Odp: Pomoc dla nowicjusza w OpenWRT. Chce ustawić dobrze router :)
@kowalmisiek
Porty z jakimi łączy się videodomofon możesz podejrzeć za pomocą tcpdump na routerze który ma słuchać u Ciebie na interfejsie WANB oraz filtrować ruch tylko ze źródłowego adresu videodomofonu, żebyś nie miał całego śmietnika na ekranie czy w pliku.
A jeśli chodzi o firewalla i porty.
Rozumiem że zrobiłeś przekierowanie jakiegoś portu ze swojego WAN na jakiś adres w LAN do jakiejś usługi i to działa.
Nie działa Ci dostęp z zewnątrz gdy chcesz wejść przez łącze kolegi?
No to tu masz rację, że musisz na Mikrotiku przekierować porty na swój adres WANB i jeszcze u siebie przekierować porty z WANB na hosta w LAN i jakiś jego port.
* DVBT2 - T230C *