Potwierdzam, zakomentowałem linijkę i działa.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez p4trykx
Potwierdzam, zakomentowałem linijkę i działa.
Mam taki problem, że po podłączeniu np. telefonu do pierwszego portu szeregowego nie mogę się z nim połączyć. Podobnie z innymi urządzeniami. Na ttyS1 działą OK. Teraz dopiero skojarzyłem, że to pewnie przez to, że na pierwszym porcie jest konsola systemowa. Czy można to w jakiś łatwy sposób wyłączyć? Na razie znalazłem sposoby z kompilacją jądra ale one chyba na amen wyłączają no i dochodzi problem z ponowną kompilacją.
Czy ktoś może przerabiał ten temat?
Udało mi się zrobić update firmware-u. Trzeba instalować sterowniki i watchera bezporśrednio z wirtualnego cd-romu modemu. Te pobrane ze strony producenta jakoś nie współgrają z najnowszym firmwarem. Ważna sprawa: Updater od razi bierze się do rzeczy i nie pyta nas czy na pewno chcemy zaktualizować modem
Jednak nowsza wersja firmware-u nie pomogła na ten błąd, który wyświetla mi się w dmesgu. Na razie jestem poza zasięgiem Aero2 więc nie mogę sprawdzić jak się sprawuje przy połączeniach.
Sprawdziłem natomiast CID z kartą Play i Ery at+creg? pokazuje to co trzeba. Nie wiem dlaczego z Aero2 nie działa. Jak będę w zasięgu to sprawdzę.
takie coś dostaję to chyba nie jest cid?
+CREG: 2,0Pod windowsem w programie TopNetInfo też nie pokazuje cell id gdy jestem podłączony. Jest tylko siła sygnału.
Czy ktoś ma może SW307, żeby potwierdzić, że ta komenda działa.
Używam standardowego sterownika z jądra jakie jest w Ubuntu. Potestowałem jeszcze trochę i sam nie wiem w czym problem. Chyba aplet od połączeń sieciowych w Ubuntu jest niedopracowany. W weekend będę miał dostęp do routera to posprawdzam na OpenWrt.
Mam jeszcze jedno pytanie. 3Ginfo pokazuje cell id. Czy mógłbyś powiedzieć w jaką komendą AT da się to wyciągnąć z Sierry 307. Połączyłem się z /dev/ttyUSB3 minicomem modem reaguje na komendy AT jednak nie mogę się dowiedzieć z którym BTSem jestem podłączony.
Poczytałem też te źródła i piszą co prawda o 305 ale, że jednak wersja firmware-u jest sprawdzana. Wiec chyba mam problem bo nie mogę go zaktualizować
Zamiast modemu mam teraz bardzo drogi czytnik kart microSD
Mój soft to M2_0_9_3AP a data to 08/06/09. Czy ktoś kto ma Sierre 307 mógłby sprawdzić w programie AirCard Watcher jaką wersję firmware-u ma. Klikamy tą dodatkowo ikonkę menu i potem "O programie" i tam już jest wszystko.
Google znalazło takie coś. Więc coś tam sprawdza czy firmware wspiera DHCP. DHCP chyba jest wspierane przez ten modem bo udało mi się połączyć i wszystkie ustawienia dostał więc może to jakiś błąd sterownika.
http://lwn.net/Articles/385096/
/* test whether firmware supports DHCP */
+ if (!(status == sizeof(fwattr) && (fwattr & SWI_GET_FW_ATTR_MASK))) {
+ /* found incompatible firmware version */
+ dev_err(&dev->udev->dev, "Incompatible driver and firmware"
+ " versions\n");
+ kfree(priv);
+ return -ENODEV;
+ }Tylko nie wiem czy to ten moduł bo w sieci są dwa sierra oraz sierra_net
@janptak czy mógłbyś napisać jakiej wersji OpenWrt używasz, jakie jądro i czy załadowany moduł to sierra czy sierra_net.
Kupiłem modem Sierra Wireless 307 do karty Aero2. Pod Windowsem XP działa niestety pod linuxem mam problemy. Na razie testuję pod Ubuntu 11.04.
Czy ktoś co ma ten modem mógłby sprawdzić czy po podłączeniu i wywołaniu dmesg pojawia się taki komunikat
usb 1-7.4: Incompatible driver and firmware versions Dziwną rzeczą jest też mruganie 2 niebieskiej diody już po połączeniu. Powinna się świecić ciągle. Tak się dzieje pod Windowsem i tak też jest napisane w instrukcji.
Wersja modułu sierra to v.1.7.16 tak pokazuje modinfo sierra
Ktoś może próbował wygrywać nowszy firmware ze strony producenta? U mnie jakoś to nie działa, dostaję komunikat "nie wykryto modemu"
minidlna nie przesyła. Jak klient potrafi sobie srt pobrać to je weźmie. Przed chwilą pisaliśmy o tym winnym wątku.
Serwer może też przekodować film i wrzucić napisy do obrazu ale to trochę zbyt poważne zadanie jak na minidlna. Możesz sobie zainstalować ale to już na mocniejszym komputerze ps3 media server. http://code.google.com/p/ps3mediaserver/
Na razie jeszcze z niczym ale na dniach przyjdzie karta z Aero2 więc się rozglądam co kupić. Jak już pisałem, znalazłem kilka opinii potwierdzających działanie ale chciałem mieć większą pewność
Opcje są dwie HUAWEI E173U-2 albo Sierra 307. Ten pierwszy tańszy za to chyba nie działa tak bezproblemowo(pod Windowsem też) jak Sierra. No i dochodzi ta niepewność czy Aero2 nie zacznie odrzucać połączeń modemów o niższej klasie.
Nie jestem ekspertem ale chyba ta klasa ma wpływ na prędkość transmisji a przy 256 ew. 512 kbitach/s nie powinna mieć znaczenia? Czy to może jednak jakoś będzie przeszkadzać operatorowi sieci i przy większym obciążeniu może wyłączyć niekompatybilne urządzenia?
Ale do DS2480B to jak znalazł bo on ma poziomy TTL co prawda 0-5V ale u mnie działa z 3.3V routerem bez żadnych konwerterów. Właśnie robię sobie drugi interfejs 1-wire<->serial do routera z dwoma DS2480B i izolacją galwaniczną, jak będę miał gotowe to udostępnię schematy i płytkę.
Chyba jakiś Linksys ma wyprowadzone na nieużywanych pinach złącz RJ45 ale myślę, że dolutowanie złącza to żaden problem. Jedynie to, że traci się gwarancje po otwarciu.
EDIT
O chyba znalazłem 160NL, nie do końca na pinach złącza rj45 ale przynajmniej nie trzeba rozbierać obudowy
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=94318
Choć z drugiej strony to Linksys chyba jest dość drogi
Jeśli chcesz podłączyć interfejs 1-wire to chyba najlepiej od razu pod port szeregowy. Większość routerów ma 1 a niektóre mają 2. Jeśli będziesz chciał używać większej ilości czujników to może lepiej zastosować 2 konwertery.
W tych na usb po prostu jest DS2480B podłączony przez przejściówkę usb<->serial ft232.
Uruchomiłeś może Sierre 307 pod openWrt? Znalazłem niby raporty, że działa ale chciałem jeszcze potwierdzić.
Szukasz dokumentacji technicznej, karty katalogowej.
No właśnie nic nie mogę znaleźć. Znaczy się wpisałem TG256D3216BT w google i nic sensownego nie ma. Chyba, że są jakieś inne miejsca gdzie mógłbym poszukać.
Nie znam się za bardzo na oznaczeniach tych kości ale mają w nazwie 3216 to może właśnie są takie jak potrzeba 32Mx16?
Chciałbym dołożyć trochę ramu do swojego Asusa WL-500W. Znalazłem w domu SO-DIMM 512MB mało znanej firmy Team Group. Pamięć ma 8 układów scalonych więc każdy ma po 64MB więc na razie by pasowało. Jednak nie mogę znaleźć w sieci informacji czy te kostki będą się nadawać. Nie wiem czy są one w organizacji 32Mx16. Czy to widać na oko czy trzeba szukać jakiejś dokumentacji technicznej?

Jeśli te nie pasują to w jak najłatwiej szukać tanich kości na allegro?
Podepnę się pod wątek bo mam związane z /tmp pytanie. Na forum Openwrt wyczytałem, że ten podział 50/50 pomiędzy ramem a tmpfs jest zmienny. Jeśli będzie potrzeba więcej ramu a tmpfs będzie wolny to system dostanie więcej. Niby fajne rozwiązanie ale nie wiem czy to prawda, może coś źle zrozumiałem.
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=6995
Więc zrobiłem to tak i działa
/overlay 192.168.1.0/24*(rw,all_squash,insecure,sync,anonuid=0,anongid=0)Może to szaleńczo niebezpieczne ale raczej nie mam hakerów w sieci lokalnej ;-)
all_squash rzutuje wszystkich użytkowników na gościa/anonimowego
a annonuid i anongid dawają anonimowemu prawa roota (tak mi się przynajmniej wydaje)
/overlay jest to cały katalog główny jeśli używamy extroota
Zgłaszałeś może kiedyś błędy w OpenWrt? Przez forum czy przez "New ticket" na dev.openwrt.org.
I jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli pobieram określoną wersję z svn-a i później pobieram pakiety przez skrypty feeds to te pakiety są w "wersji" dla RC5 czy może najnowsze?
Zachciało mi się obsługi bluetooth i teraz mam problem.
Wykonałem wszystkie czynności z tutoriala na eko.one.pl, zainstalowałem wszystkie pakiety. Niestety mam problem z uruchomieniam dbusa. Przy wywołaniu
/etc/init.d/dbus startdostaję segmentation fault
W logach nie ma nic więcej. Moja wersja dbusa to 1.2.4.6permissive-2.
Probowałem RC5 jak również najnowszej wersji backifire bez rezultatu. Znalazłem jakieś info o bugach ale widzę, że aktualny dbus ma już zaaplikowane patche tam opisane.
Czy ktoś mógłby podać w której wersji to ostatnio działało?
Nie chciałbym się też zbytnio cofać ponieważ dopiero gdzieś w okolicach RC4 zaczęła mi znowu działać poprawnie kamera USB.
Wydaje mi się, że b43 jeszcze nie obsługuje karty wifi w kernelu 2.6 tym co jest w OpenWrt. Jakiś czas temu wysłałem swoją kartę z WL-500W do jednego z developerów b43 więc prace na otwartym sterownikiem trwają.
http://svn.luci.subsignal.org/luci/bran … ib/package wydaje mi się, ze ta karta jest na razie częściowo obsługiwana.
Natomiast jeśli chodzi o binarny sterownik to tylko wl-mimo z kernelem 2.4
Ja rozwiązałem problem braku sterownika wsadzeniem(w miniPCI) jakiegoś atherosa, który działa na sterowniku ath5k.
Niestety w najnowszym Backfire pojawiły się właśnie problemy z tym sterownikem :-/
Przeczytałem tutoriala od NFS. I udało mi się podmontować katalog główny routera. W domyślnej konfiguracji wszystko jest tylko do odczytu. Ja chciałbym mieć też zapis. Już prawie mi się udało to uzyskać. Jedyny mankament to to, że na moim Ubuntu po zamontowaniu dostę rw ma tylko root.
Tak wygląda mój /etc/exports
all_squash zmieniłem no_root_squash
/overlay 192.168.1.0/24*(rw,no_root_squash,sync)U siebie montuję tak
sudo mount 192.168.1.1:/overlay /media/asusDa się jakoś zamontować tak, żeby zwykły użytkownik na laptopie miał dostęp rw do tego katalogu?
Może da się jakoś ustawić router, żeby wszystkie żądania mapował na roota żeby nie nadużywać zasobów?
Tu ktoś potestował ten Aero2 ponoć można przez wysłannika odebrać kartę sim.
http://www.wykop.pl/link/795289/test-da … -od-aero2/
Na Wykopie ktoś opisał, że zgłosił już sprawę do UKE. Chodzi o te 55 zł opłaty oraz brak możliwości użycia własnej karty sim
A nie prościej zasilić kieszeń dysku zamiast tego HUBa? Przeważnie obudowy usb mają wejście na zasilacz 5V.
Jeśli chodzi o HUBy to ja mam Modecoma Wave 7 portowego z zasilaczem chyba 1A. Nie testowałem go pod dużym obciążeniem ale z kilkoma urządzeniami działa. Testowałem też wcześniej huba Hama 7 portowego i chyba trochę lepiej działał.
eko.one.pl → Posty przez p4trykx
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc