Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania
chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka? I czy komuś to funkcjonuje na 23.05?
I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.
0o0o0o0 napisał/a:m80 napisał/a:5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Tylko dlaczego w warunkach badań laboratoryjnych te zjawiska nie występują? Tak samo od dziesięcioleci radiesteci
wykrywają szkodliwe "żyły wodne" których nigdy nikt nie widział, bo takie coś w przyrodzie nie istnieje.
Moim zdaniem tą histerię związaną z 5g rozpętali operatorzy sieci kablowych w obawie, że ich inwestycje podzielą los telefonii przewodowej
po wprowadzeniu GSM.
Badania laboratoryjne haha zależy kto za nie płaci ???? kto chce to niech śpi z 5G, ja włączam tryb samolotowy, czas pokaże kto zyska, a kto straci. Ja nie tracę nic 
Wracając do tematu chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka?
I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.
Możecie się śmiać hahahahaha ja już swoje wiem xD co do aluminiowej folii. Tak mogę być dla Was foliarzem hahahaha już tyle teorii „spiskowych” się sprawdziło, że to jest nie do obronienia
5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?
Cezary napisał/a:Dlaczego nie przejdziesz na 5GHz?
będziesz się śmiać to jestem przekonany, ale boli mnie głowa jak jest na 5G. Zresztą nie tylko mnie, bo wszystkich domowników, nawet tych którzy nie wiedzą czym jest 5G
Dziękuję. Coraz bardziej zawodzie się na iPhonach, tyle kasy wydane i nie ma 40 MHZ na 2G to jest kpina 
wracam do 20 MHz 
Cezary napisał/a:Na openwrt masz HT40 włączone na radiu. A to jak ci się klient podłączy, na jakim bitrate i jaką będziesz miał przepustowość to całkiem inna sprawa i zależy od kilkunastu czynników środowiskowych jak i samego klienta.
Nie zakładaj że klient ci się połączy na maximum tego co jest możliwe.
rozumiem, ale dla przykładu przerabiałeś bądź ktoś przerabiał z Was wymuszenie maksa tj. 40MHz na iPhone 14 Pro?
Zauważyłem po przełączeniu na 40MHZ większy ping i niższe prędkości.
Cezary napisał/a:I teraz masz HT40.
mam, ale wszędzie na sprzętach dalej mam 20MHz. Zrobiłem screena jakbyś chciał zerknąć, ale na forum raczej nie da się wkleić
Cezary napisał/a:No przecież nie masz tego ustawionego. Nawet HT40 nie masz ustawionego.
Bo wyłączyłem jak i tak nie działało, teraz włączone
OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT40'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
Interface wl0-ap0
ifindex 12
wdev 0x3
addr a4:39:b3:72:f0:aa
ssid D
type AP
channel 1 (2412 MHz), width: 40 MHz, center1: 2422 MHz
txpower 27.00 dBm
multicast TXQ:
qsz-byt qsz-pkt flows drops marks overlmt hashcoltx-bytes tx-packets
0 0 145 0 0 0 0 23988 145
Cezary napisał/a:Pokaż wyniki poleceń wykonane przez ssh. tekst który wyszedł, nie obrazki.
OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
Interface wl0-ap0
ifindex 10
wdev 0x2
addr a4:39:b3:72:f0:aa
ssid D
type AP
channel 1 (2412 MHz), width: 20 MHz, center1: 2412 MHz
txpower 27.00 dBm
multicast TXQ:
qsz-byt qsz-pkt flows drops marks overlmt hashcolt x-bytes tx-packets
0 0 165914 0 0 0 21 2 8716193 166058
Cezary napisał/a:W konfiguracji interfejsu, nazywa się "Wymuś tryb 40MHz".
Miałem to włączone i zero reakcji, dalej 20MHz
mar_w napisał/a:efekt-melodie0w napisał/a:...
...
Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?
A czy ustawiłeś żeby nie skanował sieci ? (po angielsku i w pliku /etc/config/wireless to będzie
Jeszcze nie sprawdzałem. Wiesz może gdzie te ustawienie w Luci będzie?
Cezary napisał/a:W konsoli, bo lub luci chyba tego nie wyświetla.
cat /tmp/resolv.conf.d/resolv.conf.auto
A czy masz ustawiony na automat czy nie to już zależy co masz wpisane w sekcjach wan lub lan w /etc/config/network
W Luci trzeba wejść w Interfejs - WAN Edytuj - ustawienia zaawansowane - użyj serwerów DNS rozgłaszanych przez peera.
Odkliknięcie tego spowoduje pokazanie się paska, w którym można wpisać DNS.
Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?
Jak sprawdzić w nowym wrt luci adres serwera DNS, i czy jest ustawiony na automat?
Widzę do śmiechu Wam ???? to zatem co polecacie w paśmie AX na 2G?
Cezary napisał/a:To będzie straszny cios dla ciebie jak sobie uświadomisz że kupiłeś router bez ax na 2.4GHz. Bo to że nazywa się ax nie oznacza z automatu że na obu zakresach to ma.
Przecież jestem tego świadomy ???? ale mam nadzieje, że może coś na radiu 2G programiści podziałają z AX 
Cezary napisał/a:efekt-melodie0w napisał/a:Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?
Nie.
To wielki błąd niestety 
Ogólnie to muszę do nich napisać, bo mój Xiaomi AX3200 nie ma ax na 2G, ma problem z zasięgiem (słaby zasięg) i ma problem z download (łącze symetryczne 1 GB/s, download 840 a upload 940).
Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?
Cezary napisał/a:Nie. Zespół openwrt nie dysponuje jakaś głęboką dokumentację chipów, sterowniki powstają bo ktoś ma wiedzę jak to powinno działać lub mniej lub bardziej doświadczeniem, więc naturalne jest to że rzeczy które są w openwrt będą inne. I niekoniecznie wydajniejsze.
A co jakbym wgrał oprogramowanie od Ciebie? Jest ono lepsze? Z tego co wiem masz doświadczenie, ale może mógłbyś się pochwalić swoim doświadczeniem i osiągnięciami?
To mnie zawiodłeś…
Raczej logicznym było dla mnie, że OpenWrt jest lepsze i na nim będą lepsze parametry niż na producenckim sofcie…
To mam rozumieć, że do mojego Xiaomi ax3200 właściwa będzie wersja 23.05.0?
I dlaczego mam słabsze parametry na openwrt niż na oryginalnym oprogramowaniu? Gdzie to mogę zgłosić?
No właśnie. Cezary o co chodzi z tym OpenWrt 23.05.0 bądź OpenWrt 22.03.5? Co wybrać?? Czy v22.03.5 jest wybrakowane, stare i niezałatane?
Mam Xiaomi AX3200 RB01 i słabo działa na 23.05.0. Prędkości download jest na łączy 1 Mb/s - 840 download, a upload 940. Ping jest trochę wyższy w porównaniu do oprogramowania producenta.
Może lepiej jak wgram do niego 22.03.05?
Znalezione posty: 21