1

Temat: Podmiana modułu(sterownika)

Czy jest możliwa podmiana modułu ehci-hcd.ko znajdującego /var/lib/kernel ver/ na własny skompilowany przez siebie bez wgrywania nowego obrazu oprogromania na router?
Jeśli sterownik by nie zadziałał router po restarcie zawiesi się?
Czy hipotetycznie wgranie sterownika na system nakładkowy /overlay spowoduje ponowne wczytanie jakimś cudem sterownika od nowa?

2

Odp: Podmiana modułu(sterownika)

Tak możesz. Po prostu wyładuj stary i zrób insmod nowego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Podmiana modułu(sterownika)

Cezary napisał/a:

Tak możesz. Po prostu wyładuj stary i zrób insmod nowego.

Czy jest możliwy reset extroota, ponowne załadowanie bez resetu routera, podmiana sterownika się powiodła, ale system /overlay nie został zrestartowany. Jeśli się nie da, to gdzie można wywołać skrypt podmieniający sterownik przed załadowaniem extroota z pendrive?

4

Odp: Podmiana modułu(sterownika)

Coś kombinujesz. Po prostu zostaw moduł na extroocie i uruchom. Jak nie będzie działać to po prostu uruchamiasz router bez nośnika, podłącz nośnik, usuń moduł i masz po staremu. Nie wiem po co chcesz jakieś skrypty do tego pisać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.