Temat: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

Czesc,
Przepraszam jeśli już było, ale nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi,
Zainstalowalem dzisiaj nowy Gargoyle (wcześniej tez miałem ten problem, wiec wersja chyba nie ma znaczenia),
Uzywam modemu E398 chciałem skorzystać z dobrodziejstwa qmi ale nie mam w systemie interfejsu wwan0,
Wydaje mi się ze wszystkie potrzebne pakiety od razu sa w systemie mimo to nie ma,

Ze strony tez nie da się przestawić,

Co zrobić, gdzie mogę zajrzeć by sprawdzić czego nie dopelnilem żeby to dzialalo ?

Dziekuje, Przemek

2

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

Changelogów nie czytasz. Masz ruter z 4MB a do tych obrazów nie jest qmi dołączone - brak miejsca we flash na to. Zrób extroota to sobie doinstaluj qmi i resztę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

smile dziekuje za szybka reakcje,
Jak w temacie, extroot zainstalowany,
kmod-usb-net-qmi-wwan - już instalowałem,
usb-modeswitch - tez jest,
usb-modeswitch-data - tez jest,

wwan0 - brak

Modem jest na ttyUSB2,

Poczytam jeszcze, może znajde,

4

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

Przemcioo napisał/a:

Poczytam jeszcze, może znajde,

Nie musisz daleko szukać http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=6253 smile

5

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

Nie potrafie.,

6

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

Jeszcze uqmi musisz zainstalować i będziesz to miał w gui.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

czesc, to wszysto mam, w gui po wybraniu :
polaczenie - modem 3g/lte (NDIS)
interfejs wan - TYLKO opcja domyślny
protokol - do wyboru ndis/qmi

dziekuje, Przemek

8

Odp: MR3420v2, E398, Plus, nowy Gargoyle, extroot, brak interfejsu wwan0

To kmod-usb-net-qmi-wwan nie zainstalowałeś/załadowałeś. On powoduje istnieje wwan0

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.