Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt
Pokaż wynik wget -h
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Pokaż wynik wget -h
root@Duszek:~# wget -h
wget: unrecognized option: h
Usage: wget [options] <URL>
Options:
-4 Use IPv4 only
-6 Use IPv6 only
-O <file> Redirect output to file (use "-" for stdout)
-P <dir> Set directory for output files
--quiet | -q Turn off status messages
--continue | -c Continue a partially-downloaded file
--user=<user> HTTP authentication username
--password=<password> HTTP authentication password
--user-agent | -U <str> Set HTTP user agent
--post-data=STRING use the POST method; send STRING as the data
--post-file=FILE use the POST method; send FILE as the data
--spider | -s Spider mode - only check file existence
--timeout=N | -T N Set connect/request timeout to N seconds
--proxy=on | -Y on Enable interpretation of proxy env vars (default)
--proxy=off | -Y off |
--no-proxy Disable interpretation of proxy env vars
HTTPS options:
--ca-certificate=<cert> Load CA certificates from file <cert>
--no-check-certificate don't validate the server's certificate
--ciphers=<cipherlist> Set the cipher list string
Więc znów - czy zrobiłeś skrypt pod openwrt czy pod winscp?
Przerób go na taką postać:
#!/bin/sh
S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"
while true; do
wget -q "$S" -O - | madplay -q -
sleep 10
doneI to musi działać skoro działa samo z konsoli.
Nie gra dalej
Już skasowałem te pliki i utworzyłem jeszcze raz ( po zalogowaniu sie przez ssh) potem dla pewności sprawdziłem w winscp czy są i i jaką mają zawartość. Wyłączyłęm i włączyłem router i nic cisza.
Zrób
sh -x /bin/player.sh I pokaż co wyszło.
root@Duszek:~# sh -x /bin/player.sh
+ S='http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5'
+ true
+ wget -q 'http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/li … vx?audio=5'+ madplay -q -
-O -
Musi ci to wgrać skoro to samo wykonane z konsoli gra...
No ale nie gra brak reakcji na wciśnięcie przycisku
Pytałem się czy skrypt gra, napisałeś że nie, od kilku postów dopytuje się szczegółów i teraz piszesz że gra, ale brak reakcji na przycisk. W ten sposób niczego się rozwiąże jak nie będziesz odpowiadał konkretnie na pytania.
Przecież odpowiadam i odpisuje to co chcesz żebym wklepywałem w konsole.
To wget w konsoli jak wklepałem to radio zaczęło grać
Chce je włączyć przyciskiem wps na routerze to nie włącza się
I tyle
Pokaz wyniki poleceń:
1.
ls -la /etc/hotplug.d/button/80-radio2.
cat /etc/hotplug.d/button/80-radio3.
ACTION=pressed BUTTON=wps sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radioroot@Duszek:~# ls -la /etc/hotplug.d/button/80-radio
-rw-r--r-- 1 root root 194 Dec 8 07:55 /etc/hotplug.d/button/80-radio
root@Duszek:~# cat /etc/hotplug.d/button/80-radio
#!/bin/sh
if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
if pidof player.sh > /dev/null; then
killall player.sh; killall madplay
else
/bin/player.sh &
fi
fi
root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
+ '[' pressed '=' pressed -a wps '=' wps ]
+ pidof player.sh
+ root@Duszek:~# /bin/player.sh
/etc/hotplug.d/button/80-radio: line 7: /bin/player.sh: Permission denied
Mówiłeś że nadałeś uprawnienia do skryptu. A jednak nie zrobiłeś.
Zrób chmod 755 /bin/player.sh i ponów punkt 3.
root@Duszek:~# chmod 755 /bin/player.sh
root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
+ '[' pressed '=' pressed -a wps '=' wps ]
+ pidof player.sh
+ root@Duszek:~# /bin/player.sh
I jeszcze raz i jeszcze raz. Powinno uruchomić granie i później to przerwać.
zrestartowalem router
Po właczeniu przycisku wps uruchomilo sie radio ale nie moge wyłączyć go teraz
Pisałem żeby zrobił coś innego i znów poleciałeś po swojemu. Ehh... naprawdę ciężko. Nie mam już czasu na zabawę. Nie działa albo pidof albo kill, sprawdź sobie która z tych rzeczy.
I tak nie wiem jak mam sprawdzić te pidof i kill
Sam sobie nie poradzę
Może ktoś kiedyś znajdzie czas.
pzdr
Zrób
/bin/player.sh &
Ma lecieć muzyka. Jeżeli tak jest to wykonaj
pidof player.sh
pidof /bin/player.sh
Jezeli w obu zwroci jakieś dane to zobacz czy killall player.sh lub killall /bin/player.sh ubije proces.
/bin/player.sh & radio gra
pidof player.sh radio gra
pidof /bin/player.sh radio gra
root@Duszek:~# killall player.sh
killall: player.sh: no process killed radio gra
root@Duszek:~# killall /bin/player.sh
killall: /bin/player.sh: no process killed radio dalej gra
Zamień
if pidof player.sh > /dev/null; then
killall player.sh; killall madplay
else
/bin/player.sh &
fi
na
P=$(ps | grep player.sh | grep -v grep | awk '{print $1'})
if [ -n "$P" ]; then
kill -9 $P
killall madplay
else
/bin/player.sh &
fiPo podmianie radio już wcale nie działa. Nie chce sie załączyć.
Powtórz punkt 3 i pokaż co wyszło
root@Duszek:~# ACTION=pressed BUTTON=wps sh -x /etc/hotplug.d/button/80-radio
/etc/hotplug.d/button/80-radio: line 11: syntax error: unexpected end of file (expecting "fi")
Pokaz cat /etc/hotplug.d/button/80-radio bo coś zepsułeś w kodzie.
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc