Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05
Zgłaszaj na https://github.com/openwrt/openwrt/issues, niech poprawią.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05
Strony Poprzednia 1 … 18 19 20 21 22 … 35 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Zgłaszaj na https://github.com/openwrt/openwrt/issues, niech poprawią.
Cezary: część najnowszych obrazów 23.05 dla MT7621 ma rozmiar 0, w tym dla U6 lite, na którym mi zależy. Czy dałbyś radę podmienić pliki na właściwie?
Faktycznie. Zaraz powtórzę kompilacje i zobaczę czy to podczas przesyłu danych coś się zepsuło czy coś innego.
chce swojego Xiaomi ax3200 zamienić na Dynalink DL-WRX36. Dobry wybór? Czy procesor Qualcomm IPQ8072A jest w pełni wspierany i jest lepszy od mediateka? I czy komuś to funkcjonuje na 23.05?
I w ogóle dlaczego po LAN mam na 1Gb łączu symetrycznym download 940 a upload 840 nieraz 500?? Na routerze od operatora nie było tego problemu.
Cezary: część najnowszych obrazów 23.05 dla MT7621 ma rozmiar 0, w tym dla U6 lite, na którym mi zależy. Czy dałbyś radę podmienić pliki na właściwie?
Uzupełniłem, są właściwe.
Dzięki !
Info do tych co poruszyli kwestię 5G.
Aby odróżnić Wi-Fi 5G od 5G komórkowego, Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance zmieniło nazewnictwo i obecnie mamy:
Wi-Fi 4
Wi-Fi 5
Wi-Fi 6
i takich nazw powinniśmy używać.
A więc mamy Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 oraz 5G.
Jak ktoś nie wie o co chodzi to można poczytać https://www.speedtest.pl/wiadomosci/wif … -wi-fi-5g/
Edit.
Główny temat dotyczy zmian w wydaniu OpenWrt 23.05 i tego się trzymajmy.
Info do tych co poruszyli kwestię 5G.
Aby odróżnić Wi-Fi 5G od 5G
Nie ma czegoś takiego jak wifi 5G. Jest natomiast wifi na paśmie 5GHz. Sieć komórkowa owszem 5G i to są dwie różne sprawy.
Ktoś gdzieś w nomenklaturze popełnił gafę pisząc skrótowo 5G zamiast 5GHz i tak powielono ten błąd.
Po aktualizacji z OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23230-123afce696 do dostępnej najnowszej wersji dla TP-Link TL-MR3420 v5 za zachowaniem ustawień router nie wstał. Obecnie widzę, że świeci się jedynie dioda power, WiFi nie jest rozgłaszane, po ethernecie nie jest przydzielane IP aby można było zalogować się do panelu MiFi. Router jest testowy więc ta awaria to nic pilnego. Z tego co się orientuje to pozostaje flash przez TFTP. Może będzie to przydatne info w jakimkolwiek stopniu.
Przydatne by było jak byś podłączył konsolę i napisał co się dzieje z systemem. Bo tak - ot, po prostu padł i nie znamy przyczyny.
Przydatne by było jak byś podłączył konsolę i napisał co się dzieje z systemem. Bo tak - ot, po prostu padł i nie znamy przyczyny.
Zdaję sobie sprawę że jest to napisane na zasadzie opisu typu "nie działa". Spróbuję się do niego dobić z konsoli, nie przydziela mi IP ale ustawię statyczne i zobaczę czy wtedy będę w stanie dostać się z konsoli.
Mój wn802 v4 też po update bootloop, zjadę do domu to też zapnę konsolę i będę sprawdzał, pewnie parę bajtów za duży obraz się już zrobił czy coś.
Drodzy Forumowicze, przypomnijcie proszę. Mam Cudy X6 v1 i chcę zrobić upgrade z Luci 22.03 (a dokładnie OpenWrt 22.03-SNAPSHOT r19776-f579b8538b) do najnowszego Luci 23.05. Czy jak zrobię poprzez sysupgrade z poziomu gui to stracę wszystkie własne ustawienia? Czy być może sam fakt upgrade'u z wersji 22.03 na 23.05 sprawia, że powinienem wyczyścić całą konfigurację i "wyrzeźbić" od nowa? Wiadomo cudownie by było zachować
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Powinno dać się zachować ustawienia, ale lepiej zrób sobie to na czysto bez zachowania.
Powinno dać się zachować ustawienia, ale lepiej zrób sobie to na czysto bez zachowania.
OK tak zrobię dziękuję.
Powinno dać się zachować ustawienia, ale lepiej zrób sobie to na czysto bez zachowania.
Bez przesadyzmu.
Konfiguracja to sa pliki z ustawieniami, bardzo rzadko cos się zmienia, a nawet jak się cos zmieni, to router wstanie i najwyzej jakis pakiet nie zadziała.
Najlepiej zrobic backup konfiguracji, sysupgrade z zachowaniem konfiguracji.
A jak jest problem, to mozna otworzc plik backupu 7-zip'em i poedytowac pliki i wgrac taki backup z powrotem.
Cezary napisał/a:Powinno dać się zachować ustawienia, ale lepiej zrób sobie to na czysto bez zachowania.
Bez przesadyzmu.
Konfiguracja to sa pliki z ustawieniami, bardzo rzadko cos się zmienia, a nawet jak się cos zmieni, to router wstanie i najwyzej jakis pakiet nie zadziała.Najlepiej zrobic backup konfiguracji, sysupgrade z zachowaniem konfiguracji.
I zaraz z twojej rady skorzysta np. ktoś z routerem na ipq40xx gdzie było przejście na dsa, network jest inny i będzie pozamiatanie.
A jak jest problem, to mozna otworzc plik backupu 7-zip'em i poedytowac pliki i wgrac taki backup z powrotem.
Jak się wie co poprawić i jak ma wyglądać konfig.
kmaras77 napisał/a:Cezary napisał/a:Powinno dać się zachować ustawienia, ale lepiej zrób sobie to na czysto bez zachowania.
Bez przesadyzmu.
Konfiguracja to sa pliki z ustawieniami, bardzo rzadko cos się zmienia, a nawet jak się cos zmieni, to router wstanie i najwyzej jakis pakiet nie zadziała.Najlepiej zrobic backup konfiguracji, sysupgrade z zachowaniem konfiguracji.
I zaraz z twojej rady skorzysta np. ktoś z routerem na ipq40xx gdzie było przejście na dsa, network jest inny i będzie pozamiatanie.
A jak jest problem, to mozna otworzc plik backupu 7-zip'em i poedytowac pliki i wgrac taki backup z powrotem.
Jak się wie co poprawić i jak ma wyglądać konfig.
Właśnie zrobiłem backup konfiguracji z poziomu gui i widzę, że w nim jest wszystko co trzeba, czyli jak dla mnie cała struktura /etc/config, bo najbardziej zależało mi na MAC'ach (sporo tego), IPikach, filtrowanych MACach po WiFI, forward portów itp., itd.
De facto zawsze robiłem clean install, dziś chciałem być leniwy, stąd moje pytanie, ale jak mam później debugować godzinę
to odtworzę i wyklikam ze zrzuconego backupu. Panowie jeszcze raz dzięki za szybką reakcję. Biorę się za upgrade.
Witam
Jeszcze nie ogarnąłem tematyki OpenWRT bo sporo tego jest do czytania a i tak pewnie części nie zrozumiem więc muszę zapytać
Czy jest jakiś pakiet który umożliwiłby mi ustawić max prędkość wifi dla konkretnego użytkownika w domu ? I ewentualnie ustawić harmonogram udostępniania w ogóle wifi dla poszczególnych adresów mac czyli innych użytkowników?
Pytań by było jeszcze kilka ale najpierw poczytam o tym oprogramowaniu i pakietach do niego (o ile będą polskie opisy ![]()
kmaras77 napisał/a:Cezary napisał/a:Powinno dać się zachować ustawienia, ale lepiej zrób sobie to na czysto bez zachowania.
Bez przesadyzmu.
Konfiguracja to sa pliki z ustawieniami, bardzo rzadko cos się zmienia, a nawet jak się cos zmieni, to router wstanie i najwyzej jakis pakiet nie zadziała.Najlepiej zrobic backup konfiguracji, sysupgrade z zachowaniem konfiguracji.
I zaraz z twojej rady skorzysta np. ktoś z routerem na ipq40xx gdzie było przejście na dsa, network jest inny i będzie pozamiatanie.
A jak jest problem, to mozna otworzc plik backupu 7-zip'em i poedytowac pliki i wgrac taki backup z powrotem.
Jak się wie co poprawić i jak ma wyglądać konfig.
Wywali sie częśc konfiguracji i albo poprawi pliki, albo zrobi reset i ma tak jak po clean install. W czym ma to być gorsze od clean install?
Reset do czystych ustawień to najgorsze, co moze sie zdarzyc, z tym, ze w przypadku sysupgrade jest to sporadyczne, a w przypadku clean install - pewne.
Z praktycznych rad: z backupu mozna po prostu wyciac problematyczne pliki i wgrać go w takim stanie. Wtedy odtworzą się konfiguracje z backupu, a to co się wycięło bedzie z defaultu.
A potem mozna sobie poedytowac pliki na routerze przez WinSCP.
Witam
Jeszcze nie ogarnąłem tematyki OpenWRT bo sporo tego jest do czytania a i tak pewnie części nie zrozumiem więc muszę zapytaćCzy jest jakiś pakiet który umożliwiłby mi ustawić max prędkość wifi dla konkretnego użytkownika w domu ? I ewentualnie ustawić harmonogram udostępniania w ogóle wifi dla poszczególnych adresów mac czyli innych użytkowników?
Pytań by było jeszcze kilka ale najpierw poczytam o tym oprogramowaniu i pakietach do niego (o ile będą polskie opisy
Tak, nft-qos. Tak, harmonogram do wifi też jest. Zobacz też gargoyle które ma to wszystko w standardzie lub mifi, choć tam nie ma harmonogramu jako takowego a blokowanie userów w określonych czasie.
Pamiętaj że openwrt to soft w którym możesz coś zrobi i doinstalować. Wiec "jest" nie oznacza że znajdziesz to od razu w obrazie ale że np. jest w paczkach i możesz sobie właśnie doinstalować.
Pamiętaj że openwrt to soft w którym możesz coś zrobi i doinstalować. Wiec "jest" nie oznacza że znajdziesz to od razu w obrazie ale że np. jest w paczkach i możesz sobie właśnie doinstalować.
Oj to czeka mnie dluga lektura o tych pakietach bo już coś popsułem albo zmieniło się po aktualizacji do (r23551-5368066e9b)
Nie mam menu o informacji o 3/4G (stan sygnału, konfig itp) pomimo że pakiety są zainstalowane
Backup "backup-OpenWrt-2023-11-01.tar.gz" przywrócony i bez zmian
Na razie nie ogarniam funkcji poszczególnych pakietów jak i ich aktualizacji (chodzi o jak to zrobić)
Muszę trochę się podszkolić bo nie chcę pytać ciągle o coś tam No chyba że uwalę router czego bym nie chciał ![]()
Zainstaluj ponownie pakiety, bo skoro nie masz w menu to raczej coś masz nie tak po instalacji.
FYI: Obrazy na wd-n750 są nieużywalne - po chwili masa błędów dt. squashfs, powrót na 19.07 uzdrawia sprzęt.
Które - zwykłe czy z luci?
Strony Poprzednia 1 … 18 19 20 21 22 … 35 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc