51

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

@DjPiotrus: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/

Dużo tam zmian jest (i trunk nie ma domyślnie gui w obrazie)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

52

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Na oryginalnym działa bez problemu , zapięty zawsze na 300   w 2,4 i 5   WPA2   , poziom sygnału jest trochę niższy niż na 1043 ale nieznacznie   ( 1043   gargulec od kilku lat działa super )

Łączy się bez problemu , nie zrywa połączenia , szybkie przełączanie miedzy 2,4 i 5 tez bezproblemowo

Czyli diabeł tkwi wydaje mi się w sterowniku atherosa

53

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Więc zostań przy oryginalne po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

54

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Cezary nie oto chodzi , oryginał każdy wie jaki jest , potrzebuję 4300 zapiąć w miejsce 1043   , działają tam tunele vpn i różne inne cuda , także czekam na stabilną wersję gargulca

Pozdrawiam

55

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Cezary napisał/a:

@DjPiotrus: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/

Dużo tam zmian jest (i trunk nie ma domyślnie gui w obrazie)


Luci można oczywiście doinstalować? dla testów

56

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

To jest wersja stabilna. Sterowników innych się nie spodziewaj, bo mało prac jest już wykonywanych w AA. Kto wie, może przeportują kiedyś aktualizacje z trunka, ale czy i kiedy to nastąpi nikt tego nie wie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

DjPiotrus napisał/a:
Cezary napisał/a:

@DjPiotrus: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/

Dużo tam zmian jest (i trunk nie ma domyślnie gui w obrazie)


Luci można oczywiście doinstalować? dla testów

Można. Tyle że to... trunk, więc nie jest powiedziane że będzie luci chodzić smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

58

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Nazwa hosta OpenWrt
Model TP-Link TL-WDR4300 v1 
Wersja firmware OpenWrt Barrier Breaker r38896 / LuCI Trunk (svn-r9934) 

Trunk zainstalowany , Luci tez i spolszczenie

Radio 5 działa super , 2,4 od 1,5 godziny nie widzę problemów

Przełączanie miedzy 2,4 i 5 nie robi problemów , sygnał jak na stocku tplinka

Testy trwają , zobaczymy co dalej , narazie wygląda obiecująco , bez przerw w transmisji

Cezary jak będe chciał zainstalować coś z Twojego repo to będzie działać ?

59

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Wszystko masz w repo trunka, częściowo w nowszych wersjach. Moje niekoniecznie musi działać na trunku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

60 (edytowany przez DjPiotrus 2013-11-25 21:08:29)

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Cezary to co potrzebowałem zainstalować to działa od Ciebie , super testuję i napiszę jak ze stabilnością

kmod-ath 3.10.18+2013-11-05-2
kmod-ath9k 3.10.18+2013-11-05-2
kmod-ath9k-common 3.10.18+2013-11-05-2

wersja drivera

61

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

@DjPiotrus

Możesz podać linka do tej wersji, która u Ciebie działa stabilnie ?
Czy posiada ona GUI ?
Czy jest w nim wkompilowany plugin webcam ?

62 (edytowany przez DjPiotrus 2013-11-26 17:23:57)

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/

Jest to trunk bez GUI   , doinstalowałem sobie LUCI   , webcam nie używam więc nie wiem czy będzie działać

Działa produkcyjnie zapięty router do łącza 80/80 Mb/s  od wczoraj , narazie nie widzę problemów , muszę potestować kilka dni i zobaczymy co jest warty trunk

63

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

@DjPiotrus

Czy możesz podać jak doinstalować GUI? Niestety jestem laikiem dopiero się uczę ale mam ten sam problem co opisany w rozmowie zrywa mi połączenie.

64

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

opkg update
opkg install luci

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

65

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

@Cezary

Dzięki za odpowiedź.

66 (edytowany przez tptomek 2018-07-08 10:20:38)

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Odkopie temat bo mam w planach zakup właśnie 4300 za grosze ale z tego co czytam to już nie wiem, jak to wygląda na dzień dzisiejszy np: wersja gargoyle 1.10 czy też występuje problem z wifi??

Jak z radia 2.4 ale też i 5 różnią się od 3600 bo w tym wątku pisze że te dwa routery są identyczne ?? Znajomy ma 3600 jak uda się go naprawić temat w innym wątku to protestuję.

Urządzenie będzie najprawdopodobniej działać z Huawei E5186 na odległość ok. 50m planuje na 5GHz a w domu na 2.4.

W ostateczności zakupię 2x4300 lub 2x3600 bo E5186 nie ma gniada na antenę wifi. Teraz na 1043 i mr3420 przy podpiętych antenach panelowych jest ok 68dbi w ładny dzień mniej ale prędkość neta jest słaba 1/10  tego co u mnie w domu.

Aha jaka jest różnica 3600V1.3/4300V1.6 radia 2.4 w stosunku do 1043ND V2

67

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Nie wiem jak działa z gargulcem bo od dawna korzystam z lede luci Cezarego, router mam od ponad 3 lat i działa bez problemu non stop chodzi, niedawno wymieniłem w nim flash z 8 na 16MB i przy okazji kondensatory (nie było potrzeby bo miały niewielką utratę pojemności ale skoro miałem nowe i router otwarty to postanowiłem zrobić).

68

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Ja właśnie od zawsze miałem gargoyle ze względu na prostotę konfiguracji a alternatywny soft potrzebuję ze względu na funkcję obsługi modemu LTE i co najważniejsze funkcję WISP firmware od producenta nie posiada tej funkcji jedynie mogę udostępnić net poprzez wifi.

69

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

3600 nie różni się od  4300, nic co byś zauważył. Gargoyle jest stare.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

70 (edytowany przez tptomek 2018-07-08 20:33:31)

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Już to gdzieś pisałem ale czy nie ma nic nowszego tak prostego jak gargoyle w konfiguracji ?? Lub co z obecnych jest najmniej problematyczne w ustawieniach co ma GUI ? Mi zależy jedynie na konfiguracji podłączenie neta modem USB LTE / ISP wifi oraz wisp żadne drukarki dyski itp

71

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Kopiowanie komend z poradników na eko.one.pl nie jest nazbyt trudne. Sporo rzeczy można także wyklikać z Luci więc nie wiem w czym problem.

72

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

I ja też ci odpisywałem - nie, nie ma. Jest luci, gargoyle i tyle. Jak robię też swoje ale jest strasznie podstawowe, glinet ma swoje ale jest zamknięte, było jeszcze parę innych innych ale w sumie upadły. Innych środowisk graficznych nie ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

73

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

Ooo a możesz coś więcej o tym swoim projekcie jak pisałem ja potrzebuję taki mega podstawowy (grunt aby nie był stary jak każdy pisze o gargoyle) bo załadowanie modemu do wan/wifi od ISP to chyba bardzo podstawa do tego na drugim potrzebuję tylko połączenia się z moim głównym AP poprzez wifi i ewentualnie udostępnić na dom WISP jak coś mogę protestować to Twoje dzieło.

74

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

tptomek napisał/a:

Ooo a możesz coś więcej o tym swoim projekcie jak pisałem ja potrzebuję taki mega podstawowy (grunt aby nie był stary jak każdy pisze o gargoyle) bo załadowanie modemu do wan/wifi od ISP to chyba bardzo podstawa do tego na drugim potrzebuję tylko połączenia się z moim głównym AP poprzez wifi i ewentualnie udostępnić na dom WISP jak coś mogę protestować to Twoje dzieło.

szukac sie nie chce :
http://eko.one.pl/?p=easyconfig

75 (edytowany przez tptomek 2018-07-09 10:24:32)

Odp: TL-WDR4300 problemy z WiFi, test różnych firmware, podsumowanie

To jest jako nakładka np: pod OpenWrt 18.06 czy jako osobny system OpenWrt 18.06 czy gargoyle ? Jeżeli nakładka to jakie systemy obsługuje ?

Fajnie się prezentuje widzę że jest obsługa modemu ale nie widzę obsługi WISP czyli nie mogę się za pomocą tego połączyć z innym AP ??