Temat: Problem z Połączeniem do internetu poprzez TL-WR1043ND OpenWRT->bridge

Witam
Otóż konfiguracja jest następująca. Posiadam router ADSL Planet ADE-4400 który działa w trybie bridge i łączę go poprzez tryb PPPoE z TL-WR1043ND. Posiadam Multimo 1Mb. Całość jest skonfigurowana poprawnie, Router adsl działa na 100% prawidłowo, jako że do dziś działał z innym routerem(WRT300Nv2). W momencie jak mam wszystko wpięte, widzę w logach connection terminated user already logged. Connection terminated. (dokładne logi mogę pokazać jak będę w domu) Przy próbie połączenia zdarza się bardzo często że router się zrestartuje. Zdarzało się jednakże że połaczenie zostało zestawione prawidłowo i internet działał. ale jak rozłączę zasilanie i włączę z powrotem to już może się nie połączyć ponownie...Posiadam zainstalowaną dystrybucję 2010-03-14 z tejże strony. Poszerzyłem pamięć o dodanie pendrive i działał prawidłowo. Co więcej...Teraz tak się poknociło, że komputer nie otrzymuje już adresu ip z dhcp od routera sad Bez pendrive na wbudowanym flash połączenie działa prawidłowo ale również są problemy z połączeniem.
Pozdrawiam

2

Odp: Problem z Połączeniem do internetu poprzez TL-WR1043ND OpenWRT->bridge

Logi, logi logi.

Sam fakt że się resetuje nic kompletnie nie wnosi. I oczywiście najlepiej na gołym systemie, żeby odrzucić ew problemy z innymi elementami (np. extrootem)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

W takim razie może wyzeruje ustawienia i wtedy zobaczę...Bo mi już ręce opadają:) Ale wpierw spróbuje odpalić SpeedTouch330...Zapewni bardziej niezawodne połaczenie aniżeli ów tryb bridge z którym tak walczę?

4

Właśnie bridge jest mniej kłopotliwe bo dostajesz już gotowy sygnał po ethernecie.

5

Poradziłem sobie w końcu z internetem sposobem dość brutalnym :] Zresetowałem całe ustawienia do zera poprzez failsafe, skonfigurowałem od nowa połaczenie - działa, wyłączam zasilanie, widać że myśli i również ruszył smile Także poprzez luci i opcje sysupgrade zaktualizowałem soft do najnowszej wersji, przerobiłem pendrive na extroot i po konfiguracji pppoe działa wszystko cacy smile Postaram się nie szalec z pakietami smile Jak na razie zainstalowałem ushare, docelowo będzie jeszcze transmission,qos, print serwer:) Speedtouch jednak odpuszczam z racji problemów.

6

Niestety jednak problem jest nadal sad całe szczęście że nie ruszałem głównego flash a extroota...Zaczynam mysleć,że nie jest to wina samego netu chociaż jak wpisze w konsoli ifdown wan nic się nie resetuje -> wystarczy, że wpiszę ifup wan i router może się zresetować. odinstalowałem transmission oraz ushare ale nic to nie pomogło...zrobiłem przywrócenie ustawień które zrobiłem zanim cokolwiek grzebałem ale to też nie daje. dopiero jak wyłączę router i odpalę bez pendrive wszystko działa ok. Jest szansa cokolwiek dojść bez konsoli ? Już mam powoli dość tego OpenWRT sad Kolejny dzień już walczę z nim bezskutecznie. zastanawiam się nawet czy nie spróbować DD_WRT bo zauważyłem, że jest już w pełni działająca wersja na sieci smile  Tak czy inaczej bez seriala jakie logi są potrzebne o ile coś dadzą? Zdaję sobie sprawę że nie wyświetli się nic w momencie samego resetu routera hmm Instalacja programów może aż tak zaszkodzić ustawieniom, że aż doprowadza do jego restartu ? Hm.. Może to być wina swapa ? Mam ustawiony poprzez flash na którym są ustawienia.

7

No właśnie potrzebne jest to co się dzieje podczas takiego restartu rutera...