Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego
To jest ich strona: http://pcengines.ch, a listę sklepów w poszczególnych krajach masz tutaj: https://pcengines.ch/order.htm
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego
Strony Poprzednia 1 … 71 72 73 74 75 … 182 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
To jest ich strona: http://pcengines.ch, a listę sklepów w poszczególnych krajach masz tutaj: https://pcengines.ch/order.htm
Albo cos na ipq806x i openwrt z kernelem 4.19, jak kasa sie nie liczy. R7800 ma odkrecane anteny na przyklad.
Wrt32x też ma odkręcane anteny. A mocy będzie raczej z zapasem. ![]()
OT: Jak Ci się sprawuje radio z obecnymi sterownikami w tym wrt32x?
OT: Jak Ci się sprawuje radio z obecnymi sterownikami w tym wrt32x?
U mnie śmiga aż miło na 19.07.0-rc1. Uptime 18 dni aktualnie mam. Wifi chodzi bez przycięć i zawieszania się. Trzecie radio mam tylko wyłączone, ale za to korzystam z jego Bluetootha.
WRT1900ACS też chodzi dobrze na rc1, ale z nim nigdy nie miałem problemów.
Witajcie
Dziękuję za porady i Wasz poświęcony dla mnie czas, po długim przygotowywaniu się się do zakupów i czytaniu informacji technicznych, zamówiłem w końcu tego WRT3200ACM.
Pozdrawiam.
Tak z ciekawości, czemu WRT3200 a nie wrt32x?
Cezary napisał/a:OT: Jak Ci się sprawuje radio z obecnymi sterownikami w tym wrt32x?
U mnie śmiga aż miło na 19.07.0-rc1. Uptime 18 dni aktualnie mam. Wifi chodzi bez przycięć i zawieszania się. Trzecie radio mam tylko wyłączone, ale za to korzystam z jego Bluetootha.
WRT1900ACS też chodzi dobrze na rc1, ale z nim nigdy nie miałem problemów.
A gdzie tam jest bluetooth w trzecim radiu i jak z niego skorzystać ? Próbowałeś włączyć 3 radio (jestem ciekawe, czy też się wyłącza po jakimś czasie, jak u mnie)?
Nie próbowałem włączać, bo słyszałem, że są z nim duże problemy i nie mam potrzeby. Nie mam sztuki do zabawy, wrt32x robi mi za główny router.
Jeśli chodzi o Bluetooth, to doinstalowałem paczki z obsługą i po prostu działa. Tutorial jest na wiki openwrt.
Jak będziesz miał jakiś problem, to załóż nowy wątek, postaram się pomóc na tyle, ile będę umiał. Używam BT do czujników BLE.
Tak z ciekawości, czemu WRT3200 a nie wrt32x?
To te same rutery tylko buda inna, no i WRT3200 jest tańszy o połowę od WRT32X jeśli chodzi o nowy sprzęt, dlatego wybrałem WRT3200.
Rozumiem. Ostatnim razem jak patrzyłem, to wrt32x był tańszy. Stad moje pytanie. ![]()
Jeśli chodzi o sprzęt to jest to samo. Ale różnią się układem partycji. WRT32X dzieli cały flash na połowę i jest dostępne prawie 128 MB na dane i obraz to w WRT3200ACM jest dostępne mniej. Przykład mój: Mam obraz który zajmuje 49 MB i tak na WRT3200ACM mam wolnego miejsca 17 MB a pod WRT32X jest już 60MB wolnego.
Przerobiłem sobie WRT3200ACM na WRT32X 10 minut roboty, potrzeba mieć kabel serial i rozebrać router.
Witam
No sprzęt WRT3200ACM już kupiony, w x-komie za ok. 1000,00 zł. Szukałem również WRT32X ale znalazłem go tylko za ok. 2000,00 zł w NET-S. Dlatego wybór padł na WRT3200ACM. Wrzuciłem do niego luci-19.07-snapshot-r10731-e68d589e7b-mvebu-cortexa9-linksys_wrt3200acm-squashfs-factory.img poustawiałem, odpaliłem i wszystko śmiga.
Najciekawsze jest to że, zgodnie z poradami na tym forum dałem szansę temu WR-1043ND-V2, więc zniosłem ze strychu tego rutera WR-1043ND-V2, którego popołudniu tam wrzuciłem (no bo oczywiście teraz jako główny robi WRT3200ACM), wgrałem do niego OpenWrt 18.06 od Cezarego oczywiście i ustawiłem AP na nim zgodnie z poradą z tego wątku http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=18767. W sumie wyszło dobrze bo domownicy narzekali czasami na słabe wifi w salonie. A teraz jest max dzięki AP na WR-1043ND-V2. Czyli generalnie problem nie leżał w sprzęcie ale w sofcie OpenWrt 19.07. Jak na razie wifi chodzi, no zobaczymy może problem powróci. Generalnie wyłączanie wifi w WR-1043ND-V2 na OpenWrt 19.07 to była zgroza, tak często się to działo, co najmniej raz dziennie musiałem resetować ruter.
https://www.ibood.com/pl/pl/product-spe … 00pes.html
Ciekawa opcja za te pieniądze. Wsparcie się kończy robić. ![]()
Kupiłem. Zobaczymy co to ![]()
https://www.ibood.com/pl/pl/product-spe … 00pes.html
Ciekawa opcja za te pieniądze. Wsparcie się kończy robić.
Tam jest (znowu) tylko NAND?
Czy wspomniany wcześniej Netgear R6800 faktycznie jest wart tej ceny?
Jeżeli faktycznie powstałoby wsparcie dla tego modelu to czy warto sie pchać w ta konfigurację sprzętową? Pytam bo szukam czegoś wydajniejszego od Archer C7. Ten egzemplarz z ma dwa razy wiecej RAM i 128MB pamięci. Nie miałem Netgear'a nigdy ale jestem zdania, że uchodzi za solidną markę.
Czy wspomniany wcześniej Netgear R6800 faktycznie jest wart tej ceny?
Jeżeli faktycznie powstałoby wsparcie dla tego modelu to czy warto sie pchać w ta konfigurację sprzętową? Pytam bo szukam czegoś wydajniejszego od Archer C7. Ten egzemplarz z ma dwa razy wiecej RAM i 128MB pamięci. Nie miałem Netgear'a nigdy ale jestem zdania, że uchodzi za solidną markę.
Na dzień dzisiejszy, jeżeli szukasz stabilności, to nie.
Oba radia w tym modelu bazują na MT7615, którego driver nadal sprawia problemy.
Poza tym, osobiście, nigdy bym u siebie nie postawił routera bootującego z NANDa, a już na pewno nie na MT7621.
Królik napisał/a:https://www.ibood.com/pl/pl/product-spe … 00pes.html
Ciekawa opcja za te pieniądze. Wsparcie się kończy robić.
Tam jest (znowu) tylko NAND?
Jak wszystkie pozostałe routery Netgeara od Sercomma, tylko NAND.
EDIT:
Sam osobiście lubię mt7621. Całkiem fajny procek do budżetowych routerów.
Poza tym, osobiście, nigdy bym u siebie nie postawił routera bootującego z NANDa, a już na pewno nie na MT7621.
Cześć,
Czy jest szansa, byś w kilku / kilkunastu zdaniach wyjaśnił, dlaczego?
Jesli faktycznie ma to znaczenie, to da sie to poznac jakos bez podpinania do konsoli szeregowej?
pepe2k napisał/a:Poza tym, osobiście, nigdy bym u siebie nie postawił routera bootującego z NANDa, a już na pewno nie na MT7621.
Cześć,
Czy jest szansa, byś w kilku / kilkunastu zdaniach wyjaśnił, dlaczego?
Jesli faktycznie ma to znaczenie, to da sie to poznac jakos bez podpinania do konsoli szeregowej?
Chodzi o sposób w jaki bootrom w MT7621 obsługuje NAND. Jak Xiaomi Mi R3 były na topie to przerobiłem kilkanaście sztuk zupełnych trupów (bad blocki w obszarze bootloadera, kość do wymiany). NANDy są zawodne i kropka.
Sam osobiście lubię mt7621. Całkiem fajny procek do budżetowych routerów.
Pełna zgoda ale tylko w konfiguracji z NOR lub ewentualnie z NOR + NAND/SD i zawsze bootloader na NOR.
Dodałbym do listy Archera C6 - prosty i niedrogi router do kupienia w Polsce z SoC Qualcomma.
Dodałbym do listy Archera C6 - prosty i niedrogi router do kupienia w Polsce z SoC Qualcomma.
polecasz router z 8MB spi flash? fajnie :E
the4anoni napisał/a:Dodałbym do listy Archera C6 - prosty i niedrogi router do kupienia w Polsce z SoC Qualcomma.
polecasz router z 8MB spi flash? fajnie :E
W pierwszy poście jest TL-WR741N, który ma raptem 4MB spi flash.
Obok fritzboxa 4040 dodałbym też linksysa ea6350 v3 - który ma 128MB NAND.
Ogółem moim zdaniem wiele propozycji jest już nieaktualne, gdyż albo są nie opłacalne, albo nie są dostępne w sprzedaży.
Jeżeli lista miała by mieć gruntowną przebudowę podzieliłbym ją na sprzęty nowe, które są w sklepach i używane.
Strony Poprzednia 1 … 71 72 73 74 75 … 182 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc