U mnie coś nie wykrywa karty DVB-T. Hub USB (wraz z dodatkowym zasilaniem) a podłączone są na nim modem E173-U2, czytnik kart (karta 2GB do Extroota) oraz DVB-T, którego po poleceniu: "cat /proc/bus/usb/devices" w ogóle nie widać na liście dostępnych urządzeń:

cat /proc/bus/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  1/800 us ( 0%), #Int=  2, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.03
S:  Manufacturer=Linux 3.3.8 ehci_hcd
S:  Product=Generic Platform EHCI Controller
S:  SerialNumber=ehci-platform
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  2 Spd=480  MxCh= 4
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=05e3 ProdID=0608 Rev= 9.01
S:  Product=USB2.0 Hub
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   1 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=00 Cnt=01 Dev#=  6 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=12d1 ProdID=1506 Rev= 1.02
S:  Manufacturer=HUAWEI
S:  Product=HUAWEI Mobile
C:* #Ifs= 6 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=01 Driver=option
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
E:  Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:  If#= 1 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=16 Driver=cdc_ncm
E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
I:* If#= 1 Alt= 1 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=16 Driver=cdc_ncm
E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
E:  Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=03 Driver=option
E:  Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 3 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=02 Driver=option
E:  Ad=86(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 4 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=05(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=87(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 5 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=06(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=88(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=01 Cnt=02 Dev#=  3 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1908 ProdID=0222 Rev= 1.05
S:  Manufacturer=Generic
S:  Product=USB2.0 Device
S:  SerialNumber=20101227120006
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=03 Cnt=03 Dev#=  4 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=048d ProdID=9135 Rev= 2.00
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 4 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=(none)
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

Karta po podłączeniu normalnie pod PC (na Windows) jest rozpoznawana lecz pod skrzydłami Routera coś nie może jej namierzyć.

Właśnie ta karta jest do mnie w drodze a chciałem po prostu dowiedzieć się wcześniej czy nie będzie problemu z instalacją (czy sterowniki będą dostępne).

Posiada ktoś może taki odbiornik DVB-T? Testował już go ktoś? Model dokładnie to: DVB-T TV-Stick 3035.
DVB-T

Chcę wiedzieć czy jest pod ten sprzęt skompilowana paczka sterowników.

Posiadam oczywiście HUB-a USB z dodatkowym zasilaczem. Exroot masz wykonany poprzez modem 3G (na karcie micro-SD) czy jako oddzielny port na Pendrivie USB?

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź smile.
Pewnie jeszcze trzeba będzie wykonywać Exroota bo może pamięci nie wystarczyć na doinstalowanie dodatkowych pakietów.

Witam! Czy DVB-T działałoby obok modemu USB (na Hubie USB - modem + karta TV)? Obsługiwane przez Router TP-Link MR3220.

Pozdrawiam

Opowiem Ci kawał ale prawdziwy.

Podłączyłem do Routera niedawno wykonaną przedłużkę USB a na jej koniec modem i normalnie połączyło kiedy podłączam modem prosto w złącze USB do routera to nie działa ale może być już tak jak jest tylko zakleję taśmą kabelki i wszystko będzie dobrze.

Złącze USB w routerze wygląda dobrze więc nie wiem co to za głupota.

Pozdrawiam

Przepraszam, że głupio pytam ale z jakiej konsoli wywołać te polecenie?

W jaki sposób zczytam tego loga?

Chciałbym prosić o jakieś instrukcje.

No właśnie też mnie to dziwi.

Podpinam go bezpośrednio pod złącze USB w routerze i miga zielona dioda albo niebieska a na hubie od razu łączy się po zapaleniu diody 3G na routerze.

Modem jest niebrandowany - oryginał od producenta.
Czy należy przestawić coś w konfiguracji w linijce urządzenie?

Witam! Posiadam Router TP-Link MR-3220 oraz od nie dawna modem Huawei'a, model E169.

Problem polega na tym, że modem nie chce się połączyć z routerem - miga zielona lub niebieska dioda.
Wcześniej wyczytałem na innym forum, że należy zastosować HUB USB z aktywnym zasilaniem do czego oczywiście się zastosowałem - wynik pozytywny.

Dzisiaj uruchamiam Router z podłączonym HUBEM USB ale bez zasilania i normalnie się połączył w tryb 3G (internet działa) - sprawdzałem to kilka razy i normalnie odpala bez podłączonego zasilacza do rozdzielacza.

Czy można w jakiś sposób wykonać bezpośrednie podłączenie modemu do Routera bez zbędnego okablowania?

Poprzedni E173-U2 działał normalnie bez rodzielacza.

Pozdrawiam

Tak myślałem, że jest to spowodowane przez złe wsparcie sterownikowe.

Sprawnie działających sterowników pod 220BG jak nie było tak nie ma.

Pozdrawiam

Witam! Mam dziwny przypadek ze swoją kartą sieciową Intel 220BG Wireless która niestabilnie działa pod moją siecią Wi-Fi (Router TP-LINK MR-3220 FW Gragoyle 1.4.1). Na systemie Windows XP SP3/Vista SP2 czy 7 SP1 karta praktycznie nie odbiera danych pakietowych - czasem jest tak, że działa normalnie przez max. 5 minut ale potem niestety rozłącza sieć, podłącza i Internet nie działa. Sytuacja ma się inaczej na Ubuntu 11.04 - karta działa perfekcyjnie, przesył danych na najwyższych obrotach nawet na dużych odległościach od Routera.

Chciałbym dodać, że u mojego brata na niedawno zakupionym laptopie HP z nową kartą Intela sieć współpracuje wzorowo.
Na karcie USB TP-Link WN321G maksymalny transfer to 75 KB/s.

W mojej Nokii N900 czy N86 też nie mam problemu z pobieraniem danych, transfer jaki uzyskuję to maksymalny czyli 250 KB/s.

Próbowałem wszystkich trików czyli ustawianie wszystkich preferencji karty na max i min (tj. agresywność mobilności, zwiększenie przepływu danych, oszczędzanie energii itp.) i kicha na nic to nie wpłynęło.
Sterowniki jakie instalowałem (ze stronki Intela, Della czy Toshiby) działały tak samo.

Co może być przyczyną? Zła konfiguracja Routera choć w to wątpię.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dzięki Cezary. Router śmiga aż miło na nowym FW. Na przyszłość już będę wiedział co i jak zrobić smile.

Temat do zamknięcia.

Jeszcze raz dziękuję!

Pozdrawiam!

Lecz mam dalej problem...

Łączę się programem WinSCP:
- login: root
- hasło: ustalone przeze mnie

Na protokole SCP i otrzymuję komunikat: "Host is not communicating for more than 15 seconds. Still waiting...".

(Próbowałem też łączyć się na porcie Nr. 23)

Znowu coś źle robię?

Zarzuciło hasło smile. Teraz WinSCP.

Zrobiłem lecz mam coś takiego:

/sbin/mount_root: line 1: pi_include: not found
/sbin/mount_root: line 1: pi_include: not found
/sbin/mount_root: line 1: set_jffs_mp: not found
/sbin/mount_root: line 1: determine_root_device: not found
/sbin/mount_root: line 1: can't create /.extroot.md5sum: Read-only file system
switching to jffs2

Witam ponownie! Próbowałem wszystkich sztuczek z telnetem lecz nie przyniosło to skutku w dalszym ciągu nie mogę przywrócić Routera do stanu żywotności.

Cezary wyczytałem twój poprzedni post i postanowiłem zastosować się do niego tyle, że mam problem przy zmianie hasła dla root'a - wklepuję komendę passwd, podaję hasło, wpisuję je ponownie i dostaję komunikat:

New password:
Retype password:
passwd: /etc/passwd: Read-only file system
passwd: cannot update password file /etc/passwd

O co w tym chodzi?

Pozdrawiam

Oczywiście po wgraniu FW próbowałem skonfigurować go poprzez RJ45 i cały czas nie może wejść do konfiguracji (192.168.1.1). Sprawdzałem też w ipconfig i bramą domyślną jest adres podany wyżej. Zmieniałem też manualnie IP na systemie Windows 7 jak i na XP (z SP2) ale też nie przyniosło to żadnych zmian - w dalszym ciągu brak możliwości wejścia do konfiguracji.

Wykonywałem też full reset.

Głupio właśnie zrobiłem, że wgrywanie FW chciałem wykonać poprzez WLAN kiedy miałem możliwość poprzez kabelek.

Chciałem dodać jeszcze jedną rzecz - kiedy podłącze Router z kartą sieciową w laptopie to na Windows 7 pokazuje, że jest podłączony do Gargoyl'a.

Czy jest jakiś sposób na odratowanie mojego MR-3220?

Pozdrawiam

Witam! Posiadam router TP-Link MR-3220 który do dnia dzisiejszego działał na Gargoyl'u 1.3.16 Experimental lecz postanowiłem zaktualizować system do nowszej wersji dostępnej o nazwie "openwrt-ar71xx-tl-mr3220-v1-squashfs-sysupgrade.bin" z dnia 2011-08-20. Aktualizację wykonałem przez laptopa za pośrednictwem Ubuntu 11.04 poprzez sieć WALN - otrzymałem komunikat "Pobieranie obrazu Firmware" oczywiście przeczekałem cały proces ale już po ponownym uruchomieniu Routera nie mogę wejść do jego konfiguracji "192.168.1.1". Nawet po przytrzymaniu przycisku "QSS" nie uruchamia się sieć WLAN.

Próbowałem konfigurować na Linuxie jak i na Windows i fiasko.
Router widać, że pracuje bo na początku miga dioda SYS a potem już nie czyli jest gotowy do pracy.

Czy coś poszło nie tak?

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam