1

Temat: Plugin 3ginfo do gargoyle

https://lh4.googleusercontent.com/-0y7biTFHABU/Ugx91j2-8RI/AAAAAAAABhI/1Ys4KYJIsAw/w796-h457-no/Gargoyle+Router+Management+Utility.png

Prosty, prezentujący to samo co zwykłe 3ginfo, jednakże korzystający z infrastruktury gargoyle. Powstało wczoraj, więc na razie tylko tyle tego.


PS. Plugin sam z siebie nie zadziała automatycznie. Trzeba ręcznie w /etc/config/3ginfo podać odpowiedni interfejs diagnostyczny, czyli w skrócie - skonfigurować poprawnie 3ginfo żeby działało. Jak - można znaleźć w w/w poradniku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

2

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

na 3420V2 z E398 działa OK, wersja 1.5.9.6

3 (edytowany przez mipr 2013-08-15 08:51:37)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Właśnie wrzuciłem na WR842ND z E3131s2 (Gargoyle 1.5.10.10) i działa ładnie, choć chwilę mi zajęło znalezienie gdzie się to w menu podpięło wink

4

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Pewnie bedzie pasek z siłą sygnału i info o BTS, wink

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

5 (edytowany przez build000 2013-08-15 11:59:15)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Urządzenie:

Bus 001 Device 003: ID 12d1:1506 Huawei Technologies Co., Ltd. E398 LTE/UMTS/GSM Modem/Networkcard

Nic nie wyświetla. Sieć (Aero2) działa normalnie - z niej właśnie napisałem tego posta.

Modem 3G/LTE
                    Brak wybranego urządzenia dla 3ginfo!

Poza tym jakoś dziwnie zachowuje mi się zakładka "Status/Urządzenia z aktywnymi połączeniami" - całe mnóstwo ich się zrobiło (tych urządzeń) z najróżniejszymi adresami IP i bez MAC - oprócz moich - chodzi o sieć LAN.
Najnowszy build.

Wszystkie są (oprócz moich):

Urządzenie | Adres IP    | Adres  MAC      | Aktywne poł. TCP    | Ostatnie poł. TCP    | Poł. UDP
(nieznane)   <jakiś IP>   nieznany            0                             0                 1 
...
...
...

USB0 zmieniłem na USB2 - sieć o dziwo nadal działa (hehe) ale zakładka pluginu nadal świeci pustkami - jak się dobrać do tej karty SD , co ją włożyłem do modemu, aby wykorzystać ją po ftp/samba ?


EDIT:
Ups - nieaktualne - okazało się, że nie włożyłem karty big_smile Ale jak włożyłem nagle przestało mnie łączyć z owym Aero2 - co za bryndza !

Na obudowie modemu z koleji jest napisane (Megafon E367 HSPA+)
Tutaj namiary na szczegółowe dane z polecenia lsusb i logi z pluginu logi: http://wklej.org/id/1108592/
Wróciłem na /dev/ttyUSB0 - bez zmian.
Po przełączeniu WAN na kablówkę i ponownym włączeniu modemu więcej danych o rozpoznaniu modemu i urządzeń: http://wklej.org/id/1108599/

EDIT2
I na powrót - ponowne przełączenia na modem 3G - tym razem połączenie zaskoczyło natychmiast (z niego piszę "EDIT2" - Siła sygnału 3G/LTE: 54% (-79dBm, CSQ: 17) ) - kartę SD widzi - ale plugin znów nic nie komunikuje w zakładce "Status/Modem 3G/LTE".

Wniosek - chyba nie będzie działał ów plugin z tym modemem...obym się mylił...chyba, że kolejna wersja i jego (ów modem) uwzględni. big_smile

6

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Plugin jest interfejsem do 3ginfo tylko

Ty nie skonfigurowałeś poprawnie 3ginfo. Ustawiłeś ten sam interfejs co do komunikacji, a tak jest źle. Przeczytaj opis 3ginfo - interfejs komunikacyjny dla niego musisz ustawić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

U mnie przy próbie zapisu w etc\config\3ginfo pojawia się, że nie można zapisać w tym folderze.

8

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

/etc/config/3ginfo. I to nie jest folder tylko plik konfiguracyjny do ustawienia przez uci. Przeczytaj poradnik.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

źle się wyraziłem. Przez uci mam coś takiego.
root@Gargoyle:~# uci set 3ginfo.@3ginfo[0].device=/dev/ttyUSB2
root@Gargoyle:~# uci commit 3ginfo
uci: I/O error

10

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

A to oznacza zwykle tylko tyle że zapchałeś już flash nie ma gdzie zapisać zmian (lub jeżeli masz extroota - rozjechał Ci się system plików).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Fajnie jakby jeszcze w tym pluginie 3ginfo dodać funkcjonalność ze zliczałby tam z powiazaniem z jakims dodatkowym softem, dane np dzienne, tygodniowe i miesieczne albo chociaz miesieczne,,, a nie tylko dane od obecnego polaczenia a po rozlaczeniu liczy od nowa. Mysle ze to byłaby dobra funkcja jesli oczywiscie da sie zaimplementowac.

12 (edytowany przez build000 2013-08-15 21:40:50)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Potwierdzam po sporym czasie obserwacji ( oraz wcześniejszym, prawidłowo skonfigurowanym 3ginfo - dalszy opis walki, jak to było, że nie działało tu: http://openrouter.info/forum/viewtopic. … 205#p30205 - posty źle się wczytują, będzie od ok. 8 postów od końca aż do końca) - działa, aczkolwiek, można by to jeszcze uzbroić w to i owo.
big_smile

13

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

3ginfo samo w sobie nie liczy danych. Od tego są systemowe liczniki i to je jak już należało by rozbudować.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

@pepe_lodz jest już coś takiego w Gargoyle w zakładce Zużycie pasma. Liczy tam dane z połączenia. Możesz wybrać w jaki sposób mają być zaprezentowane dane.


U mnie ten plugin po zainstalowaniu bez konfiguracji działa normalnie nie ma żadnych błędów.

15 (edytowany przez Spacey 2013-08-16 10:53:34)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Czy planowane jest konfigurowanie pluginu z poziomu www? Tak, żeby np. dało się wybrać z rozwijanej listy interface diagnostyczny tak, jak to jest zrealizowane w wyborze interface'u wołającego połączenia?

Rozumiem też, że uhttpd jest w takiej wersji zbędny?

16

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

uhttpd jest zbędny. Nie wiem czy będzie lista, raczej myślę nad lekkim przerobieniem pluginu sms żeby z jego poziomu dało się ustawić (on też korzysta z tego samego interfejsu).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17 (edytowany przez mlb 2013-08-19 12:33:04)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Idea jest bardzo fajna, z obecnego 3ginfo na porcie 81 często korzystam - ale nie do końca rozumiem różnicę pomiędzy wartością sygnału wyświetlaną w 3ginfo a tą w Overview.
W 3ginfo mam 29% (CSQ:9 RSSI:-95 dBm), a w Overview 74% (-67dBm, CSQ: 23).

I komu tu wierzyć?

TP-Link TL-WDR3600  z Gargoyle oraz 3x Mikrotik (RB3011, RB2011, hAP)

18

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

3ginfo podaje na bieżąco wartość (w sensie jest odświeżana). Ta w overview jest odczytywana tylko raz przy próbie połączenia i nie zmienia się do następnego połączenia. Wartość chwilowa poziomu sygnału może się zmieniać w czasie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19 (edytowany przez build000 2013-08-19 11:55:34)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

na Overview jest po prostu nie na bieżąco - w pluginie już tak - szybciej reaguje na zmiany "na żywo". Mi np. w Overview w ogóle potrafiło to zniknąć.
Szkoda tylko obsy, że zamierzasz dodawać coś więcej do pluginu sms bo np. jak ktoś korzysta z samego Aero2 co mu po pluginie do sms (tak w sensie ideologicznie co mu po tym pluginie).

20

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Dlatego też lepszym rozwiązaniem było by podawania interfejsu diagnostycznego przy konfiguracji połączenia internetowego (co też jest złe bo nie każdy korzysta z modemu do internetu) lub zrobienie bazy gdzie konkretnie by było podanie że dla danego modemu interfejsami  są te i te. Niestety automat jest trudno zrobić bo co vendor to może używać innych interfejsów, a i w obrębie danego producenta może się to zmieniać. Nie mówiąc o tym że np. w huawei przez setport można sobie niektóre interfejsy wyłączyć i numeracja też się zmieni, więc należało by napisać stertę kodu do wykrywania co jest czym w zależności od podłączonego urządzenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

OT: dodałem małe zmiany do samego 3ginfo żeby aktualizowało to jeżeli będą dane aktualizowane. Dzięki temu jeżeli ktoś będzie używał 3ginfo dodatkowo to wartość z overview będzie taka sama jak bieżący odczyt z 3ginfo.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22 (edytowany przez mlb 2013-08-19 12:37:04)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Dziękuję za wyjaśnienia.  Może warto byłoby do strony overview dodać czas aktualizacji  statusu 3G - bo przecież wszystkie informacje na ten stronie są odświeżane w momencie przeładowania strony - oprócz tej.

TP-Link TL-WDR3600  z Gargoyle oraz 3x Mikrotik (RB3011, RB2011, hAP)

23 (edytowany przez build000 2013-08-19 12:39:08)

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Przecież się aktualizować teraz będą na bieżąco - w sensie będą takimi wyświetlane jak napisał obsy w poprzednim poście - generalnie te informacje tak często się nie zmieniają.

24

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

Pod warunkiem że będzie też czytał dane z 3ginfo. Bo jak nie to zostanie odświeżone dopiero przy następnej próbie połączenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: Plugin 3ginfo do gargoyle

No tak - zapomniałem, ze 3ginfo nie działa z każdym modemem - czy w tym rzecz ? (nie odpowiadaj jak nie chcesz - gdzieś tam sobie doczytam jak znajdę/znajdę chwilę i ochotę na to). Pewno bym używał częściej owego modemu gdyby faktycznie dało się zrobić jednoczesną pracę modemu i kabla na gargoyle z wyklikaniem sobie wszystkiego w jakimś pluginie z jakąś możliwą do użycia w gargoyle technologią/programem zapewniającym taką funkcjonalność.
big_smile