26

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Nie dostajesz danych cały czas. Te 10.* to domyślne ip pochodzące z ppp. więc po prostu - nie przychodzi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Co ja w tej sytuacji mogę zrobić ? Może to dzisiaj jakiś przypadek ale po zaktualizowaniu firmware'u w modemie częściej ten modem się rozłącza.

Może jakieś inne ustawienia mogę zmienić ?

28

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Nie nic w ustawieniach z tym związanego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29 (edytowany przez viper_lasser 2013-12-15 19:30:38)

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Dziwi mnie to że parametr "Band settings" nie jest ustawiony
root@OpenWrt:/# gcom -d /dev/usb/tts/2 info
##### Wireless WAN Modem Configuration #####
Product text:
====

Manufacturer: huawei
Model: E1752
Revision: 11.126.13.00.00
IMEI: 353145030973016
+GCAP: +CGSM,+DS,+ES
OK
====
Manufacturer:           huawei
IMEI and Serial Number: 353145030973016
Manufacturer's Revision:
11.126.13.00.
Hardware Revision:      NOT
Network Locked:         0
Customisation:          NOT SUPPORT
Band settings:          (NOT)
APN:                    1,"IP","darmowy","0.0.0.0",0,0
##### END #####
root@OpenWrt:/#

Bardzo często zrywa połączenie i nie wiem właśnie z jakiego powodu.

30

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Nie wiem czemu się dziwisz smile pod tym "Band settings" gcom pyta się poleceniem AT_OSBM? a twój modem nie obsługuje po prostu tego polecenia?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

viper_lasser napisał/a:

To że się modem zwiesza to wina modemu czy raczej operatora ?

Z moich obserwacji wynika raczej, że to wina operatora (Mobyland) lub konkretnego BTS'a (w moim przypadku dotyczy to Cyfrowego Polsatu). Testowane na 4 routerach, 3 modemach, 3 kartach SIM, zarówno PPP jak i NDIS - w każdym przypadku, prędzej czy później modem trzeba było fizycznie odłączyć/podłączyć do routera aby możliwe było ponowne nawiązanie połączenia. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej prawidłowości, czy zależności i nie potrafię powiedzieć dlaczego i kiedy tak się dzieje.

Na dzień dzisiejszy, hub usb obsługiwany przez hub-ctrl i prosty skrypt, załatwiły problem definitywnie.

32 (edytowany przez jarek7714 2013-12-16 17:59:24)

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Cinsan napisał/a:

Na dzień dzisiejszy, hub usb obsługiwany przez hub-ctrl i prosty skrypt, załatwiły problem definitywnie.

Co prawda u mnie sieć nie posiada takiej niedogodności z połączeniem ale jeżeli w TL WR710N jest sprzętowe sterowanie USB jak w innych routerach TL (może Cezary i pepe2k to uściślą?) , to nie widzę lepszego rozwiązania pod Aero2 (router kosztuje 85zł brutto, nie ma jakiegokolwiek sensu stosowania HUB-a do tak mało wydajnego połączenia). Po za tym Huntsman daje gotowca w firmware ze sterowaniem zasilaniem USB (sądzę że do softów Cezarego można by było to adoptować manualnie). smile

33

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Jak sobie zainstalujesz plugin usbreset to będziesz miał i sterowanie zasilaniem usb - dodałem to już dawno dla wybranych modeli.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Na WNDR3700 usbreset chyba jednak nie działa... na huba jak najbardziej.

35

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Nie piszę o usbreset tylko o pluginie usbreset do gargoyle - tak w gui dorobione jest sterowanie usb.  Inna sprawa zę na wndr3700 sobie zasilaniem usb nie posterujesz bo tego nie ma tam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Przez GUI to mnie za bardzo nie urządza. Skrypt dodałem do monitora połączenia i samo się robi.

37 (edytowany przez viper_lasser 2013-12-16 21:20:20)

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

U mnie głównym problemem jest to że po zmianie firmware'u dla modemu Huawei E1752c na najnowszy i wpisaniu flashcode połączenie jest bardzo nie stabilne i bardzo często się zrywa.

Firmware ściągnąłem stąd
http://dc-files.com/files/huawei/modems/E1752/

Próbowałem wgrać starszą wersję firmware'u ale przy wyszukiwaniu modemu aplikacja się zwiesza.
Jest jakaś specjalna procedura downgrade'u dla modemów Huawei ?

38

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

U tego użytkownika http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/F … awei/E175X masz wszystko związane z update firmware.

39

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Cześć, podłączę się pod temat
Mam podobny problem WL-500g v2 + Oleg's firmware + E3276 w NDIS
Modem pod Aero rozłącza się co godzinę.

Po tym dostaję w logach informację o błędzie, jednak ponowne połączenie powoduje, że dhcp client nie dostaje adresu DNS ani adresu gateway
Rozwiązanie to manualne kliknięcie w "Disconnect" odczekanie chwili i wciśnięcie "Connect"
Jednak co jakiś czas to nie działa i konieczny jest restart

Próbowałem odpalić komendę AT+CFUN ale nie działa.
W trybie NDIS w ogóle komendy AT w menu USSD  nie działają

Gdzie znajdę informacje jakie skrypty są odpalane przy wciskaniu klawiszy "Connect" i "Disconnect"?
Chciałbym to jakoś oskryptować aby samo za mnie naprawiało połączenie

Chyba poprawne rozwiązanie to poprawa tematu w samym Olegu.
Z poprzednich wypowiedzi wnioskuję, że np. w Tomato śmiga to lepiej

40

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

Złe forum jeżeli pytasz o Olega. Na openrouter.info zapraszam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

41 (edytowany przez jarek7714 2013-12-30 20:22:03)

Odp: Zrywające się Aero2 co jakiś czas

bazgrus napisał/a:

Z poprzednich wypowiedzi wnioskuję, że np. w Tomato śmiga to lepiej

O ile w ogóle uruchomisz ten modem pod Tomato http://openlinksys.info/forum/viewthrea … owstart=60 (ma starą wersję kelnera-mówiąc w prost dyplomatycznie Tomato stoi na mieliźnie od dłuższego czasu sad  ).
Działa bdb ww modem pod OpenWRT/Gargoyle. Z BDI to jest jeszcze dodatkowy problem o którym piszesz-resarty (tu muszą być zapewnione dobre warunki sygnału i zasilania na porcie USB, bo oprócz tego że połączenie jest inicjowane co godzinę to samo nawiązanie trwa dłużej i dlatego wielu osobą zależnie od sprzętu i poziomu sygnału się wykłada). Tu przykład gdzie takowe działa 24h/24h od maja tego roku:

 Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.10.11 (r37768), by obsy
Model:Ubiquiti AirRouter
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:19.2MB / 28.4MB (67.5%)
Połączenia:35/4096
Średnie obciążenie CPU:0.04 / 0.03 / 0.05  (1/5/15 min.)
Czas pracy:5 dni 5 godz. 30 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-30 20:05 CET
Adres IP WAN:84.39.169.42
Maska podsieci WAN:255.255.255.255
Adres MAC WAN:-
Adres bramy WAN:10.64.64.64
Serwer(y) DNS WAN:208.67.220.220 
208.67.222.222
Siła sygnału 3G/LTE: 93% (-55dBm, CSQ: 29)
Adres IP LAN:192.168.5.1
Maska podsieci LAN:255.255.255.0 

  a taki jest poziom sygnału na modemie

 Urządzenie: 
Status połączenia:Połączony
Czas połączenia:0d, 00:27:32
Pobrano danych:298.6 KiB
Wysłano danych:454.3 KiB
Operator:Plus
Siła sygnału:93%
 
Tryb pracy:HSPA+
MCC MNC:260 01
CSQ:29
RSSI:-55dBm
LAC:C353 (50003)
CID:CCA1 (52385)
Typ modemu:huawei T353 

smile