zrestartowalem router
Po właczeniu przycisku wps uruchomilo sie radio ale nie moge wyłączyć go teraz
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez roratoga
zrestartowalem router
Po właczeniu przycisku wps uruchomilo sie radio ale nie moge wyłączyć go teraz
root@Duszek:~# chmod 755 /bin/player.sh
root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
+ '[' pressed '=' pressed -a wps '=' wps ]
+ pidof player.sh
+ root@Duszek:~# /bin/player.sh
root@Duszek:~# ls -la /etc/hotplug.d/button/80-radio
-rw-r--r-- 1 root root 194 Dec 8 07:55 /etc/hotplug.d/button/80-radio
root@Duszek:~# cat /etc/hotplug.d/button/80-radio
#!/bin/sh
if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
if pidof player.sh > /dev/null; then
killall player.sh; killall madplay
else
/bin/player.sh &
fi
fi
root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
+ '[' pressed '=' pressed -a wps '=' wps ]
+ pidof player.sh
+ root@Duszek:~# /bin/player.sh
/etc/hotplug.d/button/80-radio: line 7: /bin/player.sh: Permission denied
Przecież odpowiadam i odpisuje to co chcesz żebym wklepywałem w konsole.
To wget w konsoli jak wklepałem to radio zaczęło grać
Chce je włączyć przyciskiem wps na routerze to nie włącza się
I tyle
No ale nie gra brak reakcji na wciśnięcie przycisku
root@Duszek:~# sh -x /bin/player.sh
+ S='http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5'
+ true
+ wget -q 'http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/li … vx?audio=5'+ madplay -q -
-O -
Nie gra dalej
Już skasowałem te pliki i utworzyłem jeszcze raz ( po zalogowaniu sie przez ssh) potem dla pewności sprawdziłem w winscp czy są i i jaką mają zawartość. Wyłączyłęm i włączyłem router i nic cisza.
root@Duszek:~# wget -h
wget: unrecognized option: h
Usage: wget [options] <URL>
Options:
-4 Use IPv4 only
-6 Use IPv6 only
-O <file> Redirect output to file (use "-" for stdout)
-P <dir> Set directory for output files
--quiet | -q Turn off status messages
--continue | -c Continue a partially-downloaded file
--user=<user> HTTP authentication username
--password=<password> HTTP authentication password
--user-agent | -U <str> Set HTTP user agent
--post-data=STRING use the POST method; send STRING as the data
--post-file=FILE use the POST method; send FILE as the data
--spider | -s Spider mode - only check file existence
--timeout=N | -T N Set connect/request timeout to N seconds
--proxy=on | -Y on Enable interpretation of proxy env vars (default)
--proxy=off | -Y off |
--no-proxy Disable interpretation of proxy env vars
HTTPS options:
--ca-certificate=<cert> Load CA certificates from file <cert>
--no-check-certificate don't validate the server's certificate
--ciphers=<cipherlist> Set the cipher list string
tak działa
nie działa muzyka
cos sie zawiesza i przestaje dzialac terminal
Musze jeszcze raz go uruchamiac bo nic nie moge wpisać
Co zrobiłem
W bin utworzyłem plik player.sh (0755)
#!/bin/sh
S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"
while true; do
if wget -s -q $S 2> /dev/null; then
wget -q $S -O - | madplay -q -
fi
sleep 10
done
a w etc/hotplug.d utworzyłem katalog button a w nim plik 80-radio
#!/bin/sh
if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
if pidof player.sh > /dev/null; then
killall player.sh; killall madplay
else
/bin/player.sh &
fi
fi
tyle zrobilem
Skrypty skopiowałem z podanej wcześniej strony to twoje skrypty
Sądząc po dziale to openwrt/Lede
Po naciśnięciu przycisku brak reakcji
czy taż muszę nadać uprawnienia 755 bo nie działa dalej ?
podpowiedz proszę jak to zrobic bo skrypty sa raczej dobre bo twoje
nie rozumiem
skrypty skopiowalem z tej strony
https://openrouter.info/forum/viewtopic … &t=836
i zrobilem to logujac sie do winscp
Tue Dec 7 16:02:56 2021 user.notice root: wps
Tue Dec 7 16:02:57 2021 user.notice root: pressed
r6220 wersja ostatnia
po wciskaniu przycisku w logach mam tak
Tue Dec 7 16:02:57 2021 user.notice root: wps
Tue Dec 7 16:02:57 2021 user.notice root: released
W gargoyle w config/system miałem tu nie ma
Niestety po wpisaniu wps małymi literami również nie działa
Witam
Chciałem przyciskiem WPS jaki mam na obudowie routera włączać i wyłączać radio
O ile w gargoyle fajnie mi to działało to tu nie umiem sobie poradzić.
Co zrobiłem
W bin utworzyłem plik player.sh (0755)
#!/bin/sh
S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"
while true; do
if wget -s -q $S 2> /dev/null; then
wget -q $S -O - | madplay -q -
fi
sleep 10
done
a w etc/hotplug.d utworzyłem katalog button a w nim plik 80-radio
#!/bin/sh
if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "WPS" ]; then
if pidof player.sh > /dev/null; then
killall player.sh; killall madplay
else
/bin/player.sh &
fi
fi
Niestety radyjko nie działa
Co robię źle ?
tak czy siak działa
dzieki za pomoc
Już nie musze bo zadziałał
Musiałem doinstalować to
mjpg-streamer-input-uvc, mjpg-streamer-output-http mjpg-streamer-www-simple
Wychodzi na to że na 19.7 już to jest a tu trzeba dodatkowo instalować
Nie można jakoś skopiować tego działającego z 19.7 na 21.02 ?
Zainstalowalem na chwile openwrt z luci 19.7 i tam mjpg streamer działa od razu.
Coś jest nie tak z 21.02
eko.one.pl → Posty przez roratoga
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc