51

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

zrestartowalem router
Po właczeniu przycisku wps uruchomilo sie radio ale nie moge wyłączyć go teraz

52

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Duszek:~# chmod 755 /bin/player.sh
root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps  sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
+ '[' pressed '=' pressed -a wps '=' wps ]
+ pidof player.sh
+ root@Duszek:~# /bin/player.sh

53

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Duszek:~# ls -la /etc/hotplug.d/button/80-radio
-rw-r--r--    1 root     root           194 Dec  8 07:55 /etc/hotplug.d/button/80-radio

root@Duszek:~# cat /etc/hotplug.d/button/80-radio
#!/bin/sh

if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
   if pidof player.sh > /dev/null; then
           killall player.sh; killall madplay
   else
           /bin/player.sh &
   fi
fi

root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps  sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
+ '[' pressed '=' pressed -a wps '=' wps ]
+ pidof player.sh
+ root@Duszek:~# /bin/player.sh
/etc/hotplug.d/button/80-radio: line 7: /bin/player.sh: Permission denied

54

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Przecież odpowiadam i odpisuje to co chcesz żebym wklepywałem w konsole.
To wget w konsoli jak wklepałem  to radio zaczęło grać
Chce je włączyć przyciskiem wps na routerze to nie włącza się
I tyle

55

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No ale nie gra brak reakcji na wciśnięcie przycisku

56

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Duszek:~# sh -x /bin/player.sh
+ S='http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5'
+ true
+ wget -q 'http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/li … vx?audio=5'+ madplay -q -
-O -

57

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nie gra dalej
Już skasowałem te pliki i utworzyłem jeszcze raz ( po zalogowaniu sie przez ssh) potem dla pewności sprawdziłem w winscp czy są i i jaką mają zawartość. Wyłączyłęm i włączyłem router i nic cisza.

58

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Duszek:~# wget -h
wget: unrecognized option: h
Usage: wget [options] <URL>
Options:
    -4                Use IPv4 only
    -6                Use IPv6 only
    -O <file>            Redirect output to file (use "-" for stdout)
    -P <dir>            Set directory for output files
    --quiet | -q            Turn off status messages
    --continue | -c            Continue a partially-downloaded file
    --user=<user>            HTTP authentication username
    --password=<password>        HTTP authentication password
    --user-agent | -U <str>        Set HTTP user agent
    --post-data=STRING        use the POST method; send STRING as the data
    --post-file=FILE        use the POST method; send FILE as the data
    --spider | -s            Spider mode - only check file existence
    --timeout=N | -T N        Set connect/request timeout to N seconds
    --proxy=on | -Y on        Enable interpretation of proxy env vars (default)
    --proxy=off | -Y off |
    --no-proxy                   Disable interpretation of proxy env vars

HTTPS options:
    --ca-certificate=<cert>        Load CA certificates from file <cert>
    --no-check-certificate        don't validate the server's certificate
    --ciphers=<cipherlist>        Set the cipher list string

59

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak działa

60

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

nie działa muzyka
cos sie zawiesza i przestaje dzialac terminal
Musze jeszcze raz go uruchamiac bo nic nie moge wpisać

61

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Co zrobiłem
W bin utworzyłem plik player.sh  (0755)
#!/bin/sh

S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"

while true; do
        if wget -s -q $S 2> /dev/null; then
                wget -q $S -O - | madplay -q -
        fi
        sleep 10
done

a w etc/hotplug.d utworzyłem katalog button a w nim plik 80-radio

#!/bin/sh

if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
   if pidof player.sh > /dev/null; then
           killall player.sh; killall madplay
   else
           /bin/player.sh &
   fi
fi

tyle zrobilem

62

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Skrypty skopiowałem z podanej wcześniej strony to twoje skrypty
Sądząc po dziale to openwrt/Lede

63

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po naciśnięciu przycisku brak reakcji

64

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

czy taż muszę nadać uprawnienia 755 bo nie działa dalej ?

65

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

podpowiedz proszę jak to zrobic bo skrypty sa raczej dobre bo twoje

66

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

nie rozumiem
skrypty skopiowalem z tej strony
https://openrouter.info/forum/viewtopic … &t=836
i zrobilem to logujac sie do winscp

67

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tue Dec  7 16:02:56 2021 user.notice root: wps
Tue Dec  7 16:02:57 2021 user.notice root: pressed

68

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

r6220 wersja ostatnia

po wciskaniu przycisku w logach mam tak
Tue Dec  7 16:02:57 2021 user.notice root: wps
Tue Dec  7 16:02:57 2021 user.notice root: released

69

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W gargoyle w config/system miałem tu nie ma

70

(55 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Niestety po wpisaniu wps małymi literami również nie działa

Witam
Chciałem przyciskiem WPS jaki mam na obudowie routera włączać i wyłączać radio
O ile w gargoyle fajnie mi to działało to tu nie umiem sobie poradzić.
Co zrobiłem
W bin utworzyłem plik player.sh  (0755)
#!/bin/sh

S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"

while true; do
        if wget -s -q $S 2> /dev/null; then
                wget -q $S -O - | madplay -q -
        fi
        sleep 10
done

a w etc/hotplug.d utworzyłem katalog button a w nim plik 80-radio

#!/bin/sh

if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "WPS" ]; then
   if pidof player.sh > /dev/null; then
           killall player.sh; killall madplay
   else
           /bin/player.sh &
   fi
fi

Niestety radyjko nie działa
Co robię źle ?

72

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak czy siak działa
dzieki za pomoc

73

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Już nie musze bo zadziałał
Musiałem doinstalować to
mjpg-streamer-input-uvc, mjpg-streamer-output-http mjpg-streamer-www-simple
Wychodzi na to że na 19.7 już to jest a tu trzeba dodatkowo instalować

74

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nie można jakoś skopiować tego działającego z 19.7 na 21.02 ?

75

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zainstalowalem na chwile openwrt z luci 19.7 i tam mjpg streamer działa od razu.
Coś jest nie tak z 21.02