Witam ponownie, dostałem właśnie cp2102 (oryginalny Silabs) i teraz wszystko pięknie mi się wyświetla. Podejrzewam, że z pl2303 są jakieś problemy ze sterownikiem, tym bardziej iż posiadam zamiennik/podróbkę.
wpisuję tpl po wyświetleniu Autobooting in 1 seconds i wyświetla mi się znak zachęty db12x>

i tutaj w poradnikach występuje coś takiego:
erase 0xbf020000 +7c0000
erase 0x9f020000 +0x3c0000
wnioskuję, że jest to zależne od wielkości naszego pliku firmware. Docelowo chcę wrzucić Gargulca i wydaje mi się, że mogę to zrobić już na tym etapie (plik factory? -> gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin). Waży dokładnie 8126464 bajty, czyli 7C0000 (HEX), więc polecenia:
erase 0xbf020000 +7c0000
tftpboot 0x81000000 code.bin (gdzie pod code.bin ukrywa się nasz Gargulcowy firmware)
cp.b 0x81000000 0xbf020000 0x7c0000
bootm 0xbf020000
powinny zadziałać i sprawić, że router ruszy?
Dopytuję, żeby nie zrobić czegoś głupiego.
Dziękuję za pomoc.