Sprobuj po udp i daj znac
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez Nimloth
Sprobuj po udp i daj znac
Pytanko - porownuje modoly z Twojej kompilacji oraz te modoly z forum opewrt ... Twoje sa duzo wieksze ... rozumiem ze jest za duzo wkompilowanych opcji i dlatego tak duza roznica ?
Obrazy od Czarka sa na kernelu:
cat /proc/version
Linux version 2.6.32.27 (cezary@eko.one.pl)
A te modoly z postu wyzej dla 2.6.39.4
Czy to stanowi problem ?
EDIT: Chyba ze to nie ma znaczenia i poprostu wrzucam je do /lib/modules/2.6.39.4
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php … 20#p144920
EDIT: Moze cezary przygotowal by odpowiednie paczki pod ar71xx ? ![]()
Mam na mysli zapis ... odczyt jest przewaznie wiekszy niz zapis
Glownie to zmienilem opcje w fstab na noatime i to wszystko ...
OK sprawa nieaktualna ... transfer obecnie 12,5 MB/s ![]()
Co moge jeszcze zrobic aby zwiekszyc transfer po usb ?
Jak odlacze dysk i podlacze to wlacza uslugi ... ale po reboot juz nie (dysk jest podlaczony na stale - o to glownie chodzi)
OK jezeli dziala tylko ta opcja przy podlaczniu fizycznym dysku to trodno ... teraz wrocmy do glownego pytania - jak uzyskac ok 10 MB/s transfery po USB
Obecnie mam 5 ... ![]()
root@OpenWrt:/tmp$ cat /proc/mounts
rootfs / rootfs rw 0 0
/dev/root /rom squashfs ro,relatime 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
tmpfs /tmp tmpfs rw,nosuid,nodev,relatime,size=30928k 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,relatime,size=512k,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
/dev/mtdblock4 /overlay jffs2 rw,relatime 0 0
mini_fo:/overlay / mini_fo rw,relatime 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
none /proc/bus/usb usbfs rw,relatime 0 0
/dev/sda1 /mnt/hdd1 ext3 rw,noatime,errors=continue,data=writeback 0 0
root@OpenWrt:/tmp$ fdisk -l
Disk /dev/sda: 320.0 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x0004429c
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 38897 312438752+ 83 Linux
/dev/sda2 38897 38914 131072 82 Linux swap / Solaris
Chyba nie do konca ... przerobilem fstab na nastepujacy:
config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 0
config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0
config mount
option target /mnt/hdd1
option device /dev/sda1
# option uuid 6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
option fstype ext3
option options rw,noatime
option enabled 1
option enabled_fsck 0
list 'service' minidlna
list 'service' samba
config swap
option device /dev/sda2
# option uuid 2bf872a6-7c94-4d7e-b0f2-259845a0d01e
option enabled 1
I lipa ... uslugi nie startuja
Czy skrypt /etc/hotplug.d/block/60-services jest prawidlowy?
Oczywiscie samba startuje po tej komendzie ... ale przeciez nie o to chodzi ... tak samo minidlna
Ok wgrany najnowszy OpenWrt Backfire ... block-hotplug_0.1.0-2.2cj_ar71xx od Ciebie i fstab wyglada nastepujaco:
config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 0
config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0
config mount
option target /mnt/hdd1
option uuid 6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
option fstype ext3
option options rw,noatime
option enabled 1
option enabled_fsck 0
list 'service' minidlna
list 'service' samba
config swap
option uuid 2bf872a6-7c94-4d7e-b0f2-259845a0d01e
option enabled 1
Usluga samba oraz minidlna nie startuje ... co jeszcze sprawdzic, dowinstalowac ?
block-hotplug jest od Ciebie (block-hotplug_0.1.0-2.2cj_ar71xx)
Teraz po upgradzie do Samba3 od Ciebie samba przestala startowac ... gdzie mozna znalezc co ja boli ?
Gdzie znajde template o ktorym piszesz ?
OK osiagam obecnie ok 5 MB zapisu na dysk ... moje ustawienia:
1) fstab:
config mount
option target /mnt/hdd1
option uuid 6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
option fstype ext3
option options rw,noatime
option enabled 1
option enabled_fsck 0
list service minidlna
list service samba
BTW. list service nie dziala ...... ![]()
2) samba (mam ogolnie default):
config samba
option 'name' 'openwrt'
option 'workgroup' 'WORKGROUP'
option 'description' 'openwrt'
option 'homes' '0'
config sambashare
option 'name' 'hdd1'
option 'path' '/mnt/hdd1'
option 'read_only' 'no'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'create_mask' '0777'
option 'dir_mask' '0777'
System plikow ext3
Co jeszcze mam zmodyfikowac ?
@kecik18
Piszesz o dodatkowych ustawieniach co moga zwiekszysc predkosc transferow na dysk i z dysku. Co masz na mysli ?
Ok czyli szukam inny dysk ![]()
Co do Samsungow to tak to jest ze starszymi modelami ... teraz to tez tylko w tych drozszych jest full support ![]()
System plikow to ext3 ... zadne NTFS czy inne badziewia
Czy moze byc ze dostaje za male zasilanie po USB ?
Samsung 46D7000 - minidlna pieknie dostarcza material do klienta DLNA Samsunga i moge ogladac wszystko ... konczac na mkv (wazne aby telewizor obslugiwal ten format natywnie)
Router WNDR3700 z 16 MB ... inaczej biblioteki musial bym wrzucac gdzies na exroot ... a tak do usb mam dysk sieciowy podpiety
PS. Jezeli ktos ma problem z napisani to Samsung obsluguje tylko srt z kodowaniem UTF-8
Mam pytanko - z jaka predkoscia dziala Wam dysk podpiety pod USB ... mi leci ok 4 MB/s max ...a powinno ok 12 ... dysk Transcend StoreJet 320 GB
Hmm zrezygnuj z nakladki graficznej i cli bedzie Twoim przyjacielem ![]()
Tez tak mialem/mam na 3700v2 ... na samych koncowkach (komputerach) ping dziala prawidlowo (i tak tez testowalem na google.pl)
Czy da sie przelaczyc aby ntpd wystartowal zaraz po podniesieniu interfejsu wan (hotplug) i zanim wystartuje openvpn (oczywiscie mozna uzaywac ping restart, ale moze da sie przyspieszyn ntpd) ?
Ok to jak dodac autostart nowego klienta aby ustawial date przed podlaczaniem dysku oraz vpn (poprzednio rdate dzialalo super) ?
EDIT: Niekatualne - po wykonaniu upgrade'a bez zachowania configow jest ok
Czy w ostatnim obrazie jest zaimplementowany klient czasu ?
root@OpenWrt:/$ rdate
-ash: rdate: not found
root@OpenWrt:/$
root@OpenWrt:/$ opkg install rdate
Unknown package 'rdate'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package rdate.
root@OpenWrt:/$
Dzieki
Wszystko ustawione odnosnie dhcp domyslnie w OpenWRT ... zadnych zmian.
Komputer na karcie nie ma zadnych dodatkowych ustawien - wszystko default i laczy sie predkoscia 1 Gbps.
Pokaz swoj logread odnosnie dhcp ... co ile komputer probuje odnowic adres ?
EDIT: Zaraz podlacze innego kompa i zobacze czy tez bedzie tak czesto odnawial adres ...
eko.one.pl → Posty przez Nimloth
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc