3,101

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

to działa w trybie tap, więc z laptopa wpiętego do lan4 na zte na adres serwera (192.168.1.1) mam jeden przeskok. Na adres klienta wpiętego do switcha serwera ruch urywa się od razu. Co zauważyłem, po nocnym restarcie mam połączenie do 192.168.1.3 (panel zte) ze strony serwera, ale reszta urządzeń po stronie klienta nie odpowiada. Tak samo w drugą stronę, pingując coś z urządzenia wpiętego na port 4, do czegoś wpiętego w swtich serwera jest cisza. To samo jeśli pinguje z samych routerów.

3,102

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Dodaj do konfigów

option dev_type tap

i zrestartuj openvpn po obu stornach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3,103

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Witam , dzisiaj chciałem uruchomic ZTE MF286D z T-Mobile i niestety nie chce sie podłączyc sim do sieci. Diody z zasiegiem sa 3 powinno wystarczyc.
Zrobilem wszystko tak jak jest na: https://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugamodemwwtrybieqmi bo chyba tak to powinno wygladac?

Ktos ma moze jakies sugestie co moze byc nie tak ?
Tez co zauwazylem ze komendy typu:

`uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info`

  nigdy nic nie zwracaja tylko i musze uzyc Ctrl+c

root@OpenWrt:/# uci show  network.wan                                           
network.wan=interface                                                           
network.wan.proto='qmi'                                                         
network.wan.device='/dev/cdc-wdm0'                                             
network.wan.apn='internet'                                                     
network.wan.modes='lte'                                                         
network.wan.delay='30'

Obraz mam:  OpenWrt 23.05-SNAPSHOT, r24133-33b45c0a0e

smile

3,104

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

dodałem, ale bez zmian.

option dev_type 'tap' to jest to samo co
option dev 'tap_vpn' ?

próbowałem też zostawić samo option dev_type 'tap' ale dalej nie działa

3,105

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

kris79 napisał/a:

Witam , dzisiaj chciałem uruchomic ZTE MF286D z T-Mobile i niestety nie chce sie podłączyc sim do sieci. Diody z zasiegiem sa 3 powinno wystarczyc.
Zrobilem wszystko tak jak jest na: https://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugamodemwwtrybieqmi bo chyba tak to powinno wygladac?

Ktos ma moze jakies sugestie co moze byc nie tak ?
Tez co zauwazylem ze komendy typu:

`uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info`

  nigdy nic nie zwracaja tylko i musze uzyc Ctrl+c

root@OpenWrt:/# uci show  network.wan                                           
network.wan=interface                                                           
network.wan.proto='qmi'                                                         
network.wan.device='/dev/cdc-wdm0'                                             
network.wan.apn='internet'                                                     
network.wan.modes='lte'                                                         
network.wan.delay='30'

Obraz mam:  OpenWrt 23.05-SNAPSHOT, r24133-33b45c0a0e

1. ifdown wan; uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
2. Ustawiłeś apn ręcznie jak w w/w linku?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3,106

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

zezward napisał/a:

dodałem, ale bez zmian.

option dev_type 'tap' to jest to samo co
option dev 'tap_vpn' ?

próbowałem też zostawić samo option dev_type 'tap' ale dalej nie działa

Nie, nie to samo. W ten sposób jawnie określasz że interfejs jest typu tap, a jego nazwa taka jak podałeś. Obie powinny być.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3,107

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Czy to jest normalne, że po przywróceniu mtd8 i mtd9 z mojego backupu wykonanego w maju 2022 roku (oryginalny soft) interfejs http nadal raportuje Software Version: Nordic_MF286D_B14?

3,108 (edytowany przez piter 2024-12-21 18:34:24)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Ponownie zainstalowałem OpenWRT (23.05) i teraz w żaden sposób nie chce się dogadać z modemem (QMI, na czystej konfiguracji), a po przywróceniu starej konfiguracji co chwilę się resetuje. Uwaliłem go?
Edycja: mój błąd, w starym konfigu miałem skrypt który robi reboot jeżeli zbyt długo nie ma dostępu do internetu... neutral

3,109

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Jeżeli miałeś modem w B14 to tak, nie działa i panowie pisali już o tym. Jeżeli wgrałeś oryginał to spróbuj frameworkiem pojechać i zobaczysz co będzie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3,110

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Z frameworkiem jest taki problem, że w ogóle nie widzi urządzenia. Mam Win 11, więc próbowałem również z maszyny wirtualnej z Win 7 (32 bit), ale to samo - próbowałem kilka różnych frameworków i wszystkie nie widzą routera. Próbowałem ustawiać mu różne adresy IP - 192.168.1.1, 192.168.32.1 itd. ale to chyba nie ma znaczenia.

3,111

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

No to pod openwrt nie masz jak wrócić do B12, chyba nikt  jeszcze metody nie opracował.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3,112 (edytowany przez piter 2024-12-21 18:51:52)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

A framework ma jakieś specjalne wymagania (np. konkretny adres IP)? Jakieś 2 lata temu na 100% go używałem i nie było problemów, a teraz cały czas mam tylko to:
https://i.imgur.com/kkmMOmg.png
Router podpięty kablem sieciowym bezpośrednio z komputerem.

3,113 (edytowany przez MiG25 2024-12-21 18:54:04)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Medodą brutalną , czyli wyjęcie modemu ,włożenie go do przejściówki i tą metodą https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=21790

(Tylko bez przywracania imei itd , tylko samo SB3.0 wystarczy).

EDIT: Wgrałeś spowrotem do routera Nordic B14 ? Może wgraj B12 i wtedy...

3,114

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Jeszcze nie. A jak poprawnie wgrać B12? Wystarczy wrzucić mu partycje mtd8 i mtd9?

3,115

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

piter napisał/a:

A framework ma jakieś specjalne wymagania (np. konkretny adres IP)? Jakieś 2 lata temu na 100% go używałem i nie było problemów, a teraz cały czas mam tylko to:
https://i.imgur.com/kkmMOmg.png
Router podpięty kablem sieciowym bezpośrednio z komputerem.

Wyłącz wszystkie wirtualne interfejsy sieciowe w windzie, może ruszy.

Korzystam z: MF286D; Kernel 6.12.60 r32225 i AW1000; Kernel 6.12.93 r35006
Wypełnij ankietę. Poprawiamy tłumaczenie LuCI. Szczegóły w tym poście

3,116

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

piter napisał/a:

Jeszcze nie. A jak poprawnie wgrać B12? Wystarczy wrzucić mu partycje mtd8 i mtd9?

Tak. Po tym jak je przywrócisz to zresetuj do ustawień fabrycznych.

Poza tym co to za framework Nordic to Nordic B14 ? Ktoś stworzył jakiegoś potworka .... Bo nie da się modemu framworkiem wgrać od razu B14 , czyli modem będzie B02 a router B14 ...

3,117 (edytowany przez piter 2024-12-21 21:09:08)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

MiG25 napisał/a:

Poza tym co to za framework Nordic to Nordic B14 ? Ktoś stworzył jakiegoś potworka .... Bo nie da się modemu framworkiem wgrać od razu B14 , czyli modem będzie B02 a router B14 ...

https://forum.fibra.click/d/15002-debra … mf286d-tim

EDIT: A dokładnie to ten konkretny wpis:
https://forum.fibra.click/d/15002-debra … d-tim/3499

3,118 (edytowany przez piter 2024-12-21 21:29:00)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

PiotrekK napisał/a:

Wyłącz wszystkie wirtualne interfejsy sieciowe w windzie, może ruszy.

Próbowałem nawet na wirtualce (Win 7), gdzie był tylko jeden interfejs sieciowy (karta sieciowa, w którą jest fizycznie wpięty kabel, który jest podłączony do routera) i nadal nic sad
EDIT: Na starszym laptopie z Win 10 też nie idzie. Czy przed użyciem frameworka należy zainstalować jakieś sterowniki (co wydaje mi się trochę dziwne, ponieważ wpinamy się kablem LAN)?

3,119

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Dziwne to "Disconnect".  Zazwyczaj miałem "connecting"... i dalej nic. A po wyłączeniu interfejsów wirt. zaczęło działać.
A adres routera normalnie się pinguje?

Korzystam z: MF286D; Kernel 6.12.60 r32225 i AW1000; Kernel 6.12.93 r35006
Wypełnij ankietę. Poprawiamy tłumaczenie LuCI. Szczegóły w tym poście

3,120

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Tak, normalnie pinguje. Oczywiście w tym samym momencie na routerze działa standardowy firmware. Próbowałem go za pomocą konsoli szeregowej zatrzymywać podczas bootowania i robić to w tym momencie ale to też nic nie daje.

3,121 (edytowany przez PiotrekK 2024-12-21 22:02:07)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Spróbuj tego:
EDIT: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 56#p309956

Korzystam z: MF286D; Kernel 6.12.60 r32225 i AW1000; Kernel 6.12.93 r35006
Wypełnij ankietę. Poprawiamy tłumaczenie LuCI. Szczegóły w tym poście

3,122

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

1. ifdown wan; uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
2. Ustawiłeś apn ręcznie jak w w/w linku?


Ustawilem takie cos ale dalej nic:

root@OpenWrt:/# chat -t 3 -e '' 'AT+CGDCONT=1,"IP","internet"' OK >> /dev/ttyUSB
1 < /dev/ttyUSB1                                                               
AT+CGDCONT=1,"IP","internet"                                                   
                                                                               
                                                                               
OK                                                                             
root@OpenWrt:/# ping 8.8.8.8                                                   
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 data bytes                                           
ping: sendto: Network unreachable                                               
root@OpenWrt:/# ifup wan                                                       
root@OpenWrt:/# ping 8.8.8.8                                                   
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 data bytes                                           
ping: sendto: Network unreachable                                               
root@OpenWrt:/#

smile

3,123

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Zrób to:

ifdown wan
killall uqmi
uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-signal-info
uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-serving-system

I pokaż co wyszło.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3,124 (edytowany przez piter 2024-12-22 11:55:54)

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

PiotrekK napisał/a:

Spróbuj tego:
EDIT: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 56#p309956

Od 2 godzin szukam frameworka Play to Nordic (żeby go wypróbować) i nigdzie go nie mogę znaleźć. Ma ktoś jakiś dobry namiar?

EDIT: znalazłem:https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 40#p284940

3,125

Odp: ZTE MF286D - Openwrt

Sprawdź tutaj:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 87#p271987

Korzystam z: MF286D; Kernel 6.12.60 r32225 i AW1000; Kernel 6.12.93 r35006
Wypełnij ankietę. Poprawiamy tłumaczenie LuCI. Szczegóły w tym poście