Odp: instalacja miniDLNA
Upewnij się ze /etc/samba/smb.conf i smb.conf.template stare nie zostało ![]()
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → instalacja miniDLNA
Strony Poprzednia 1 … 8 9 10 11 12 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Upewnij się ze /etc/samba/smb.conf i smb.conf.template stare nie zostało ![]()
Ok wgrany najnowszy OpenWrt Backfire ... block-hotplug_0.1.0-2.2cj_ar71xx od Ciebie i fstab wyglada nastepujaco:
config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 0
config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0
config mount
option target /mnt/hdd1
option uuid 6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
option fstype ext3
option options rw,noatime
option enabled 1
option enabled_fsck 0
list 'service' minidlna
list 'service' samba
config swap
option uuid 2bf872a6-7c94-4d7e-b0f2-259845a0d01e
option enabled 1
Usluga samba oraz minidlna nie startuje ... co jeszcze sprawdzic, dowinstalowac ?
/etc/init.d/samba start na początek.
Oczywiscie samba startuje po tej komendzie ... ale przeciez nie o to chodzi ... tak samo minidlna
Widzisz, bo to reaguje tylko na opcje "device" a nie na uuid.
Chyba nie do konca ... przerobilem fstab na nastepujacy:
config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 0
config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0
config mount
option target /mnt/hdd1
option device /dev/sda1
# option uuid 6400669d-4114-4a71-bbb3-582bdbcdca6a
option fstype ext3
option options rw,noatime
option enabled 1
option enabled_fsck 0
list 'service' minidlna
list 'service' samba
config swap
option device /dev/sda2
# option uuid 2bf872a6-7c94-4d7e-b0f2-259845a0d01e
option enabled 1
I lipa ... uslugi nie startuja
Czy skrypt /etc/hotplug.d/block/60-services jest prawidlowy?
tak, i działa na hotplugu - o ile jest /dev/sda1 zamontowane to odpala daną pozycję.
pokaż cat /proc/mounts
root@OpenWrt:/tmp$ cat /proc/mounts
rootfs / rootfs rw 0 0
/dev/root /rom squashfs ro,relatime 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
tmpfs /tmp tmpfs rw,nosuid,nodev,relatime,size=30928k 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,relatime,size=512k,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
/dev/mtdblock4 /overlay jffs2 rw,relatime 0 0
mini_fo:/overlay / mini_fo rw,relatime 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
none /proc/bus/usb usbfs rw,relatime 0 0
/dev/sda1 /mnt/hdd1 ext3 rw,noatime,errors=continue,data=writeback 0 0
root@OpenWrt:/tmp$ fdisk -l
Disk /dev/sda: 320.0 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x0004429c
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 38897 312438752+ 83 Linux
/dev/sda2 38897 38914 131072 82 Linux swap / Solaris
No i odłącz nośnik i przyłącz jeszcze raz.
Jak odlacze dysk i podlacze to wlacza uslugi ... ale po reboot juz nie (dysk jest podlaczony na stale - o to glownie chodzi)
OK jezeli dziala tylko ta opcja przy podlaczniu fizycznym dysku to trodno ... teraz wrocmy do glownego pytania - jak uzyskac ok 10 MB/s transfery po USB
Obecnie mam 5 ... ![]()
Ehh, no to działa jak sam stwierdziłeś. Problem masz w tym że hotplug się nie woła przy zimnym starcie przy starcie. A do tego ten skrypt zapewne nie był przystosowany.
Co moge jeszcze zrobic aby zwiekszyc transfer po usb ?
Po ftp ile osiągasz?
OK sprawa nieaktualna ... transfer obecnie 12,5 MB/s ![]()
Nimloth, jak to zrobiłeś?
Glownie to zmienilem opcje w fstab na noatime i to wszystko ...
ale i odczyt, i zapis masz na poziomie 12,5 mb, ja mam tylko odczyt z usb na poziomie 12,5 MB zapis mam w granicach 5-6 MB
Mam na mysli zapis ... odczyt jest przewaznie wiekszy niz zapis
OK, zapis i odczyt u mnie się poprawił. Mam jeszcze pytanie odnośnie katalogów jakie ma udostępniać minidlna. Obecnie mam udostęniony folder /mnt/hdd1/Filmy a chciałbym dodać jeszcze /mnt/hdd1/Torrent aby nie przenosić plików po ściągnięciu. Chyba, że da się to jakoś ustawić?
dzieki!
media_dir powiel. Konfig mówi że jest to możliwe.
Powieliłem katalog i działa
Nie da się ustawić automatycznego przenoszenia plików po ściągnięciu?
Dzieki Cezary i pozdr
W trasnsmission? da się. od czego masz incomplete_dir i download_dir.
No tak... Dzieki ![]()
Witam
Zauważyłem jedną rzecz, czasem, np. raz na tydzień muszę restartować przez putty minidlna, gdyż nie odświeża zasobów. Nie mam ich za wiele. Mnie to nie przeszkadza, ale żonce trochę tak, bo nie wie jak to zrobić.
W minidlna config mam:
db_dir=/minidlna
inotify=yes
#enable_tivo=no
notify_interval=895
pozdrawiam
Na forum minidlna odkryli ciekawostkę, że niektóre wersje minidlna w ogóle nie regują na to, jak są w tle uruchomione.
Rozwiązaniem jest nie uruchomienie w tle tylko na konsoli a później wyrzucienie tego w tło przez shella. Czyli zamiana
minidlna -R
na
minidlna -R -d &
w init.d. Sprawdź, być może masz taką sytuację.
Strony Poprzednia 1 … 8 9 10 11 12 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → instalacja miniDLNA
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc