1

(0 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hei,

pracuje na Lede mam postawione mosty miedzy punktami dostepowymi 1 AP cisco oryg oprogramowanie--> 3x Lede w client mode

Docelowo Lede przepuszczac ma caly ruch sieciowy od AP do biorcow podlaczonych po kablu do Clienta.
Pingi ida mi w sieci normalnie miedzy kompem podlaczonym do AP - a tym po kablu do klienta.
Czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy bridge jest calkowicie klarowny??

Mam kilka urzadzen spiac na dniach i nie mam pojecia jeszcze na jakim\jakich portach beda pracowac.
Dlatego wole miec wszystko calkowicie klarowne bo wszystko ma byc w jednej sieci lokalnej.


Lub inaczej : czy jest jakis sposob by zmusic bridge do przepuszczenia calego ruchu??

Na obecna chwile na klijencie mam
- firewall: 1 lan, 2 Wlan
- most za pomoca Relayd
- DHCP przkierowanie - pobiera z glownego AP

2

(83 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ok, dziekuje za odpowiedz.
Nie bylem pewny czy warto drazyc temat smile

3

(83 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Acces Point Client....

Pobieranie adresu po wifi - klarowny most -  rozsylanie po portach ETH.

4

(83 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy Lede postawione na 1043ND v4 uaktywni opcje APC ?

zamowilem kilkanascie routerow 1043 i czesc przyszla juz z nowej seri....

ok, to konkretna odpowiedz! Dzieki smile

tak to jest opcja.
Problem tylko z doprowadeniem zasilania....te 20m kabla zasilającego jest odrobine kłopotliwa...

Nie da się programowo podnieść napięcia do np 5,25V?

1. Huawei E156G
2. gargoyle 1.5.11.5 (r38863) z menu kontekstowego:
połaczenia - modem 3g
technologia - testowałem różne preferowane 3g / stałe 3g

Co do ustawień nic poza menu nie kombinowałem.


3. Siła sygnału 3G/LTE:22% (-99dBm, CSQ: 7)

Zauważyłem, że na trybie preferowane 3G mam parametry:
Siła sygnału 3G/LTE:35% (-92dBm, CSQ: 11)

niby ciut lepiej ale połączenie mniej stabilne.

Parametry połączenia na podłączonym bezpośrednio modemie są proporcjonalnie lepsze. (lecz w tej chwili nie mogę ich podać), spróbuję rano dostać się do modemu.


Po testuje jeszcze to i owo jednak myślę że to wina samej wydajności prądowej.

Witam, mam pewien kłopot a raczej niuans.

Nie bardzo wiedziałem jak nazwać temat..

W nietypowej lokalizacji gdzie trudno zamontować antenę zewnętrzną użyłem do złapania lepszego zasięgu 3G aktywnej przedłużki USB Unitek 20m.

Przedłużka działa, modem łączy przy czym:

-połączenie bezpośrednio modemu do laptopa daje ok HSDPA 49% w aplikacji modemowej, 2,5Mb/s co jest super wynikiem w mojej lokalizacji
- połączenie tego samego zestawu do modemu ucina prędkość do HSDPA 25% w gargoyle, 900Kbps co już daje w kość.
Domyślam się że jest to spowodowane wydajnością prądową portu USB w routerze...bo czym innym?

czy jest jakaś możliwość aby programowo dać ciut więcej mocy na port?

Ewentualnością jest zewnętrzny hub usb, ale nie chciałbym dokupować go bez ostatecznej konieczności gdyż widzę sens montarzu go jedynie po stronie modemu - a to dodatkowy kabel..

9

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

miałem exroota, po wyjęciu pena chyba ruszyło normalnie. na wypadek sysupgrade.

uff:)
ok konfig od początku.

Hej,

przewaliłem forum ale nie znalazłem sensownej odpowiedzi.

przypadkiem poleceniem : rm -r /lib wywaliłem cały katalog.

Wywalony miał być nie katalog główny lecz przypadkiem stworzony wewnątrz.
Za wcześnie przydusił mi się enter. Efektem:

-brak gui
-komendy sysupgrade itd nie działaja
- mam połączony jeszcze ssh ale zaraz pójdę spać - nowe okno wywala błąd.

zostaje tylko failsafe? Czy też nie pójdzie.

11

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy po wgraniu OpenWRT uzyskuje się funkcjonalność:

AP Client/WISP/Reapter ?

Bo w emulatorze oryginalnego oprogramowania tego nie widzę...
http://www.tp-link.com/resources/simula … /index.htm

A potrzebuję właśnie routera z funkcjonalnością jak wyżej+print server+storage USB:)

Jeśli router zyskuje odbieranie i rozgłaszanie nowej sieci z nową adresacją na jednym radiu
( jak w tp mr3220 po wgraniu gagoyle)
to załatwia wszystkie moje obecne potrzeby smile

Jest ktoś w stanie mi udzielić odpowiedzi czy takie funkcje się uaktywniają?

12

(159 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Bezpośrednie wrzucenie softu z Edimaxa nie podchodzi, pokazuje się komunikat "błędny typ obrazu".

a telnet przestał mi odpowiadać..heh, Poczekam co kolega wykombinuje smile

13

(159 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Mam to samo urządzenie, kupiłem je w NO jako zamiennik dla padnietego tp mr3220. Kompilowałem różne wersje oprogramowania na niego ale poddałem się. Za mało informacji technicznych co jest w bebechach- przynajmniej na moje zdolności obecne.

Będę śledził wątek:)

14

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Panowie, a istnieje możliwość dodania jakiegoś pluginu do Gargoyle, aby router ten (3220) działał w trybie APC z logowaniem po PPPoE? U mnie PPPoE jest jedynie po WAN, przydałaby się opcja po WLAN.

15

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ja rozwiązałem prawię to stosując funkcję AP+klijent, pobiera sygnał i wysyła, ale jako osobna podsieć, gdy podaje identyczne ssid i security mam tryb handoveru. Prawie zaspokaja moje potrzeby.

16

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

rozwiązałeś problem z tą funkcją repeatera? od kilku godzin również z tym walczę...