.
Moim zdaniem tą histerię związaną z 5g rozpętali operatorzy sieci kablowych w obawie, że ich inwestycje podzielą los telefonii przewodowej
po wprowadzeniu GSM.
Badania laboratoryjne haha zależy kto za nie płaci ???? kto chce to niech śpi z 5G, ja włączam tryb samolotowy, czas pokaże kto zyska, a kto straci. Ja nie tracę nic ![]()
Wracając do tematu chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka?
I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.
ale Wy wiecie że 5GHz na routerze to zupełnie co innego niż technologia 5G w telefonii komórkowej, która w ogóle nie działa na częstotliwościach 5.xxx? xD
Ponawiam prośbę @ryrzy do @efekt-melodie0w, nie mieszaj 5G z 5GHz.
5G != WiFi @5GHzTo są dwie różne technologie.
5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Ponoć Ziemia też jest płaska i wokół niej kręci się Słońce....
No cóż....
Ludzie którzy przyjmują witaminę C na ból głowy, też ponoć odczuwają, że im pomaga, to w medycynie nazywa się efekt placebo.
Panowie, darujcie sobie. Macie ochotę pogadać o takich sprawach to na forum onetu czy innego wp zapraszam. Trzymajcie się tematu.
Żeby nie zbaczać z tematu. Po wygraniu nowej wersji na Meraki Mr16 diody LED od wifi nie są domyślnie aktywne. Trzeba ręcznie włączyć.
Z tego co widzę na github dla ipq40xx też jest jakiś problem z tym.
Strony Poprzednia 1 … 17 18 19 20 21 … 35 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc