1

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka? I czy komuś to funkcjonuje na 23.05?

I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.

2

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

0o0o0o0 napisał/a:
m80 napisał/a:

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

Tylko dlaczego w warunkach badań laboratoryjnych te zjawiska nie występują? Tak samo od dziesięcioleci radiesteci
wykrywają szkodliwe "żyły wodne" których nigdy nikt nie widział, bo takie coś w przyrodzie nie istnieje.
Moim zdaniem tą histerię związaną z 5g rozpętali operatorzy sieci kablowych w obawie, że ich inwestycje podzielą los telefonii przewodowej
po wprowadzeniu GSM.

Badania laboratoryjne haha zależy kto za nie płaci ???? kto chce to niech śpi z 5G, ja włączam tryb samolotowy, czas pokaże kto zyska, a kto straci. Ja nie tracę nic smile

Wracając do tematu chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka?

I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.

3

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Możecie się śmiać hahahahaha ja już swoje wiem xD co do aluminiowej folii. Tak mogę być dla Was foliarzem hahahaha już tyle teorii „spiskowych” się sprawdziło, że to jest nie do obronienia big_smile

5G też sprawdzone. Osoby, które nie widzą, że włączyłem 5G i nagły ból głowy skąd się bierze?

4

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Dlaczego nie przejdziesz na 5GHz?

będziesz się śmiać to jestem przekonany, ale boli mnie głowa jak jest na 5G. Zresztą nie tylko mnie, bo wszystkich domowników, nawet tych którzy nie wiedzą czym jest 5G

5

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Wg tego: https://support.apple.com/pl-pl/guide/d … 652e6c/web iphone 14 też będzie miał tylko 20MHz w b/g/n, więc nie wymusisz inaczej.

Dziękuję. Coraz bardziej zawodzie się na iPhonach, tyle kasy wydane i nie ma 40 MHZ na 2G to jest kpina sad

wracam do 20 MHz sad

6

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Na openwrt masz HT40 włączone na radiu. A to jak ci się klient podłączy, na jakim bitrate i jaką będziesz miał przepustowość to całkiem inna sprawa i zależy od kilkunastu czynników środowiskowych jak i samego klienta.
Nie zakładaj że klient ci się połączy na maximum tego co jest możliwe.

rozumiem, ale dla przykładu przerabiałeś bądź ktoś przerabiał z Was wymuszenie maksa tj. 40MHz na iPhone 14 Pro?
Zauważyłem po przełączeniu na 40MHZ większy ping i niższe prędkości.

7

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

I teraz masz HT40.

mam, ale wszędzie na sprzętach dalej mam 20MHz. Zrobiłem screena jakbyś chciał zerknąć, ale na forum raczej nie da się wkleić

8

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

No przecież nie masz tego ustawionego. Nawet HT40 nie masz ustawionego.

Bo wyłączyłem jak i tak nie działało, teraz włączone


OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT40'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
        Interface wl0-ap0
                ifindex 12
                wdev 0x3
                addr a4:39:b3:72:f0:aa
                ssid D
                type AP
                channel 1 (2412 MHz), width: 40 MHz, center1: 2422 MHz
                txpower 27.00 dBm
                multicast TXQ:
                        qsz-byt qsz-pkt flows   drops   marks   overlmt hashcoltx-bytes tx-packets
                        0       0       145     0       0       0       0      23988            145

9

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Pokaż wyniki poleceń wykonane przez ssh. tekst który wyszedł, nie obrazki.

uci show wireless
iw dev

OpenWrt 23.05.0, r23497-6637af95aa
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.path='platform/18000000.wmac'
wireless.radio0.channel='1'
wireless.radio0.band='2g'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.cell_density='0'
wireless.radio0.txpower='27'
wireless.radio0.country='US'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='D'
wireless.default_radio0.encryption='psk2+ccmp'
wireless.default_radio0.key
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.path='1a143000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.band='5g'
wireless.radio1.htmode='HE80'
wireless.radio1.cell_density='0'
wireless.radio1.txpower='23'
wireless.radio1.country='US'
wireless.radio1.disabled='1'
wireless.default_radio1=wifi-iface
wireless.default_radio1.device='radio1'
wireless.default_radio1.network='lan'
wireless.default_radio1.mode='ap'
wireless.default_radio1.ssid='D5'
wireless.default_radio1.encryption='sae'
wireless.default_radio1.key
wireless.default_radio1.disabled='1'
root@OpenWrt:~# iw dev
phy#0
        Interface wl0-ap0
                ifindex 10
                wdev 0x2
                addr a4:39:b3:72:f0:aa
                ssid D
                type AP
                channel 1 (2412 MHz), width: 20 MHz, center1: 2412 MHz
                txpower 27.00 dBm
                multicast TXQ:
                        qsz-byt qsz-pkt flows   drops   marks   overlmt hashcolt            x-bytes tx-packets
                        0       0       165914  0       0       0       21     2            8716193         166058

10

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

W konfiguracji interfejsu, nazywa się "Wymuś tryb 40MHz".


Miałem to włączone i zero reakcji, dalej 20MHz

11

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

mar_w napisał/a:
efekt-melodie0w napisał/a:

...
...
Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?

A czy ustawiłeś żeby nie skanował sieci ? (po angielsku i w pliku /etc/config/wireless to będzie

option noscan '1'

Jeszcze nie sprawdzałem. Wiesz może gdzie te ustawienie w Luci będzie?

12

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

W konsoli, bo lub luci chyba tego nie wyświetla.

cat /tmp/resolv.conf.d/resolv.conf.auto

A czy masz ustawiony na automat czy nie to już zależy co masz wpisane w sekcjach wan lub lan w /etc/config/network

W Luci trzeba wejść w Interfejs - WAN Edytuj - ustawienia zaawansowane - użyj serwerów DNS rozgłaszanych przez peera.
Odkliknięcie tego spowoduje pokazanie się paska, w którym można wpisać DNS.

Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?

13

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak sprawdzić w nowym wrt luci adres serwera DNS, i czy jest ustawiony na automat?

14

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Widzę do śmiechu Wam ???? to zatem co polecacie w paśmie AX na 2G?

15

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

To będzie straszny cios dla ciebie jak sobie uświadomisz że kupiłeś router bez ax na 2.4GHz. Bo to że nazywa się ax nie oznacza z automatu że na obu zakresach to ma.

Przecież jestem tego świadomy ???? ale mam nadzieje, że może coś na radiu 2G programiści podziałają z AX smile

16

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:
efekt-melodie0w napisał/a:

Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?

Nie.

To wielki błąd niestety sad

Ogólnie to muszę do nich napisać, bo mój Xiaomi AX3200 nie ma ax na 2G, ma problem z zasięgiem (słaby zasięg) i ma problem z download (łącze symetryczne 1 GB/s, download 840 a upload 940).

17

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?

18

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nie. Zespół openwrt nie dysponuje jakaś głęboką dokumentację chipów, sterowniki powstają bo ktoś ma wiedzę jak to powinno działać lub mniej lub bardziej doświadczeniem, więc naturalne jest to że rzeczy które są w openwrt będą inne. I niekoniecznie wydajniejsze.

A co jakbym wgrał oprogramowanie od Ciebie? Jest ono lepsze? Z tego co wiem masz doświadczenie, ale może mógłbyś się pochwalić swoim doświadczeniem i osiągnięciami?

19

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

No i masz. Nikt nie powiedział że na openwrt będziesz miał lepsze parametry. Zgłaszać możesz tutaj: https://github.com/openwrt/openwrt/issues

To mnie zawiodłeś…
Raczej logicznym było dla mnie, że OpenWrt jest lepsze i na nim będą lepsze parametry niż na producenckim sofcie…

20

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

To mam rozumieć, że do mojego Xiaomi ax3200 właściwa będzie wersja 23.05.0?
I dlaczego mam słabsze parametry na openwrt niż na oryginalnym oprogramowaniu? Gdzie to mogę zgłosić?

21

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No właśnie. Cezary o co chodzi z tym OpenWrt 23.05.0 bądź OpenWrt 22.03.5? Co wybrać?? Czy v22.03.5 jest wybrakowane, stare i niezałatane?

Mam Xiaomi AX3200 RB01 i słabo działa na 23.05.0. Prędkości download jest na łączy 1 Mb/s - 840 download, a upload 940. Ping jest trochę wyższy w porównaniu do oprogramowania producenta.
Może lepiej jak wgram do niego 22.03.05?