Temat: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Witam
Chciałem przyciskiem WPS jaki mam na obudowie routera włączać i wyłączać radio
O ile w gargoyle fajnie mi to działało to tu nie umiem sobie poradzić.
Co zrobiłem
W bin utworzyłem plik player.sh  (0755)
#!/bin/sh

S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"

while true; do
        if wget -s -q $S 2> /dev/null; then
                wget -q $S -O - | madplay -q -
        fi
        sleep 10
done

a w etc/hotplug.d utworzyłem katalog button a w nim plik 80-radio

#!/bin/sh

if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "WPS" ]; then
   if pidof player.sh > /dev/null; then
           killall player.sh; killall madplay
   else
           /bin/player.sh &
   fi
fi

Niestety radyjko nie działa
Co robię źle ?

2

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Ten sposób też działa, tylko że przycisk raczej nie nazywa się WPS tylko wps

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Niestety po wpisaniu wps małymi literami również nie działa

4

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Po kolei? Czy w ogóle się skrypt uruchamia? Czy masz przycisk który openwrt widzi jako "wps"?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

W gargoyle w config/system miałem tu nie ma

6

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Gargoyle robi po swojemu przyciski. A ty zapomnij teraz o gargoyle i odpowiedź na pytania. Na jakim w ogóle routerze to robisz i na jakiej wersji openwrt?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

r6220 wersja ostatnia

po wciskaniu przycisku w logach mam tak
Tue Dec  7 16:02:57 2021 user.notice root: wps
Tue Dec  7 16:02:57 2021 user.notice root: released

8

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

A pressed  też masz? Bo masz skrypt na pressed.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez roratoga 2021-12-07 16:10:43)

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Tue Dec  7 16:02:56 2021 user.notice root: wps
Tue Dec  7 16:02:57 2021 user.notice root: pressed

10 (edytowany przez Cezary 2021-12-07 16:26:28)

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

No to zrób skrypt pod openwrt (nie pod windowsem!) i zobacz czy to działa:

#!/bin/sh

if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
 logger "tu bylem"
fi
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

nie rozumiem
skrypty skopiowalem z tej strony
https://openrouter.info/forum/viewtopic … &t=836
i zrobilem to logujac sie do winscp

12

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Skopiowałeś pod windowsem i masz źle końce linii. Zrób to pod openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

podpowiedz proszę jak to zrobic bo skrypty sa raczej dobre bo twoje

14

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Normalnie, zaloguj się przez ssh, skasuj stary skrypt, uruchom vi /etc/hotplug.d/button/80-radio  i wpisz zawartość. Obsługę vi masz na eko.one.pl. Wolisz inaczej to zainstaluj sobie nano

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

czy taż muszę nadać uprawnienia 755 bo nie działa dalej ?

16

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Nadaj w ostateczności, choć to nie było wymagane. Co nie działa? Nie woła skryptu czy co?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Po naciśnięciu przycisku brak reakcji

18

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Zrobiłeś debug i działał to skrypt też musi działac. Zrobiłeś go pod openwrt? Jak wygląda?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Skrypty skopiowałem z podanej wcześniej strony to twoje skrypty
Sądząc po dziale to openwrt/Lede

20

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Ale masz problem ze zrozumiem jak widzę. Nie pytałem skąd pobrałem skrypty a tym bardziej z jakiego działu forum.

Pytam czy napisałeś go pod openwrt i pytam jak teraz konkretnie wygląda, co w nim umieściłeś. W ogóle nie pomagasz w rozwiązaniu ewentualnego problemu tylko zasłaniasz się ogólnikami typu "zrobiłem jak na forum". Pokaż co Ty zrobiłeś a nie skąd to było.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Co zrobiłem
W bin utworzyłem plik player.sh  (0755)
#!/bin/sh

S="http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5"

while true; do
        if wget -s -q $S 2> /dev/null; then
                wget -q $S -O - | madplay -q -
        fi
        sleep 10
done

a w etc/hotplug.d utworzyłem katalog button a w nim plik 80-radio

#!/bin/sh

if [ $ACTION = "pressed" -a $BUTTON = "wps" ]; then
   if pidof player.sh > /dev/null; then
           killall player.sh; killall madplay
   else
           /bin/player.sh &
   fi
fi

tyle zrobilem

22

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Jak wpiszesz /bin/player.sh to działa muzyka?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

nie działa muzyka
cos sie zawiesza i przestaje dzialac terminal
Musze jeszcze raz go uruchamiac bo nic nie moge wpisać

24 (edytowany przez Cezary 2021-12-08 06:52:12)

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

Tak ma być, bo skrypt uruchamiasz bezpośrednio w konsoli a nie w tle.

Czy działa muzyka jak wykonasz

wget -q "http://redir.atmcdn.pl/sc/o2/Eurozet/live/meloradio.livx?audio=5" -O - | madplay -q -
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: Uruchamianie radia przyciskiem w openwrt

tak działa