151

(174 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam

Proszę o informację jak zablokować dostęp z WAN-u tylko do strony https://myip//bandwidthd/index.html?

Z góry dzięki za informację.

MAC-ki mam różne

Wykonałem dziesiątki możliwych kombinacji ustań kart restartów , na nowo konfigurowałem router z czystego obrazu zainstalowałem tylko pakiet  opkg install kmod-nf-nathelper-extra  niestety problem nadal występuje.
Podczas testów miałem przypadek że VPNy działay na laptopie i na stacjonarce, rozpinałem spinałem i działało.
Niestety dziś rano na laptopie zaś przestały spiąć sie VPNy jak jestem podpięty RJ-45. Na stacjonarce zawsze działa.



Wykonałem szczegółową analizę pakietów w WireSahrku.


VPN Nie działa
Zawsze gdy VPN nie działa to Router wpisuje MAC stacjonarki w pakiecie od serwera VPN.
W celach testu zmieniał z 10 razy MAC stacjonarki i router na sile wpisuej zawsze jego MAC.


PunBB bbcode test


Przypadek jak VPN Działa na laptopie
Tutaj MAcki są wpisywane poprawnie VPN sie spina poprawnie.

PunBB bbcode test


Ma ktoś pomysł co może być nie tak?


Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Witam

Mam problem z działaniem VPNa PPTP na komputerach w LAN-ie.
Mam zainstalowany pakiet opkg install kmod-nf-nathelper-extra najnowszy obraz CC router TP-Link W8970.
Mam podłączone 4 urządzanie do po kablu.
1.    Stacjonarka 1
2.    Laptop
3.    TV
4.    Stacjonarka 2
Z komputera 1 zawszę mogę spiąć VPNa weryfikowałem na kilku serwerach VPN wszystko jest OK
Z Laptopa jak jestem wpięty RJ-45 VPNy nie chcą się łączyć  cały czas jest komunikat „Trwa weryfikowanie nazwy użytkownika i hasła” łącze się do tych samych serwerów VPN co na stacjonarce 1.
1.    Jeżeli odłączę kabel RJ-45 i połączę się WI-FI w laptopie to VPNy zaczynają działać od szczału.
2.    Jeżeli wyłączę kartę sieciowa w stacjonarce to VPNy na laptopie podłączonym RJ-45 działają.

Konfiguracja w Windowsie mam identyczna na laptopie i stacjonarce.
Co może być nie tak w routerze? Jak to zdiagnozować dokładnie?
Dlaczego stacjonarka nr1 powoduje takie problemy?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie w rozwiązaniu tego problemu.

154

(174 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam

Działa komuś zapisywanie danych na USB? z postu 61
Mam następujące błędy. Katalog bandwidthd na USB sie utworzył tylko w logach są takie błędy.


Line 148: Wed Oct 21 00:54:43 2015 user.emerg syslog: ln: /www/bandwidthd: File exists
    Line 149: Wed Oct 21 00:54:44 2015 user.emerg syslog: ln: /etc/bandwidthd.conf: File exists
    Line 152: Wed Oct 21 00:55:09 2015 daemon.err bandwidthd: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf
    Line 152: Wed Oct 21 00:55:09 2015 daemon.err bandwidthd: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf
    Line 152: Wed Oct 21 00:55:09 2015 daemon.err bandwidthd: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf
    Line 152: Wed Oct 21 00:55:09 2015 daemon.err bandwidthd: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf
    Line 153: Wed Oct 21 00:55:09 2015 user.emerg syslog: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf
    Line 153: Wed Oct 21 00:55:09 2015 user.emerg syslog: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf
    Line 153: Wed Oct 21 00:55:09 2015 user.emerg syslog: Cannot find /etc/bandwidthd.conf or /usr/bandwidthd/etc/bandwidthd.conf

#!/bin/sh /etc/rc.common
# Copyright (C) 2008-2011 OpenWrt.org

START=99

config_cb() {
    local cfg_type="$1"
    local cfg_name="$2"

    case "$cfg_type" in
            bandwidthd)
                    append cfgs "$cfg_name"
            ;;
    esac
}

export_bool() {
    local option="$1"
    local section="$2"
    local _loctmp
    config_get_bool _loctmp "$section" "$option"
    if [ -n "$_loctmp" ]; then
        conffile="${conffile}$option "
        if [ 1 -eq "$_loctmp" ]; then
            conffile="${conffile}true"
        else
            conffile="${conffile}false"
        fi
        conffile="${conffile}\n"
    fi
}

export_number() {
    local option="$1"
    local section="$2"
    local _loctmp
    config_get _loctmp "$section" "$option"
    if [ -n "$_loctmp" ]; then
        conffile="${conffile}$option ${_loctmp}\n"
    fi
}

export_string() {
    local option="$1"
    local section="$2"
    local _loctmp
    config_get _loctmp "$section" "$option"
    if [ -n "$_loctmp" ]; then
        conffile="${conffile}$option \"${_loctmp}\"\n"
    fi
}

start() {
        local subnet conffile
 
        [ -d /mnt/usb/bandwidthd/htdocs ] || mkdir -p /mnt/usb/bandwidthd/htdocs && cp /www/legend.gif /www/logo.gif /mnt/usb/bandwidthd/htdocs
        [ -e /www/bandwidthd ] || ln -s /mnt/usb/bandwidthd/htdocs /www/bandwidthd
        rm -f /mnt/usb/bandwidthd/bandwidthd.conf
        touch /mnt/usb/bandwidthd/bandwidthd.conf
        [ -e /etc/bandwidthd.conf ] || ln -s /mnt/usb/bandwidthd/bandwidthd.conf /etc/bandwidthd.conf
 
 
        config_load bandwidthd
        for cfg in $cfgs; do
                config_get subnets $cfg subnets
                        for subnet in $subnets; do
                                conffile="${conffile}subnet ${subnet}\n"
                        done
                export_string dev $cfg
                export_number skip_intervals $cfg
                export_number graph_cutoff $cfg
                export_bool promiscuous $cfg
                export_bool output_cdf $cfg
                export_bool recover_cdf $cfg
                export_string filter $cfg
                export_bool graph $cfg
                export_number meta_refresh $cfg
                [ -n "$conffile" ] && echo -e "$conffile" >>/mnt/usb/bandwidthd/bandwidthd.conf
                unset conffile
        done
        cd /mnt/usb/bandwidthd
        bandwidthd
}

stop() {
    service_stop /usr/sbin/bandwidthd
}
Cezary napisał/a:

Zrobiłeś skrypt pod windowsem i wgrałeś na router?

Tak

Jakie kodowanie trzeba ustawić ?

Witam

Testuje automatyczne restart połączenia skrypt nie działa
Jak ręcznie go wywołuje to mam następujący błąd

/bin/test1.sh: line 4: syntax error: unexpected "fi" (expecting "then")

Skrypt skopiowany z http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g

 #!/bin/sh
    if ! ping -q -c 1 -W 10 10.123.123.1 > /dev/null; then
        (/etc/init.d/n2n restart) &
    fi

Co robię nie tak?

Skrypt chcę wykorzystać do restartu interfejsu N2N

157

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Otworzyłeś porty i otworzyłeś gre na każdym z routerów?

Na każdym routerze mam w firewallu

config rule
    option target 'ACCEPT'
    option _name 'pptp'
    option src 'wan'
    option proto 'tcp'
    option dest_port '1723'

config rule
    option target 'ACCEPT'
    option _name 'gre'
    option src 'wan'
    option proto '47'

Witam

Nie działa mi VPN passthrough PPTP.

Konfiguracja sieci
1. Router główny z OpenWrt Lan 192.168.1.0/24
2. Router nr 2 z OpenWrt Lan 192.168.0.1/24 jego WAN 192.168.1.9
3. Router nr 3 z OpenWrt Lan 192.168.2.1/24 jego WAN 192.168.1.10

Na wszystkich  Routerach zainstalowany pakiet
# opkg install kmod-nf-nathelper-extra

VPN passthrough PPTP. Działa

1. Jak jestem w LANie routera głównego  (łącze sie do VPN PPTP na świecie)
2. Działa jak jestem w LANie routera 3 i łącza sie do serwera VPN PPTP routera 2 ( ruch tylko idzie przez jeden router i switch routera głównego)


VPN passthrough PPTP Nie Działa

1. Jak jestem w podsieci routera nr 2 łącze sie do servera PPTP na świecie
2. Jak jestem w podsieci routera nr 3 łącze sie do servera PPTP na świecie

Status łączenia sie z VPN cały czas jest na informacji " Trwa weryfikowanie nazwy użytkownika i hasła "   


Z tego wynika że VPN passthrough PPTP nie działa jak ma przejść przez dwa routery OpenWrt.

Ma ktoś podobny problem ?
Jak to można rozwiązać?

Z góry dzięki za pomoc.

Wgrane i działa

Wklejam instrukcje dla ppotomnych

U-Boot 1.1.4 (Nov 17 2009 - 11:56:26)

AP83 (ar9100) U-boot 0.0.11
DRAM:
sri
32 MB
id read 0x100000ff
flash size 8MB, sector count = 128
Flash: 8 MB
Using default environment

In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag7100_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
: cfg1 0xf cfg2 0x7114
eth0: 00:xx:xx:xx:xx:xx
eth0
eth0
Autobooting in 1 seconds## Booting image at bf020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... Error: Bad gzipped data
GUNZIP ERROR - must RESET board to recover

Resetting...


i tak w kółko informacja będzie się powtarzać, naszym zadaniem będzie wpisanie ciągu znaków: "tpl" po tej linijce:

Autobooting in 1 seconds

Powinien w tym miejscu wyskoczyć znak zachęty: ar7100>
Jeśli nie reaguje na polecenie, idź na koniec do "Jeśli nie działa:"

Następnie musimy w jakiś cywilizowany sposób dostarczyć firmware naszemu routerowi, czyli:
1. Ściągamy serwer tftp.
2. Specjalnie przygotowany firmware, dla upewnienia się sprawdzamy sumy kontrolne:

  MD5: E712A4A274765A8E63E4B84AA2BCA99E
  SHA1: 8B20344B19160006355F02A6BCC895353F4A4A2E

3. Ustawiamy ip na karcie sieciowej: 192.168.0.5 maska 255.255.255.0.
4. Tworzymy katalog i umieszczamy tam plik firmware.
5. odpalamy serwer tftp oraz ustawiamy ścieżkę do katalogu z firmware.
6. Podłączamy kartę sieciową z routerem.

Pozostaje nam teraz tylko czysta przyjemność, czyli zrobienie porządków w pamięci rotera po kolei w programie putty(oczywiście wcześniej połączyliśmy się z uboot'em):

Czyścimy pamięć routera:

erase 0xbf020000 +7c0000

Następnym poleceniem ściągamy z naszego serwera tftp firmware:

tftpboot 0x81000000 code.bin

Zapisujemy ściągnięty firmware tam, gdzie jego miejsce:

cp.b 0x81000000 0xbf020000 0x7c0000

Odpalamy boota:

bootm 0xbf020000

i huura! wszystko działa smile

Cezary napisał/a:

No to nie uruchomisz failsafe bo w ogóle router nie działa. To ip to z windowsa jest, nie z routera. Ubiłeś go, więc rozbieraj i reanimuj.

Teraz to tylko przez złącze UART ? można wgrać

Cezary napisał/a:

Miga w ogóle led podczas startu routera?

1. Włączam zasilanie
2. Włącza sie dioda PWR
3 Mignie SYS  migną diody od LAN WAN
4. Świeci  sie tylko PWR oraz  dioda od LAN  która miga
IP na kompie daje 169.254.127.190

Witam

Wykonałem aktualizację do najnowszej wersji CC z wersji  2015-06-27 - r46107
Wykoanłęm aktualizację przez www  użyłem pliku  luci-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Plik sie dobrze ściągnął   MD5: 79a697aa0731df20a412496a076c4c30 .

Po wykonaniu aktualizacji Router nie przydziela IP  z DHCP. Nie odpowiada na Pingi.
Po uruchomieniu świeci tylko dioda PWR oraz dioda od LAN
Próbowałem uruchomić tryb Failsafe niestety nie mogę telentem wejść na niego.

Tryb Failsafe uruchamiem
1.Włączam zasilanie
2. Odrazu   przyciskam i puszczam przycisk resetu.
3. Na kompie ustawiam IP 192.168.1.2
4. Telnet na 192.168.1.1 nie działa


Bardzo dziwne bo wiele razy  aktualizowałem Routery  i nigdy tak żadne nie padł.

Co mogę jeszcze z tym zrobić?
Z góry dzięki za pomoc.

163

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Namierzyłem problem

Bez sensu było w N2N  w sekcji option supernode wpisanie nazwy z DDNS
Wpisanie IP lokalnego załatwiło sprawę.

config edge
    option ipaddr        '20.20.0.1'
    option netmask        '255.255.255.0'
    option supernode    '192.168.1.1'

164

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

grep wyciągnie dane, wc -l zliczy ile tego jest.

Dzięki za info ale to będzie mój 1 skrypt.

Jak byś wiedział jak to dokładnie napisać  i uruchomić ? albo gdzie  można znaleźć konkretne  przykłady ?

Mam Neo z zmiennym IP wiec co 24 godziny IP sie zmienia  załatwiłem to DDNS ale supernode będzie pamiętał to 1 IP. Przy pierwszym uruchamianiu jest problem bo zanim DDNS zmieni sie na nowe IP N2N próbuje sie łączyć na to stare.

Dzięki za pomoc.

165

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak w skrypcie zrobić że jak N2N wpisze do loga 3 razy "WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1"
To wykona restart interfeju N2N
?
Z góry dzięki za informacje


Sun Jul 26 16:44:54 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1
Sun Jul 26 16:45:41 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1
Sun Jul 26 16:46:21 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1
Sun Jul 26 16:47:01 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1
Sun Jul 26 16:47:41 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1
Sun Jul 26 16:48:21 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1
Sun Jul 26 16:49:01 2015 daemon.info n2n[1737]: WARNING: Supernode not responding - moving to 0 of 1

166

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nie, bo w ten sposób opóźniasz start całego systemu. Zrób sobie skrypt w hotplugu na na podniesienie wanu, tam sleep lub krótka pętla na pojawienie się wanu i start n2n.

Jak można przenieść kolejność uruchamiania tak aby N2N było na samym końcu?

W którym pliku jest określona kolejność uruchamiania modułów w OpenWrt?

Witam

Jak można opóźnić uruchomienie interfejsu N2N bo mam problem z podłączeniem się po nazwie  DDNS.
Po ręcznym zatrzymaniu i uruchomieniu ponownie N2N działa.


Edytowałem plik
/etc/init.d/n2n

Dodałem w dwóch miejscach wpis  sleep 60
Czy to jest właściwe sposób opóźnienia  uruchomiania interfejsu ?


Drugie pytanie.

Czy jak zmieni mi sie IP to N2N sprawdzi to jakoś ? jest określona gdzieś częstotliwość logowania się do supernoda ?
Na routerze mam supernoda i klienta

#!/bin/sh /etc/rc.common

START=90

start_instance() {
    sleep 60
    local cfg="$1"

    config_get type "$cfg" TYPE

    case "$type" in
    edge)
        config_get ipaddr "$cfg" 'ipaddr'
        [ -n "$ipaddr" ] || return 1
        config_get netmask "$cfg" 'netmask' '255.255.255.0'
        config_get supernode "$cfg" 'supernode'
        config_get port "$cfg" 'port'
        config_get community "$cfg" 'community'
        config_get key "$cfg" 'key'
        config_get_bool route "$cfg" 'route' '0'
        [ "$route" = "1" ] && args='-r'
        service_start /usr/sbin/edge $args -a $ipaddr -s $netmask -c $community -k $key -l ${supernode}:${port}
        ;;
    supernode)
        [ -e /usr/sbin/supernode ] || return 1
        config_get port "$cfg" port
        [ -n "$port" ] || return 1
        service_start /usr/sbin/supernode -l $port
        ;;
    esac
}

stop_instance() {
    local cfg="$1"

    config_get type "$cfg" TYPE

    case "$type" in
    edge)
        service_stop /usr/sbin/edge
        ;;
    supernode)
        [ -e /usr/sbin/supernode ] || return 1
        service_stop /usr/sbin/supernode
        ;;
    esac
}

start() {
    sleep 60
    config_load 'n2n'
    config_foreach start_instance 'edge'
    config_foreach start_instance 'supernode'
}

stop() {
    config_load 'n2n'
    config_foreach stop_instance 'edge'
    config_foreach stop_instance 'supernode'
}

168

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak wykonam konfigurację
LAN
IP 192.168.2.0
Maska 255.255.255.128

IP Servera VPN 192.168.2.129
IP 192.168.2.130-254

Przy takiej konfiguracji PING idzie w 2 strony.

Więc na 100% coś jest nie tak konfiguracji routera z OpenWrt. Tylko co?

Ma ktoś jakiś pomysł?

169

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

build000 napisał/a:

Czyli teraz wiadomo na 100 % - router 2 jest winowajcą (jego konfiguracja zapory i/lub konfiguracja serwera vpn).
Nie możesz dać obu routerów w tej samie klasie adresowej - np. r1 (brama 1)2-125, a r2 (brama 126)127-250 ? I jednocześnie poskracać im te zakresy, żeby było miejsce na przestrzeń adresową vpn.

1. Router nr 2 będzie docelowo w innej sieci.
2. Chce mieć cały zakres adresacji podsieci 192.168.2.0 /24 w routerze nr 2. Oraz adresację VPN PPTP  z tej samej klasy.
3. Podłączenie nowego klienta servera VPN PPTP tworzy zawsze nowy interfejs ? Z obserwacji wynika że tak ppp0 ppp1
4. Jak wykonać translacje ruchu z lan do łącza ppp0 ppp1 ?

Proszę o wytłumaczenie tych reguł w firewallu?

5. ppp+ oznacza wszystkie interfejsy czyli ppp0, ppp1, itp ?

    iptables -A forwarding_rule -i ppp+ -j ACCEPT
    iptables -A forwarding_rule -o ppp+ -j ACCEPT

6. Dlaczego dopiero po uruchomieniu maskarady na strofie LAN zaczynają działać PINGi z komputera nr do komputera nr2 w Lanie ?


7. Czy adresacja w OpenWrt interfejsów jest widoczna między nimi. Np Lan IP 192.168.2.0/24  i klient VPN PPTP ma adres 192.168.2.20.
7a. Czy automatycznie router znajdzie IP klienta serwera VPN ?
7b.  Czy musi być robiony forwarding miedzy różnymi interfejsami?

8. Jak widzi router ruch na interfejsach
8a. LAN -> ppp0 czy jest to połączenie do WAN bo defakto wychodzi to przez WAN
8b. ppp->LAN  czy jest to połączenie przychodzące przez WAN



Z góry dzięki za wszelkie informację.

170

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

build000 napisał/a:

Czyli ostatecznie się potwierdza to, co tak jakoś z lekka wynikało z wcześniejszych postów - komputer 2 musi mieć coś wspólnego z całą sytuacją (jego ogólnie pojęta konfiguracja reguł sieciowych - router nie ma nic do rzeczy bo nie pozwoliłby również komputerowi 1 na pingi, czyli to nie kwestia zapory w routerze) - to tam szukaj przyczyny.

Ale jak zamienię miejscami komputer 2 z komputerem 3 to sytuacja jest identyczna.

Nie działa PING z komputera w LAN-ie do klientów serwera VPN. Wszystkie komputery na Windowsie wyłączony wirewally.

Wykonam dziś jeszcze testy ale nie wiem czego już dalej szukać.

Router numer 2 docelowo będzie w innym WAN-ie ( obecnie do celów konfiguracyjnych mam tak zrobioną sieć tego routera nr 2)

1. Jak otworzyć firewall żeby cały ruch przechodził?
2. Udało się komuś skonfigurować tak serwer VPN PPTP aby miał dostęp do komputerów w LAN-ei? Dostęp w 2 kierunkach do i Z

171

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Według  tego http://eko.one.pl/?p=openwrt-pptpd poradnika u mnie niestety nie działa dostęp Klient <->Komputery w Lanie

1. Wykonałem od początku konfiguracje Routera.
2. Zainstalowałem server VPN PPTP

config service 'pptpd'
    option 'enabled' '1'
    option 'localip' '192.168.2.1'
    option 'remoteip' '192.168.2.20-30'

3. w Firewallu  dodałem

config rule
    option target 'ACCEPT'
    option _name 'pptp'
    option src 'wan'
    option proto 'tcp'
    option dest_port '1723'

config rule
    option target 'ACCEPT'
    option _name 'gre'
    option src 'wan'
    option proto '47'

4. W firewall.user

   iptables -A forwarding_rule -i ppp+ -j ACCEPT
   iptables -A forwarding_rule -o ppp+ -j ACCEPT
iptables -A input_rule -i ppp+ -j ACCEPT
iptables -A output_rule -o ppp+ -j ACCEPT

5. W strefie lan muszę włączyć maskarade żeby PING od klienta do komputera w sieci LAN przeszedł.

config zone
    option name 'lan'
    list network 'lan'
    option input 'ACCEPT'
    option output 'ACCEPT'
    option forward 'ACCEPT'
    option masq '1'

Przy tej konfiguracji

1. Działa PING z komputera 1 do komputera 2 w sieci LAN
2. Działa PING z komputeraz 1 do komputera 3 po IP 192.168.2.20 i 21
3. Nie działa PING z komputera 2 do komputera 1 i 3  PING 192.168.2.20 i 21
4. Z poziomu routera numer 2 mogę pingowac wszystkie komputery. (router 1 jest na OF)

Załączam schemat sieci.

http://zapodaj.net/091b0d07e9b72.png.html



Brakuje jakieś reguły na firewallu.

Ma ktoś pomysł jakiej?

Czy korzysta ktoś z servera VPN PPTP i ma dostęp do komputerów w LANIE tego routera ?

Z góry dzięki za wszelkie sugestje.

172

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Wykonałem kolejna konfigurację  kolejne testy.


Opis
Serwer VPN adresy 192.168.2.20-30'
Jego LAN 192.168.2.0 /24

config service 'pptpd'
    option 'enabled' '1'
    option 'localip' '192.168.2.2'
    option 'remoteip' '192.168.2.20-30'

Aktualnie działa mi.

1. Ping z klienta VPN do komputera w LAnie (Musi być włączona MASKARADA z LAN->WAN)
2. Ping miedzy dwoma klientami serwera VPN
3. Nie działa PIng z komputera w LANIE na IP klienta podłączonego do serwera VPN

Ping 192.168.2.20 nie działa

Co zrobić zęby PING z komputera siecie LAN był do klienta VPN ?

Dziwne że z poziomu routera mogę pingować klienta VPN
Ping 192.168.2.20 Działa

173

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zmiana IP na 192.168.0.2 nic nie pomogła.

Jak zmianie IP serwera PPTP na siec 192.168.3.1 i zakres IP 192.168.3.200-210

Następnie taka konfiguracja to klienci sie mogą pingować oraz jest dostęp do komputerów w LAN-ie.

1. Jak to zrobić w jednej podsieci 192.168.0.0 /24?

2. Nie trzeba interfejsów PPTP jakoś spiąć z lanem? Zrobić mostek sieciowy.

firewall

config zone
    option name 'PPTP'
    option input 'ACCEPT'
    option output 'ACCEPT'
    option masq '1'
    option forward 'ACCEPT'
    option network 'PPTP'
    
config forwarding
    option dest 'PPTP'
    option src 'lan'

config forwarding
    option dest 'lan'
    option src 'PPTP'

network

config interface 'PPTP'
    option proto 'static'
    option ifname 'ppp0'

PPTPD

config service 'pptpd'
    option 'enabled' '1'
    option 'localip' '192.168.3.1'
    option 'remoteip' '192.168.3.200-210'

Witam

Zainstalowałem serwer VPN


Kliencie logują sie do serwera ale niestety nie mają dostępu do sieci oraz miedzy sobą.
Mogą się tylko dostać do routera

Zakres IP takie samo jak w LANie

config service 'pptpd'
    option 'enabled' '1'
    option 'localip' '192.168.0.1'
    option 'remoteip' '192.168.0.200-210'

Jest opcja w serwerze VPN PPTP aby taki routing włączyć?

Z góry dzięki za informacje.

175

(117 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zaktualizowałem CC do najnowszej wersji

Chciałem zainstalować serwer PPTP
Mam taki błąd

root@OpenWrt:~# opkg install pptpd kmod-mppe
Collected errors:
 * gz_open: fork: Cannot allocate memory.
 * pkg_hash_add_from_file: Failed to open /var/opkg-lists/chaos_calmer_routing: Cannot allocate memory.
root@OpenWrt:~#

Po restarcie routera udało się zainstalować