Temat: przypadkowo usunięty katalog systemowy

Hej,

przewaliłem forum ale nie znalazłem sensownej odpowiedzi.

przypadkiem poleceniem : rm -r /lib wywaliłem cały katalog.

Wywalony miał być nie katalog główny lecz przypadkiem stworzony wewnątrz.
Za wcześnie przydusił mi się enter. Efektem:

-brak gui
-komendy sysupgrade itd nie działaja
- mam połączony jeszcze ssh ale zaraz pójdę spać - nowe okno wywala błąd.

zostaje tylko failsafe? Czy też nie pójdzie.

2

Odp: przypadkowo usunięty katalog systemowy

W /rom/lib jest jego cała zawartość. Ale jeżeli nie masz extroota to skazany jesteś na porażkę, więc lepiej zrób firstboota.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: przypadkowo usunięty katalog systemowy

miałem exroota, po wyjęciu pena chyba ruszyło normalnie. na wypadek sysupgrade.

uff:)
ok konfig od początku.