Temat: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Witam. Kupiłem router który wg logów jest zbrickowany i chciałem go naprawić lecz nie wiem jak się do tego zabrać.
Chcę wrócić do oryginalego softu. Próbowałem przywrócić poprzez tftp lecz po podpięciu do portów lan pc go nie widzi, nie mówiąc o WIFI. Podpiąłem przez TTL putty i poniżej logi.

https://pastebin.com/tHX277tT

2

Odp: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Zepsute masz obydwa systemy i się resetuje.

Tu na końcu masz jak wgrać soft przez tftp: https://openwrt.org/inbox/toh/xiaomi/xiaomi_ax1800 (pamiętaj o trzymaniu resetu podczas startu).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Próbowałem już , tylko problem jest taki, że po podłączeniu przez lan, PC go nie widzi , pokazuje jako kabel odpięty( sprawdzane na kilku pc i kablach dla pewności). Nie ma możliwości poprzez TTL?

4

Odp: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Pewnie jest. Jak startuje bootloader to go przerwij (ctrl-c, esc, jeden z klawiszy) i być może będzie opcja do wgrania obrazu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Po uruchomieniu routera, gdy przerwałem startowanie bootloadera i wydałem komendę xqup router czeka na podanie pliku przez serwer tftp, lecz problem jest taki że pc nie widzi podłączonego kabla , pokazuje "kabel sieciowy odłączony". Tak jakby porty lan były uszkodzone. Ta wersja nie ma chipu FLASH. Jakie opcje mi pozostają? W tym temacie jestem zielony. Jest opcja , żeby kupić flash, zaprogramować i wlutować?  Poniżej logi:

https://pastebin.com/dLSLp5Hr

6

Odp: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Podłącz go przez dowolnego switcha zeby windows widział podłączony kablem i wtedy spróbuj z tftp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Xiaomi AX1800 (RA67) Zbrickowany

Cezary napisał/a:

Podłącz go przez dowolnego switcha zeby windows widział podłączony kablem i wtedy spróbuj z tftp.

Zrób tak jak Cezary napisał, ja miałem ten sam problem z TP-Link AC1200 Archer C6, którego ustawiłem jako ruter w firmie. Po prostu pomogło połączenie przez switcha ale 1Gb, stara setka nie dała rady. Nawet przez pomyłkę wcisnąłem do niego soft dedykowany dla innego rutera, sprzęt nie wstał. Ale ponowne wgranie właściwego image postawiło go na nogi

ruter: Linksys WRT3200ACM
AP: TP-Link TL-WR1043ND V2