Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 1 z 2)
Cezary napisał/a:Podłącz go przez dowolnego switcha zeby windows widział podłączony kablem i wtedy spróbuj z tftp.
Zrób tak jak Cezary napisał, ja miałem ten sam problem z TP-Link AC1200 Archer C6, którego ustawiłem jako ruter w firmie. Po prostu pomogło połączenie przez switcha ale 1Gb, stara setka nie dała rady. Nawet przez pomyłkę wcisnąłem do niego soft dedykowany dla innego rutera, sprzęt nie wstał. Ale ponowne wgranie właściwego image postawiło go na nogi
Ginti napisał/a:Cudy X6 to ewentualnie w starszej wersji V1 (z 32 MB pamięci flash), bo w wersji V2 (flash 16 MB) to droższy klon Totolinka X5000R.
Witam, dzięki Ginti za podpowiedź
właśnie zamówiłem Cady X6 z flash: 32 MB
https://allegro.pl/oferta/router-cudy-x … MTQ5YzI%3D
na razie postawię na nim AP na parterze, czyli podmienię obecnego WR-1043ND-V2.
Jeśli chodzi o wymianę rutera WRT3200ACM na miniPC to na razie zaczekam.
Cezary napisał/a:Coś nowego to są routery z AX które dopiero się rozwijają. Ja bym zaproponował jakiś minipc na router + zewnętrzne AP które możesz zmienić w razie potrzeby.
Taki Cudy X6 kosztuje ok 300zł/sztuka.
Aż szkoda gadać, dopiero teraz skumałem Twój przekaz Cezary jak również kolegi ambrozy5, czyli konfiguracja wyglądała by następująco:
ruter dostawcy (stary) ---> miniPC ruter (nowy) ---> switch TL-SG1016D(stary) ----> AP na piętrze WRT3200ACM (STARY)
[----> AP na parterze za flaszę
np Cudy X6 (nowy)
Ja chciałem, żeby ten miniPC miał też WiFi qualcomm jak doradziłeś, ale to chyba nie wyjdzie, więc konfiguracja wyżej będzie odpowiednia.
Cezary napisał/a:1. Wywal tą kartę za okno jeżeli chcesz używasz tego jako AP.
2. To karta która ma jedno radio pracujące albo na 2.4GHz albo na 5GHz, nie taka która ma dwa radia i potrafi pracować na obu jednocześnie.
odnośnie 1. To jaką kartę powinienem dokupić do tego miniPC, jak tą zamontowaną mam wywalić na pole.
miniPC będzie u mnie robiło za ruter nie jako AP.
AP to będzie obecny ruter czyli WRT3200ACM
Cezary napisał/a:On będzie miał jeden slot na kartę, więc dasz radę wrzucić tylko jedną kartę, 2.4GHz lub 5GHz. Bo takiej z dwoma radiami nie dostaniesz.
Cezary, dostałem taką odpowiedź od sprzedawcy:
Dzień dobry,
W komputerach zainstalowana WiFi+BT karta NGFF banowana na chipsecie Realtek RTL8812AE, która wspiera obie częstotliwości: 2.4GHz (300Mbit/s max) oraz 5GHz (867Mbit/s max)
https://www.realtek.com/en/products/com … /rtl8812ae
Do tej karty są sterowniki do większości wersji Linux:
https://linux-hardware.org/index.php?id … -1186-3305
Kurcze w specyfikacji nic nie pisze na temat WiFi 2,4/5GHz, mój obecny ruter WRT3200ACM ma WiFi 2,4/5GHz, a jego 4 anteny wyprowadziłem sobie z szafy sterowniczej za pomocą przedłużaczy do korytarza na zgrabną skrzyneczkę. Ten miniPC ma 2 anteny, no to nie problem lecz nie wiem jaki standard ma jego WiFi, napiszę więc do sprzedawcy.
Spokojnie Cezary, wszystko pod kontrolą, wszystko u mnie działa tylko teraz zamieniam obecny ruter WRT3200ACM na ten miniPC. Droga sygnału Internet jest taka: ruter światłowodowy od dostawcy -> ruter WRT3200ACM -> switch TL-SG1016D, więc na obecnym WRT3200ACM wykorzystuję tylko 2x LAN i tyle potrzebuję przy miniPC, chyba że się mylę.
Dziękuje bardzo Cezary,
To zamawiam i na pewno wrócę z kolejnymi pytaniami jak już podejmę walkę.
czy ten miniPC, który znalazłem na aledrogo będzie odpowiedni do Twojego image?
Cezary, znalazłem taki miniPC
https://allegro.pl/oferta/przemyslowy-m … 1129725144
ciekawe, który obraz z grupy luci/openwrt-22.03/x86/64 miałbym na nim zainstalować i jak to zrobić. Wtedy faktycznie ruter bym postawił na tym miniPC, a AP byłby wtedy WRT3200ACM.
ok
A jakbym się przekonał do minipc jako router to co i gdzie maiłbym kupić i chciałbym mieć również OpenWrt od Ciebie do tego mini. No a WRT3200ACM dałbym wtedy na AP.
Witam
Dziękuję za odpowiedzi, czyli jako ruter kupić Cudy X6, a WRT3200ACM zostawić jako AP, czy odwrotnie.
Witam
Mama taką konfigurację, ruter Linksys WRT3200ACM i AP: WR-1043ND-V2, chciałbym odstawić dziadka WR-1043ND-V2 i zrobić taką konfigurację. Ruter: coś nowego najlepszego na rynku i wspieranego przez OpenWrt, a Linksys WRT3200ACM przenieść na parter w domu jako AP zamiast obecnego WR-1043ND-V2.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Najciekawsze jest to że, zgodnie z poradami na tym forum dałem szansę temu WR-1043ND-V2, więc zniosłem ze strychu tego rutera WR-1043ND-V2, którego popołudniu tam wrzuciłem (no bo oczywiście teraz jako główny robi WRT3200ACM), wgrałem do niego OpenWrt 18.06 od Cezarego oczywiście i ustawiłem AP na nim zgodnie z poradą z tego wątku http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=18767. W sumie wyszło dobrze bo domownicy narzekali czasami na słabe wifi w salonie. A teraz jest max dzięki AP na WR-1043ND-V2. Czyli generalnie problem nie leżał w sprzęcie ale w sofcie OpenWrt 19.07. Jak na razie wifi chodzi, no zobaczymy może problem powróci. Generalnie wyłączanie wifi w WR-1043ND-V2 na OpenWrt 19.07 to była zgroza, tak często się to działo, co najmniej raz dziennie musiałem resetować ruter.
Witam
No sprzęt WRT3200ACM już kupiony, w x-komie za ok. 1000,00 zł. Szukałem również WRT32X ale znalazłem go tylko za ok. 2000,00 zł w NET-S. Dlatego wybór padł na WRT3200ACM. Wrzuciłem do niego luci-19.07-snapshot-r10731-e68d589e7b-mvebu-cortexa9-linksys_wrt3200acm-squashfs-factory.img poustawiałem, odpaliłem i wszystko śmiga.
Królik napisał/a:Tak z ciekawości, czemu WRT3200 a nie wrt32x?
To te same rutery tylko buda inna, no i WRT3200 jest tańszy o połowę od WRT32X jeśli chodzi o nowy sprzęt, dlatego wybrałem WRT3200.
Witajcie
Dziękuję za porady i Wasz poświęcony dla mnie czas, po długim przygotowywaniu się się do zakupów i czytaniu informacji technicznych, zamówiłem w końcu tego WRT3200ACM.
Pozdrawiam.
Zainteresowałeś mnie żeby złożyć swojego APU czy oprócz strony https://teklager.se/ gdzie można kupić gotowe APU lub sobie poskładać z części to polecasz inną stronkę.
no to chyba że ten Archer C2300, ale nie wiem czy ma wsparcie od Ciebie.
Nie myślałem o tym, fajna zabawa poskładać sobie taki sprzęt , znalazłem coś takiego https://teklager.se/en/products/router- … therboard, ale wolałbym jednak coś gotowego z odkręcanymi antenami np ARCHER C7, on jest chyba nawet w tej samej budzie co ten mój WR-1043ND-V2, co tym sądzisz.
Cezary właśnie doczytałem, ze ten ruter Netgear R6220 AC1200 ma anteny nieodkręcane i tu jest problem ponieważ mój obecny jest zabudowany w szafie sterowniczej wraz z pozostałym osprzętem jak Multiswitche TV, Switch Ethernet sterownik rolet i sterownik PLC S7-300 oraz inne aparaty elektryczne, a anteny od tego WR-1043ND-V2 wyprowadziłem sobie do korytarza na małą skrzyneczkę i musiałbym mieć nowy ruter z odkręcanymi antenami. Naprawdę możne być to ruter z górnej półki i z przyszłością ale ze wsparciem od Ciebie.
Cezary napisał/a:Ten, jeżeli będziesz miał tam openwrt.
Jeżeli będzie oryginalny soft producenta to oczywiście ten z factory w nazwie.
No tak, oczywiście. Dziękuję Cezary.
Cezary napisał/a:Kup R6220 na allegro za ~90. Kup dwa żebyś miał na zapas.
soft dla tego rutera to ten będzie luci-19.07-snapshot-r10731-e68d589e7b-ramips-mt7621-r6220-squashfs-sysupgrade.bin
Witam Was serdecznie drogie koleżanki i drodzy koledzy!
Obecnie posiadam ruter WR-1043ND-V2 na sofcie luci-19.07-snapshot-r10642-22c443c20c-ath79-generic-tplink_tl-wr1043nd.bin.
Od pewnego czasu zauważyłem problem z WiFi, po prostu przestaje działać, pomaga reset przyciskiem zał/wył, a jak miałem wcześniejszy soft to pomogło przeładowanie softu i wtedy wgrałem jakiś najnowszy. Generalnie wcześniej leciałem na LEDE teraz na OPEN WRT problem pojawiał się zarówno na LEDE jak i na OPENWRT z częstotliwością raz na 2 na 3 miesiące, gdzieś od 1,5 roku. Wyczytałem, na tym zacnym forum, że to dolegliwość sprzętowa wywołuje ten problem z WiFi w tych ruterach. Więc zastanawiam się na zakupem następcy rutera z którego jestem generalnie bardzo zadowolony ale jak mi siądzie całkowicie to wolałbym mieć coś na natychmiastową podmianę, a właściwie to ten nowy będzie docelowy a dziadek WR-1043ND-V2 by siedział na rezerwie, o może w tej kolejności. Generalnie cena nie gra roli (byle by było wsparcie softem z OPENWRT), więc potrzebuję Waszego doradztwa przy wyborze nowego rutera.
Witam ponownie, potestowałem sobie dzisiaj tego LuCi i wyłączyłem jeszcze zarządzanie kolejkowaniem Smart Queue Management, ponieważ próby ustawienia tego skończyły się fiaskiem i nawet utorrent pracował na strasznie przyciętych prędkościach pobierania. Po wyłączeniu SQM, zrobiłem testy na Ookla, oraz sprawdziłem utorrent. Zarówno testy Ookla jak i utorrent działają b.dobrze, z zachowaniem maksymalnych prędkości od ISP.
https://zapodaj.net/838959b58f283.jpg.html
Znalezione posty: 1 do 25 z 41