Temat: Automatyczny restart połączenia unexpected "fi" (expecting "then"

Witam

Testuje automatyczne restart połączenia skrypt nie działa
Jak ręcznie go wywołuje to mam następujący błąd

/bin/test1.sh: line 4: syntax error: unexpected "fi" (expecting "then")

Skrypt skopiowany z http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g

 #!/bin/sh
    if ! ping -q -c 1 -W 10 10.123.123.1 > /dev/null; then
        (/etc/init.d/n2n restart) &
    fi

Co robię nie tak?

Skrypt chcę wykorzystać do restartu interfejsu N2N

Zyxel EX5601-T1

2

Odp: Automatyczny restart połączenia unexpected "fi" (expecting "then"

Zrobiłeś skrypt pod windowsem i wgrałeś na router?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Automatyczny restart połączenia unexpected "fi" (expecting "then"

Cezary napisał/a:

Zrobiłeś skrypt pod windowsem i wgrałeś na router?

Tak

Jakie kodowanie trzeba ustawić ?

Zyxel EX5601-T1

4

Odp: Automatyczny restart połączenia unexpected "fi" (expecting "then"

Kodowanie dowolne, masz końce linii mieć unikskowe nie windows. W notepad++ lub w vi w routerze zrób skrypt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez build000 2015-08-19 14:49:50)

Odp: Automatyczny restart połączenia unexpected "fi" (expecting "then"

mgrlukasz napisał/a:
Cezary napisał/a:

Zrobiłeś skrypt pod windowsem i wgrałeś na router?

Tak

Jakie kodowanie trzeba ustawić ?

Szczerze mówiąc czy na prawdę tak trudno zassać jakiś obraz typu live z jakimś linuchem (np. ubuntu, mint, i.t.d.), nagrać na CD/pendraka i zwyczajnie zrobić to wszystko jak należy z poziomu działającego linucha a nie szukać jakichś surogatów, które też czasem potrafią przysporzyć problemów.
Po co ktoś używa w ogóle openwrt jak ma takie tyły do linucha ? - to mnie zawsze zastanawia...
Poza tym jak ktoś bawi się skryptami/programowaniem/kompilacjami/i.t.d. to nie ma wyjścia i powinien zrobić to co prędzej czy później nieuniknione - po prostu zainstalować linucha obok wingrozy na dysku czy chociaż w jakiejś wirtualnej maszynie jak przeraża go tak partycjonowanie/multiboot/i.t.d.
wink