1 (edytowany przez Cezary 2013-10-26 08:18:08)

Temat: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Gargoyle od wersji 1.5.9.10 PL i 1.5.10 EN dostało swój własny manager pakietów nazwany gpkg, napisany przez autora projektu. Jest on kompatybilny z opkg, używa jego pliku konfiguracyjnego, ale jednocześnie wprowadza kilka błędów:
- zawsze instalowany jest pakiet z zależnościami. Nie działa więc opcja "-nodeps", nie można zainstalować pakietu ot tak sobie
- jeżeli jest kilka źródeł pakietów i w nich pakiety o takich samych nazwach to niesprawdzany jest numer wersji. Szczególnie uciążliwe jest jak trzeba ściągnąć moduł kernela w odpowiedniej wersji - opkg robiło to za nas, teraz trzeba usuwać dane źródła żeby ściągnął odpowiedni pakiet
UPDATE: od końca września 2013r (wersja 1.5.11 EN i 1.5.10.13.1 PL), gpkg rozwiązuje ten problem tworząc moduły o innym numerze wersji.
- niemożliwe jest zainstalowanie pakietu przez podane pełnego url (http://url/do/pliku czy ftp://url/do/pliku), trzeba ściągnąć pakiet i zainstalować lokalnie podając pełną nazwę pliku
- nie rozróżnia pakietów które dostarczają pakiet wirtualny. Np. minidlna zależy od libffmpeg, którego dostarczają pakiety libffmpeg-mini lub libffmpeg-full. gpkg nie rozróżnia tego, nie potrafi takiego pakietu zainstalować żeby zachować zależność.
- gpkg potrafi wywalić się podczas usuwania pakietu (Segmentation fault), instalowania pakietu lub aktualizacji listy
- niekiedy nie można "odinstalować" pakietu który jest już we flash
- gpkg nie potrafi zainstalować pakietu, jeżeli jest już jakiś plik o takiej samej nazwie w pakiecie (np. został plik konfiguracyjny w /etc/config)

Rozwiązanie wymienionych problemów to zignorowanie gpkg i używanie "starego" opkg. Sprowadza się to do jego zainstalowania:

opkg update
opkg install opkg
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

2

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Gargoyle PL 1.5.9.11

jak zainstalować minidlna

Pozdrawiam

3

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Zastosuj się do wskazówki i po prostu zainstaluj...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

czy da się w gpkg zainstalować pakiet do ram  jak w  sarym opkg (opkg -d ram install ) ?

5

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

A coś stoi na przeszkodzie żebyś po prostu sprawdził? smile Tak, da się (choć składniowo to źle podałeś,  gpkg install -d ram cośtam)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

w poradniku było opkg -d ram install nie wiedziałem, że w gpkg trzeba ( install -d ram ).
dzięki smile

7

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

gpkg jest wrażliwe na kolejność.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Cokolwiek próbuję zrobić to niestety błędy wyskakują hmm

http://f.cl.ly/items/2T0g0L0O440t0H3j3I3W/Zrzut%20ekranu%202013-07-15%20o%2016.14.42.png

jakieś sugestie co zrobić ? Posiadam najnowszą wersje Gargoyle z eko

9

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Nie masz przecież internetu podłączonego do routera. Nawet pokazałeś ze wanu nie masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

hahah faktycznie kompletnie o tym zapomniałem big_smile przepraszam

11

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Dostałem własnie info że Eryk pracuje nad rozwiązaniem tych problemów, więc... może jest jeszcze jakieś światełko w tunelu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Chciałem poinformować że w nowych sofcie  jest błąd z odblokowaniem  portu Wan/LAN
jak by ktoś rozwiązał ten problem proszę o info.
nie wiem czy w tym dziale zgłasza się usterki, jak co to proszę skasować lub przenieść do odpowiedniego działu.
Pozdrawiam

13

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

potwierdzam to co napisal kolega kostek136. przy updacie do najnowszej wersji z przywroceniem starych danych blokuja sie porty WAN/LAN. Mozna to ominac jak po aktualizacji zresetuje sie ustawienia do domyslnych i potem ponownie przekonfiguruje router.

14 (edytowany przez kostek136 2013-08-18 22:58:04)

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

no niestety ale u mnie ta metoda nie działa
firstboot   zresetowanie całkowite tplinka
i na nowo ustawiłem

czy jest gdzieś archiwum do poprzednich softów ?

15

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Tzn co się blokuje i na jakim sprzęcie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

ja posiadam routery wr842nd  oraz  3220 i na obu jest to samo.
Po zainstalowaniu na 3220 starszego softa wszystko działa.

17

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Załóż nowy wątek i opis jaka wersja sprzętu, który gargoryle, wgraj też openwrt i zobacz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18 (edytowany przez yabba235 2013-08-25 13:27:37)

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Nie wiem czy to wynika ze zmiany menagera pobierania ale już drugi raz po aktualizacji gargulca z zachowaniem starej konfiguracji w ogóle nie mam starej skórki, tylko domyślną - tak, jakby w nowych kompilacjach nie by ło innych motywów ?
To jak to jest są czy ich nie ma i po każdej aktualizacji muszę instalować swój stary motyw ?

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

19

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Nie ma ich w obrazach - musisz instalować po każdej aktualizacji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Ooo, to nie dobrze sad
A jaki był powód ich usunięcia z nowych obrazów ?

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

21

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Nie ma ich już od kilkunastu dobrych wydań. Potrzebujesz - doinstaluj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Ja zas nie moge zainstalowac print servera na nowym gargoyle pod 3420.

23

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=91152#p91152 polecam uwadze. A jak nie to zainstaluj starszą wersję pluginu (jest w podkatalogu gdzie obrazy), jeszcze powinna działać. A tak naprawdę to pluginu nie musisz instalować bo on nic nie robi, skonfiguruj sobie p910nd wg poradnika na eko.one.pl

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: Różnice - problemy z nowym gpkg w Gagroyle

Obserwacja: po wpisaniu po ssh "gpkg info" router padł.