1 (edytowany przez ci3jk4 2013-04-12 15:32:58)

Temat: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

No dobra, uporałem się ze stworzeniem sieci  domowej, to teraz fajnie było by mieć możliwość sterowania transmission i przeglądania ftp [ta 2 funkcja to dla mnie jedynie bonus nie wymagany w dobie dropboxów itd].

Domyślam się że będę potrzebował dyndns'a więc założyłem konto na no-ip.com.
Potrafię się połączyć zdalnie z liveboxem przez internet, ale jesli już mam pójść dalej i połączyć się z routerem to zaczynają się schody...

Obecnie wygląda to tak że livebox jest podłączony do sieci, a router po DHCP (przewodowo) do Liveboxa.
Tutaj robię się zielony, bo nie wiem co dalej hmm

Co dalej?
Ustawiać DMZ na LB? Jeśli tak to firewall na LB wyłączać, czy zostawiać?
Jeśli DMZ to pewnie będę musiał ustawić DHCP na TP-Linku - co i jak muszę co nie muszę?
dyndns ustawiać na LB czy na TP-Linku?
Jakie porty przekierować i na którym urządzeniu?

2

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

Gui transmission to 9091, więc po prostu przekieruj port 9091 z liveboxa do routera. Wszystko.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez ci3jk4 2013-04-12 16:08:03)

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

to chyba coś źle robię...
dydns ustawiony na lb
dmz na lb  ze wskazaniem routera.
nat/pat na lb ustawiony na tcp/udp port wchodzący i wychodzący 9091
łączę się z netem 3g wchodzę na ci3jk4.no-ip.biz i dupa...

4

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

Włącz sobie w gui zdalny dostęp lub ssh, przekieruj na port 80 lub 22 i zobaczy czy się dostaniesz. Musisz.

Jeszcze jedno - w transmission jest domyślnie whilelista włączona, musisz ją wyłączyć. I jeszcze odblokować port na firewallu zgodnie z poradnikiem. Zakładam że to zrobiłeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez ci3jk4 2013-04-12 16:39:18)

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

hehehe dostęp zdalny po ssh i odpowiednie ustawienie no-ip bylo odpowiedzią.

To co ja teraz nie mam możliwości zahasłowania tego?? skoro wszystko jest na whiteliście to wypadało by kurcze jakoś ograniczyć dostęp...

cofam pytanie o haslo tongue

6

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

Po ip nie masz, bo nie wiesz z jakiego. ustaw hasło i password w konfigu, masz tam przecież to.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez ci3jk4 2013-04-12 17:39:38)

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

Z hasłem skumałem szybko, pytanie tylko jeszcze czy da się zostawić klienta web na lanie, a przez internet łączyć się jedynie przez klienta win lub np androidowego [tak zeby web-gui wogóle nie było dostępne przez net??

8

Odp: Gargoyle na WDR3600+Livebox + transmission i ftp dostępne poprzez net

A nie wiem. Pewnie nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.