Temat: MR-3220 i wolno działające WiFi na niektórych kartach

Witam! Mam dziwny przypadek ze swoją kartą sieciową Intel 220BG Wireless która niestabilnie działa pod moją siecią Wi-Fi (Router TP-LINK MR-3220 FW Gragoyle 1.4.1). Na systemie Windows XP SP3/Vista SP2 czy 7 SP1 karta praktycznie nie odbiera danych pakietowych - czasem jest tak, że działa normalnie przez max. 5 minut ale potem niestety rozłącza sieć, podłącza i Internet nie działa. Sytuacja ma się inaczej na Ubuntu 11.04 - karta działa perfekcyjnie, przesył danych na najwyższych obrotach nawet na dużych odległościach od Routera.

Chciałbym dodać, że u mojego brata na niedawno zakupionym laptopie HP z nową kartą Intela sieć współpracuje wzorowo.
Na karcie USB TP-Link WN321G maksymalny transfer to 75 KB/s.

W mojej Nokii N900 czy N86 też nie mam problemu z pobieraniem danych, transfer jaki uzyskuję to maksymalny czyli 250 KB/s.

Próbowałem wszystkich trików czyli ustawianie wszystkich preferencji karty na max i min (tj. agresywność mobilności, zwiększenie przepływu danych, oszczędzanie energii itp.) i kicha na nic to nie wpłynęło.
Sterowniki jakie instalowałem (ze stronki Intela, Della czy Toshiby) działały tak samo.

Co może być przyczyną? Zła konfiguracja Routera choć w to wątpię.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Nokia N900 | 600 MHz TI OMAP3430 > Overclocked do 1100 MHz | 3,5" TFT | 5MPx TessarCarl Zeiss | Linux Maemo5 PR1.3 | QWERTY | 32GB

2

Odp: MR-3220 i wolno działające WiFi na niektórych kartach

Raczej raczej sterowniki do karty, tym bardziej że pod ubuntu Ci działa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: MR-3220 i wolno działające WiFi na niektórych kartach

Tak myślałem, że jest to spowodowane przez złe wsparcie sterownikowe.

Sprawnie działających sterowników pod 220BG jak nie było tak nie ma.

Pozdrawiam

Nokia N900 | 600 MHz TI OMAP3430 > Overclocked do 1100 MHz | 3,5" TFT | 5MPx TessarCarl Zeiss | Linux Maemo5 PR1.3 | QWERTY | 32GB

4

Odp: MR-3220 i wolno działające WiFi na niektórych kartach

Zmień kartę na coś sensownego bardziej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.