Temat: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Witam, od dość długiego czasu korzystałem z openwrt na routerze MR3220. Działalo dobrze.
Skusiłem się dzisiaj na aktualizację do
gargoyle-1.5.8.2-ar71xx-tl-mr3220-v1-squashfs-sysupgrade.bin
i niestety - chyba koniec routera.

Po włączeniu zasilania zapala się PWR o koniec. Jeśli podłączam kablem - miga właściwa dioda portu.
Próba dłuugiego reset i bez zmian.
Włączania z przyciskiem QSS nic nie zmienia.

Czy jeszcze coś można zrobić by ożywić router?

2

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Jak system nie działa to przyciski tym bardziej nie będą działać, bo to funkcja programowa jest.

Kabel szeregowy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

dzięki za upewnienie. No to teraz będę mieć zabawę...

4

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Jeszcze jedno pytanie.
Mam dostęp do programatora, jeśli dobrze pamiętam może programować po SPI.
Czy można z tego skorzystać?
Jeśli tak to jak z adresami?

5

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Pewnie można, po prostu wkładając zawartość flasha. Tylko to jak wytaczanie armaty na muchę...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

armata może i tak, ale programator mam dostępny a kabelek muszę kupić/zrobić.

Tylko chyba do programowania flasha bezpośrednio to chyba jakiś dump/zrzut pamięci by się przydał...
A tak w zasadzie po szeregowym kablu to który plik wgrać? oryginal/sysupgrade/factory ?

7

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

factory lub oryginalny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

hej, czy factory zawiera uboot?

przy programowaniu pamięci plik factory wgrać od 0x00 czy 0x020000?

z góry dzieki.

9

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Nie, żaden soft openwrt nie zawiera uboota.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

zaprogramowanie plikiem factory z ofsetem 0x020000 z pozytywnym skutkiem.
Dzięki za pomoc w strzelaniu z armaty smile

11 (edytowany przez Firefly 2012-12-08 20:07:47)

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

podsumowanie dla innych zainteresowanych:

mam dostępny programator, lutownicę i łatwiej było to użyć niż serial.

wylutowałem pamięć flash cFeon F32-100HIP,
podłączyłem do programatora
odczytałem zawartość i zapisałem kopię w pliku.
do bufora zawierającego odczytaną zawartość wgrałem plik właściwy plik factory z ofsetem 0x020000
część pozostawiona zawiera chyba uboot
skasowałem zawartość pamięci i wgrałem przygotowany wcześniej bufor
ponowne wlutowanie na płytkę

Przy uruchamianiu musiałem skasować hasło w failsafe i ponownie skonfigurować router.

gotowe.

12 (edytowany przez awujcz 2013-01-02 23:55:55)

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Mam to samo wgralem soft Gargoyle przez wifi i router dziala tylko jako switch. Nie moge sie do niego zalogowac na 192.168.1.1 - wifi wylaczone i modem na USB tez nie dziala. Przez telnet sie do niego zalogowalem tylko nie moge przywroc pierwotnego softu.
Proszę o pomoc co dalej zrobic?
wpisujac komende
cat /proc/mtd - wyswieltlilo pliki erasesize
jest widoczne
u-boot
kernel
rootfs
roofs_data
art
firmware

13

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

firstboot; reboot

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez MrKajtoslaw 2013-01-03 17:58:39)

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Ja swojego chyba nie przywrócę już do życia.
Po wgraniu Gargoyle, włącza się ale nie mogę nawiązać z nim połączenia przez lan (wifi nie działa).
Chciałem go reanimować poprzez failsafe, ale nie łaczy się przez telenet.
Chciałem przez serial (opis połączeń), ale odkleił mi się pin TX.
Nie wiem co mnie pokusiło żeby kupić nową wersję routera.

Chyba szykuje się prezent dla Cezarego wink

Dodam tylko że pomimo odklejonego pinu, router działa jak działał (nie łączy się z niczym, chociaż windows wykrywa sieć).

15

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Uuuu, kiepsko.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Zrobiłem jak Pan napisał:
ip - komputra na sztywno - 192.168.1.2
maska sieci :255.255.255.0
bez numeru domyślnej bramy
nastepne uruchomienie routera w trybie failsafe (przyciskanie przycisku)
- telnet
- open 192.168.1.1
- firstboot
- reboot
pytanie co dalej?
Wylaczylem zasilnie i wlaczylem ponownie router i dalej to samo
Brak komunikacji do routera na 192.168.1.1
Prosze o pomoc co dalej. Z gory serdecznie dziekuje za okazana pomoc

17

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Odpowiedziałem na mejla.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

reboot routera sie sam nie robi. Co napisalem w szczegolach na email

19

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Nie robi. Trzeba odłączyć zasilanie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Tak zrobilem i dalej brak komunikacji na 192.168.1.1
przez cmd - ping 192.168.1.1 jest ok
a przez telnet nie ma lacznosci

21

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Ehh, przecież on działa normalnie. Jest tam wgrany obraz z trunka,
który nie ma gui standardowo przecież.

to co nalezy zrobic?
aby zadzialal wlasciwie?

22

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Przecież działa, pokazałeś też połączenie przez telnet. Co teraz chcesz z nim zrobić?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Nie moge sie zalogowac przez 192.168.1.1 aby ustawic aktywne WIFI
Modem na USB nie dziala - pewnie zle ustawienia polaczenia w routerze
Jak i co moze wgrac aby wrocic to poprzedniego dzalania ?

24

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

W faq jest to opisane - najprościej postawić jakiś serwer ftp lub http na komputerze i po zalogowaniu się przez telnet do routera wgrać nowy soft przez sysupgrade.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Robie to na laptopie
internet mam przez karte wifi
router jest podlaczy kablem
czy w takim  ukladzie moge wgrac ten soft  z ftp lub http
nie koniecznie z mojego kompa?
Prosze o podanie komend bo znalezione na FAQ mi nie zadziały