Temat: Rozlaczanie sesji SSH

Witam,

jestem nowym posiadaczem Netgear'a WNDR3700 z zainstalowanym:
http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/ … actory.img

Mam problem z sesjami SSH ... sa one rozlaczane po jakims czasie jezeli uzytkownik jest podlaczony przez LAN.
Jezeli polaczenie jest zestawione zdalnie (tun) to nie ma tego problemu.

Wycinek z logread:

Sep  2 10:32:21 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[1594]: DHCPREQUEST(br-lan) 10.62.3.112 00:21:70:fa:b8:50
Sep  2 10:32:21 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[1594]: DHCPACK(br-lan) 10.62.3.112 00:21:70:fa:b8:50
Sep  2 10:32:57 OpenWrt authpriv.info dropbear[7941]: Child connection from 10.62.3.112:53611
Sep  2 10:33:03 OpenWrt authpriv.notice dropbear[7941]: Password auth succeeded for 'root' from 10.62.3.112:53611
Sep  2 10:44:20 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[1594]: DHCPREQUEST(br-lan) 10.62.3.112 00:21:70:fa:b8:50
Sep  2 10:44:20 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[1594]: DHCPACK(br-lan) 10.62.3.112 00:21:70:fa:b8:50
Sep  2 10:59:47 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[1594]: DHCPREQUEST(br-lan) 10.62.3.112 00:21:70:fa:b8:50
Sep  2 10:59:47 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[1594]: DHCPACK(br-lan) 10.62.3.112 00:21:70:fa:b8:50
Sep  2 11:00:03 OpenWrt authpriv.info dropbear[7964]: Child connection from 10.62.3.112:53624
Sep  2 11:00:09 OpenWrt authpriv.notice dropbear[7964]: Password auth succeeded for 'root' from 10.62.3.112:53624

Co mnie zastanawia ze tak czesto idzie DHCPREQUEST ... czy to jest normalne (komputer jest na stale podlaczony do switcha) ? Moze komputer traci siec? Czy jumboframe ma na to wplyw ?

Dzieki i pozdrawiam

2

Odp: Rozlaczanie sesji SSH

jumboframe to właściwość switcha (w tym przypadku) i nie ma nic wspólnego. Jaki masz ustawiony czas dzierżawy? Domyślnie jest 12h w openwrt, więc pytanie czemu komputer jak często to robi. Nie masz czegoś wymuszonego w konfiguracji?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez Nimloth 2011-09-02 10:30:59)

Odp: Rozlaczanie sesji SSH

Wszystko ustawione odnosnie dhcp domyslnie w OpenWRT ... zadnych zmian.
Komputer na karcie nie ma zadnych dodatkowych ustawien - wszystko default i laczy sie predkoscia 1 Gbps.

Pokaz swoj logread odnosnie dhcp ... co ile komputer probuje odnowic adres ?

EDIT: Zaraz podlacze innego kompa i zobacze czy tez bedzie tak czesto odnawial adres ...

4

Odp: Rozlaczanie sesji SSH

Mój? Tak jak w konfigu jest podane, co 12h.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.