Sprobuj po udp i daj znac

Pytanko - porownuje modoly z Twojej kompilacji oraz te modoly z forum opewrt ... Twoje sa duzo wieksze ... rozumiem ze jest za duzo wkompilowanych opcji i dlatego tak duza roznica ?

Obrazy od Czarka sa na kernelu:
cat /proc/version
Linux version 2.6.32.27 (cezary@eko.one.pl)

A te modoly z postu wyzej dla 2.6.39.4
Czy to stanowi problem ?

EDIT: Chyba ze to nie ma znaczenia i poprostu wrzucam je do /lib/modules/2.6.39.4

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php … 20#p144920

EDIT: Moze cezary przygotowal by odpowiednie paczki pod ar71xx ? smile

80

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Mam na mysli zapis ... odczyt jest przewaznie wiekszy niz zapis

81

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Glownie to zmienilem opcje w fstab na noatime i to wszystko ...

82

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

OK sprawa nieaktualna ... transfer obecnie 12,5 MB/s smile

83

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Co moge jeszcze zrobic aby zwiekszyc transfer po usb ?

84

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak odlacze dysk i podlacze to wlacza uslugi ... ale po reboot juz nie (dysk jest podlaczony na stale - o to glownie chodzi)

OK jezeli dziala tylko ta opcja przy podlaczniu fizycznym dysku to trodno ... teraz wrocmy do glownego pytania - jak uzyskac ok 10 MB/s transfery po USB smile Obecnie mam 5 ... hmm

85

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@OpenWrt:/tmp$ cat /proc/mounts
rootfs / rootfs rw 0 0
/dev/root /rom squashfs ro,relatime 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
tmpfs /tmp tmpfs rw,nosuid,nodev,relatime,size=30928k 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,relatime,size=512k,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
/dev/mtdblock4 /overlay jffs2 rw,relatime 0 0
mini_fo:/overlay / mini_fo rw,relatime 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
none /proc/bus/usb usbfs rw,relatime 0 0
/dev/sda1 /mnt/hdd1 ext3 rw,noatime,errors=continue,data=writeback 0 0

root@OpenWrt:/tmp$ fdisk -l

Disk /dev/sda: 320.0 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x0004429c

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1               1       38897   312438752+  83  Linux
/dev/sda2           38897       38914      131072   82  Linux swap / Solaris

86

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Chyba nie do konca ... przerobilem fstab na nastepujacy:
config global automount
    option from_fstab 1
    option anon_mount 0

config global autoswap
    option from_fstab 1
    option anon_swap 0

config mount
    option target /mnt/hdd1
    option device /dev/sda1
#    option uuid     6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
    option fstype    ext3
    option options    rw,noatime
    option enabled  1   
    option enabled_fsck 0
    list 'service' minidlna
    list 'service' samba

config swap
    option device /dev/sda2
#    option uuid     2bf872a6-7c94-4d7e-b0f2-259845a0d01e
    option enabled    1

I lipa ... uslugi nie startuja
Czy skrypt /etc/hotplug.d/block/60-services jest prawidlowy?

87

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Oczywiscie samba startuje po tej komendzie ... ale przeciez nie o to chodzi ... tak samo minidlna

88

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok wgrany najnowszy OpenWrt Backfire ... block-hotplug_0.1.0-2.2cj_ar71xx od Ciebie i fstab wyglada nastepujaco:
config global automount
        option from_fstab 1
        option anon_mount 0

config global autoswap
        option from_fstab 1
        option anon_swap 0

config mount
        option target /mnt/hdd1
        option uuid     6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
        option fstype    ext3
        option options    rw,noatime
        option enabled  1
        option enabled_fsck 0
        list 'service' minidlna
        list 'service' samba

config swap
        option uuid     2bf872a6-7c94-4d7e-b0f2-259845a0d01e
        option enabled  1

Usluga samba oraz minidlna nie startuje ... co jeszcze sprawdzic, dowinstalowac ?

89

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

block-hotplug jest od Ciebie (block-hotplug_0.1.0-2.2cj_ar71xx)
Teraz po upgradzie do Samba3 od Ciebie samba przestala startowac ... gdzie mozna znalezc co ja boli ?

Gdzie znajde template o ktorym piszesz ?

90

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

OK osiagam obecnie ok 5 MB zapisu na dysk ... moje ustawienia:

1) fstab:
config mount
        option target /mnt/hdd1
        option uuid     6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
        option fstype    ext3
        option options    rw,noatime
        option enabled  1
        option enabled_fsck 0
        list service minidlna
        list service samba

BTW. list service nie dziala ...... hmm

2) samba (mam ogolnie default):
config samba
        option 'name'           'openwrt'
        option 'workgroup'      'WORKGROUP'
        option 'description'    'openwrt'
        option 'homes'          '0'

config sambashare
        option 'name'           'hdd1'
        option 'path'           '/mnt/hdd1'
        option 'read_only'      'no'
        option 'guest_ok'       'yes'
        option 'create_mask'    '0777'
        option 'dir_mask'       '0777'

System plikow ext3

Co jeszcze mam zmodyfikowac ?

91

(296 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

@kecik18
Piszesz o dodatkowych ustawieniach co moga zwiekszysc predkosc transferow na dysk i z dysku. Co masz na mysli ?

Ok czyli szukam inny dysk smile
Co do Samsungow to tak to jest ze starszymi modelami ... teraz to tez tylko w tych drozszych jest full support hmm

System plikow to ext3 ... zadne NTFS czy inne badziewia
Czy moze byc ze dostaje za male zasilanie po USB ?

Samsung 46D7000 - minidlna pieknie dostarcza material do klienta DLNA Samsunga i moge ogladac wszystko ... konczac na mkv (wazne aby telewizor obslugiwal ten format natywnie)

Router WNDR3700 z 16 MB ... inaczej biblioteki musial bym wrzucac gdzies na exroot ... a tak do usb mam dysk sieciowy podpiety

PS. Jezeli ktos ma problem z napisani to Samsung obsluguje tylko srt z kodowaniem UTF-8

Mam pytanko - z jaka predkoscia dziala Wam dysk podpiety pod USB ... mi leci ok 4 MB/s max ...a powinno ok 12 ... dysk Transcend StoreJet 320 GB

95

(1,423 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hmm zrezygnuj z nakladki graficznej i cli bedzie Twoim przyjacielem smile

96

(24 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tez tak mialem/mam na 3700v2 ... na samych koncowkach (komputerach) ping dziala prawidlowo (i tak tez testowalem na google.pl)

97

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy da sie przelaczyc aby ntpd wystartowal zaraz po podniesieniu interfejsu wan (hotplug) i zanim wystartuje openvpn (oczywiscie mozna uzaywac ping restart, ale moze da sie przyspieszyn ntpd) ?

98

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok to jak dodac autostart nowego klienta aby ustawial date przed podlaczaniem dysku oraz vpn (poprzednio rdate dzialalo super) ?

EDIT: Niekatualne - po wykonaniu upgrade'a bez zachowania configow jest ok

Czy w ostatnim obrazie jest zaimplementowany klient czasu ?

root@OpenWrt:/$ rdate
-ash: rdate: not found
root@OpenWrt:/$

root@OpenWrt:/$ opkg install rdate
Unknown package 'rdate'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package rdate.
root@OpenWrt:/$

Dzieki

100

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Wszystko ustawione odnosnie dhcp domyslnie w OpenWRT ... zadnych zmian.
Komputer na karcie nie ma zadnych dodatkowych ustawien - wszystko default i laczy sie predkoscia 1 Gbps.

Pokaz swoj logread odnosnie dhcp ... co ile komputer probuje odnowic adres ?

EDIT: Zaraz podlacze innego kompa i zobacze czy tez bedzie tak czesto odnawial adres ...