Temat: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net
No dobra, uporałem się ze stworzeniem sieci domowej, to teraz fajnie było by mieć możliwość sterowania transmission i przeglądania ftp [ta 2 funkcja to dla mnie jedynie bonus nie wymagany w dobie dropboxów itd].
Domyślam się że będę potrzebował dyndns'a więc założyłem konto na no-ip.com.
Potrafię się połączyć zdalnie z liveboxem przez internet, ale jesli już mam pójść dalej i połączyć się z routerem to zaczynają się schody...
Obecnie wygląda to tak że livebox jest podłączony do sieci, a router po DHCP (przewodowo) do Liveboxa.
Tutaj robię się zielony, bo nie wiem co dalej ![]()
Co dalej?
Ustawiać DMZ na LB? Jeśli tak to firewall na LB wyłączać, czy zostawiać?
Jeśli DMZ to pewnie będę musiał ustawić DHCP na TP-Linku - co i jak muszę co nie muszę?
dyndns ustawiać na LB czy na TP-Linku?
Jakie porty przekierować i na którym urządzeniu?