476 (edytowany przez mar_w 2023-03-05 17:58:27)

Odp: Easybox 904xDSL

kipronar napisał/a:

@mar_w:
...
2. Wgrałem obraz @Zuzi (OpenWrt GCC 8.4.0 r16632-39eed50c0d)) #0 SMP Fri Jul 29 23:24:30 2022)   i jest trochę lepiej .
Dzisiejszy pomiar: 160/50. We wpisie  nr 444 tego wątku @Zuzia pisze: .."Wydajności portu WAN eth0.2 nie testowałam, raczej nie będzie rewelacyjna....".
3. Czy wartość "500" to z teorii,  czy też z własnego doświadczenia?

ad 2. ja sprawdziłem na 22.03-snapshot z kernelem 5.10.168 i innym modelu o czym niżej.
ad 3. iperf3 a model to... Fritzbox, ale ta sama platforma: Lantiq XWAY VRX288 (500MHz).
jeżeli Tobie idzie tylko tyle, to trochę dziwne, że te same CPU bez sprzętowego NAT-u w różnych modelach potrafią mieć aż takie duże różnice (300%).
Myślałem że skoro Fryce chodzą pod 500 to tu też będzie podobnie.

PS1. chyba że switch i jego obsługa psuje wszystko... trochę jak z Wifi Broadcoma, niby jest w Openwrt ale tak jakby go nie było wink

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

477

Odp: Easybox 904xDSL

Sprawdziłem również na  BT HH5A. I jest dokładnie ta sama niska prędkość. Ale nadal nie wiem: ograniczenie sprzętowe  czy wynikłe z oprogramowania.

478

Odp: Easybox 904xDSL

no to rzeczywiście dziwna sprawa tym bardziej, że BT HH5A ma switcha  tak samo jak mój Fryc  "Lantiq GSWIP (built-in SoC switch)" chociaż ciut inny typ... PSB 80910 vs PSB80920. Ale to chyba nie powinno mieć aż takiego znaczenia.

A może go coś obciąża? Ja sprawdzałem na kablu, czyste Openwrt, Wifi wyłączone...

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

479

Odp: Easybox 904xDSL

Te 150 Mbps to był limit sterownika opartego na swconfigu. Z tego co pamiętam Easybox 904 miał zewnętrznego forka, który nie został zmigrowany do DSA. Na DSA z włączonym flow offloadingiem routery oparte na Lantiqu powinny osiągać z 600-700 Mbps w zależności od kompilacji.
Z drugiej strony widziałem, że ktoś zgłaszał bug związany ze stratami pakietów co może ograniczać prędkość sesji TCP.

480

Odp: Easybox 904xDSL

Chyba, że mówicie o switchowaniu L2 to to się dzieje z pominięciem procesora i powinien być 1 Gbps full duplex.

481

Odp: Easybox 904xDSL

Ja pisałem o NATowaniu.
Do switcha nawiązałem w kontekście takim, że Easybox 904 ma switcha Realtek, a Fryc ma "build in SoC" i tu mogłaby być różnica w obsłudze.

Ale BT HH5A ma switcha tak samo jak u mnie z tą różnicą że @kipronar ma niską prędkość...
Lantiq jest już zbyt słaby, żeby zabierać cenny czas na jakieś grubsze wnikanie w temat.

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

482

Odp: Easybox 904xDSL

.

Lantiq jest już zbyt słaby, żeby zabierać cenny czas na jakieś grubsze wnikanie w temat.

I tak i nie. W OpenWRT są problemy ze spadkiem wydajności na nowszych obrazach, które dotyczą prawdopodobnie wszystkich architektur. Znalezienie źródła tego problemu zawsze było by na plus, ale to dłuższa historia.

Jeśli chodzi o routery oparte na OpenWRT z modem VDSL to z tego co słyszę spora część osób, które rozwijały Lantiqa przesiada się na AVM 7520/7530, więc rozwój Lantiqa VRX200 pewnie znacząco zwolni.

483

Odp: Easybox 904xDSL

olek210 napisał/a:

I tak i nie. W OpenWRT są problemy ze spadkiem wydajności na nowszych obrazach, które dotyczą prawdopodobnie wszystkich architektur. Znalezienie źródła tego problemu zawsze było by na plus, ale to dłuższa historia.

Chyba problem pojawił się przy migracji z 19.x->21.x Tam najwięcej zamieszania zrobiono.
To co działało optymalnie teraz ma większe lub mniejsze problemy. Do tego dochodzi chęć wydawania nowych obrazów i mamy problem.
Jak można wydawać stabilne obrazy, gdy zgłoszone są problemy od wersji 21 począwszy, a w oficjalnym repo jest ostatni 22.03.3 jako stabilny do pobrania....
To albo to leci z automatu i nikt tego nie sprawdza albo nie wiem co....

484

Odp: Easybox 904xDSL

Nie wszystkie problemy są blokerami. Chyba wszystkie ostatnie dystrybucje OpenWRT, które używałem działały w miarę stabilnie. Jeden taki router jest używany od 6-7 lat w moim domu rodzinnym. Zawsze się trafia mniejsze czy większe problemy, ale wynika to z tego, że wszystkiego się nie da przetestować i jest to w większości praca wolontariuszy.

Dużo problemów na Lantiqu zostało naprawione przy przejściu na DSA. Szczególnie problemy z niestabilnymi interfejsami, brakiem linka na niektórych urządzeniach itp.

Mówisz o jakiś konkretnych problemach Lantiqa, które doświadczasz od dawna? Pomijając temat spadku wydajności, którego jestem świadomy.

485

Odp: Easybox 904xDSL

olek210 napisał/a:

Mówisz o jakiś konkretnych problemach Lantiqa, które doświadczasz od dawna? Pomijając temat spadku wydajności, którego jestem świadomy.

Nie mówię ogólnie. Choć sam widzę po r6220 i po Meraki mr12. Ten drugi zgłoszony już dawno temu i już raczej nikt tego nie poprawi. A co wydanie stabilne się pojawia, to na niego też w repo jest nowy obraz, a nowy obraz od wersji 21 obarczony jest błędem.

Pewnie, że spora część osób robi kawał dużej roboty i to po godzinach za free i za to im serdeczne dzięki, tylko mam wrażenie, że chyba za duże tempo ostatnio i sporo rzeczy leci z błędami... Czasem warto zrobić krok wstecz....

486

Odp: Easybox 904xDSL

Witam od ponad tygodnia posiadam 2 routery, jeden to wersja 01 a drugi 02 i dostrzegam pewien problem, urządzenia po pewnym czasie jak są odłączone od prądu wymagają ponownego wgrania openwrt poprzez 192.168.2.100.  Co do samego oprogramowania to testuję najnowsze @zuzy wersję SMP, nie wiem czy ma wpływ na to, że robiłem aktualizacje niektórych pakietów z poziomu gui.  Macie  pomysły czym ten stan może być powodowany?

487

Odp: Easybox 904xDSL

Masz router który sprawia dużo problemów i wsparcie dla niego nie jest oficjalnie. Może się więc z nim coś dziać co nie zostało jeszcze oprogramowane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

488

Odp: Easybox 904xDSL

paulus.pl napisał/a:

Witam od ponad tygodnia posiadam 2 routery, jeden to wersja 01 a drugi 02 i dostrzegam pewien problem, urządzenia po pewnym czasie jak są odłączone od prądu wymagają ponownego wgrania openwrt poprzez 192.168.2.100.  Co do samego oprogramowania to testuję najnowsze @zuzy wersję SMP, nie wiem czy ma wpływ na to, że robiłem aktualizacje niektórych pakietów z poziomu gui.  Macie  pomysły czym ten stan może być powodowany?

Może to pokłosie problemów z jednoczesnymi dostępami do NAND i PCI przez sterownik do EBU. Na BT Home Hub 5A objawiało się to tym, że router nie bootował jak się doinstalowało kilka pakietów/pozmieniało konfiguracje. Przeinstalowanie OpenWRT zazwyczaj rozwiązywało problem na jakiś czas.

Musiałbyś sobie zbackportować commit [1] i przekompilować obraz.

[1] https://git.openwrt.org/?p=openwrt/open … b73bd6b815

489 (edytowany przez Zuzia 2023-04-18 22:09:35)

Odp: Easybox 904xDSL

Witam po dłuższej przerwie. Pracuję nad nowymi obrazami, ale problemy nawarstwiają się. Nie mogę dać sobie rady z VLAN-ami od Wi-Fi 2.4 GHz. Jak dodać wsparcie DSA nie wiem, a to jedyna nadzieja na podniesienie wydajności. Tak, czy owak to nadal świetny router dla modemów 3G/LTE i bramka VoIP więc nie porzucam wsparcia.

490 (edytowany przez olek210 2023-04-21 18:07:39)

Odp: Easybox 904xDSL

Zuzia napisał/a:

Jak dodać wsparcie DSA nie wiem, a to jedyna nadzieja na podniesienie wydajności.

W sumie to migracja na DSA powinna być możliwa. Jest mainlinowy sterownik DSA dla switcha rtl8367rb. W pierwszej kolejności trzeba by zmodyfikować dts i dodać odpowiednie wpisy dla obu switchy (zintegrowany gswip i zewnętrzny realtek) na podstawie dokumentacji. W dalszej kolejności trzeba by wpisać odpowiednie nazwy portów w 02_network.

Brzmi to trochę zbyt idealnie i potencjalnie może się okazać, że czegoś będzie jeszcze brakować w jakimś sterowniku.

491

Odp: Easybox 904xDSL

Gdyby to było takie proste, to wsparcie DSA byłoby już dawno dla tego konkretnie urządzenia.

492

Odp: Easybox 904xDSL

z tym wsparciem to zależy czy jest opiekun lub czy mu się chce.
Jest dużo lepszych routerów co prawda z mniejszym Flashem ale z 256 MB RAM,  które nie zostały przeportowane i siedzą w czeluściach 19.07 lub 18.06

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

493

Odp: Easybox 904xDSL

Skasowałam poprzednie wpisy, bo ostatecznie udało mi się zrobić obrazy VPE/SMP z obsługą obydwu sieci Wi-Fi. Aczkolwiek przyjęłam rozwiązanie mało eleganckie choć działające polegające na ustawieniu na sztywno konfiguracji sieci więc jeśli komuś zależy na prawdziwym adresie MAC dla LAN/WAN niech sobie go zanotuje przed aktualizacją, a potem naniesie ręcznie.

OpenWrt 21.02.7, kernel 5.4.238, domyślna obsługa łącz xDSL. Wgranie bez zachowania poprzedniej konfiguracji przez konsolę lub Luci, hasło dla obydwu sieci Wi-Fi: WiFipassword (zmiana tylko przez vi lub mcedit, Luci można tylko włączać i wyłączać Wi-Fi).
Obraz z obsługą telefonii VoIP (VPE): https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … pgrade.bin
Obraz SMP, bez VoIP (SMP): https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … pgrade.bin
Źródła: https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … .02-v2.zip

494

Odp: Easybox 904xDSL

@Zuzia      dotyczy obrazu SMP  z dnia 11.05.2022 post #493

1.  Instalacja przez ssh z opcjami "-n -F" (bez korzystania z etapu fullimage.img) - działa.
2.  Połączenie PPPoE  (eth0.2) - działa
4.  Adblock - działa.
5. WiFi- działają oba zakresy; każdy można włączyć i wyłączyć.
6. Repozytoria: wczytują się .
7. Na łączu 300/50 osiągam trensfery 120/52.

Łącza vDSL już nie mam, więc tylko PPPoE.

495 (edytowany przez Zuzia 2023-05-29 18:45:35)

Odp: Easybox 904xDSL

@kipronar
Dziękuję za test.

Dodatkowo są oddzielne wersje z wyciętym xDSL, gdyby ktoś potrzebował do łącza z kablówki:
https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … v2.OpenWrt (obrazy *eth)

Odświeżyłam przy okazji obrazy Recovery: https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … 2.Recovery

Podobnie jak wcześniejsze wersje, obrazy Recovery są z Luci, z zasady służą do wygodnej aktualizacji softu, ale można też wykorzystać awaryjnie do Internetu - szary port DSL może obsłużyć zwykłe połączenie internetowe przez kabel sieciowy, jest też skonfigurowanych kilka typów połączeń modemowych 3G/LTE, które można modyfikować w Luci. Da się instalować programy, ale tylko w pewnym zakresie, gdyż są to obrazy maksymalnie przycięte, bo muszą się zmieścić w 5 MB, a jest to coraz trudniejsze. Powyższe jest już przetestowane, także tylko informacyjnie.

496

Odp: Easybox 904xDSL

@Cezary, prośba do Ciebie, abyś aktualizował u siebie obrazy, poukładałam całość na GH:
Recovery: https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … 2.Recovery
OpenWrt: https://github.com/zuzia-dev/Easybox-90 … v2.OpenWrt
Ważne o tyle, że poprzednia wersja ma dwa dość uciążliwe błędy, z Wi-Fi i repozytorium, dlatego nie chcę, aby jej użytkownicy instalowali tylko od razu aktualną. Z góry dziękuję.

497

Odp: Easybox 904xDSL

Zrobione.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

498

Odp: Easybox 904xDSL

olek210 napisał/a:
Zuzia napisał/a:

Jak dodać wsparcie DSA nie wiem, a to jedyna nadzieja na podniesienie wydajności.

W sumie to migracja na DSA powinna być możliwa. Jest mainlinowy sterownik DSA dla switcha rtl8367rb. W pierwszej kolejności trzeba by zmodyfikować dts i dodać odpowiednie wpisy dla obu switchy (zintegrowany gswip i zewnętrzny realtek) na podstawie dokumentacji. W dalszej kolejności trzeba by wpisać odpowiednie nazwy portów w 02_network.

Brzmi to trochę zbyt idealnie i potencjalnie może się okazać, że czegoś będzie jeszcze brakować w jakimś sterowniku.

Podjęłam pierwszą próbę z nowszym kernelem, na razie bez DSA tylko przeniosłam patche dla 5.10: https://github.com/zuzia-dev/openwrt-22 … tches-5.10
Nakładają się, ale:

make -C /media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl/linux-lantiq_xrx200/linux-5.10.181 KCFLAGS="-fmacro-prefix-map=/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl=target-mips_24kc_musl -fno-caller-saves " HOSTCFLAGS="-O2 -I/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/staging_dir/host/include  -Wall -Wmissing-prototypes -Wstrict-prototypes" CROSS_COMPILE="mips-openwrt-linux-musl-" ARCH="mips" KBUILD_HAVE_NLS=no KBUILD_BUILD_USER="Easybox" KBUILD_BUILD_HOST="904xDSL" KBUILD_BUILD_TIMESTAMP="Sun Jun 11 18:39:44 2023" KBUILD_BUILD_VERSION="0" HOST_LOADLIBES="-L/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/staging_dir/host/lib" KBUILD_HOSTLDLIBS="-L/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/staging_dir/host/lib" CONFIG_SHELL="bash" V=''  cmd_syscalls=  KERNELRELEASE=5.10.181 CC="mips-openwrt-linux-musl-gcc" all modules
make[4]: Entering directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl/linux-lantiq_xrx200/linux-5.10.181'
  CALL    scripts/checksyscalls.sh
  CALL    scripts/atomic/check-atomics.sh
  CHK     include/generated/compile.h
  CC      drivers/net/phy/mdio_bus.o
drivers/net/phy/mdio_bus.c:425:17: error: redefinition of 'mdio_find_bus'
  425 | struct mii_bus *mdio_find_bus(const char *mdio_name)
      |                 ^~~~~~~~~~~~~
drivers/net/phy/mdio_bus.c:408:17: note: previous definition of 'mdio_find_bus' with type 'struct mii_bus *(const char *)'
  408 | struct mii_bus *mdio_find_bus(const char *mdio_name)
      |                 ^~~~~~~~~~~~~
In file included from ./include/linux/linkage.h:7,
                 from ./include/linux/kernel.h:8,
                 from ./include/linux/delay.h:22,
                 from drivers/net/phy/mdio_bus.c:11:
./include/linux/export.h:67:43: error: redefinition of '__ksymtab_mdio_find_bus'
   67 |         static const struct kernel_symbol __ksymtab_##sym               \
      |                                           ^~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:114:9: note: in expansion of macro '__KSYMTAB_ENTRY'
  114 |         __KSYMTAB_ENTRY(sym, sec)
      |         ^~~~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:153:41: note: in expansion of macro '___EXPORT_SYMBOL'
  153 | #define __EXPORT_SYMBOL(sym, sec, ns)   ___EXPORT_SYMBOL(sym, sec, ns)
      |                                         ^~~~~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:161:41: note: in expansion of macro '__EXPORT_SYMBOL'
  161 | #define _EXPORT_SYMBOL(sym, sec)        __EXPORT_SYMBOL(sym, sec, "")
      |                                         ^~~~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:164:41: note: in expansion of macro '_EXPORT_SYMBOL'
  164 | #define EXPORT_SYMBOL(sym)              _EXPORT_SYMBOL(sym, "")
      |                                         ^~~~~~~~~~~~~~
drivers/net/phy/mdio_bus.c:432:1: note: in expansion of macro 'EXPORT_SYMBOL'
  432 | EXPORT_SYMBOL(mdio_find_bus);
      | ^~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:67:43: note: previous definition of '__ksymtab_mdio_find_bus' with type 'const struct kernel_symbol'
   67 |         static const struct kernel_symbol __ksymtab_##sym               \
      |                                           ^~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:114:9: note: in expansion of macro '__KSYMTAB_ENTRY'
  114 |         __KSYMTAB_ENTRY(sym, sec)
      |         ^~~~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:153:41: note: in expansion of macro '___EXPORT_SYMBOL'
  153 | #define __EXPORT_SYMBOL(sym, sec, ns)   ___EXPORT_SYMBOL(sym, sec, ns)
      |                                         ^~~~~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:161:41: note: in expansion of macro '__EXPORT_SYMBOL'
  161 | #define _EXPORT_SYMBOL(sym, sec)        __EXPORT_SYMBOL(sym, sec, "")
      |                                         ^~~~~~~~~~~~~~~
./include/linux/export.h:164:41: note: in expansion of macro '_EXPORT_SYMBOL'
  164 | #define EXPORT_SYMBOL(sym)              _EXPORT_SYMBOL(sym, "")
      |                                         ^~~~~~~~~~~~~~
drivers/net/phy/mdio_bus.c:415:1: note: in expansion of macro 'EXPORT_SYMBOL'
  415 | EXPORT_SYMBOL(mdio_find_bus);
      | ^~~~~~~~~~~~~
make[7]: *** [scripts/Makefile.build:286: drivers/net/phy/mdio_bus.o] Error 1
make[6]: *** [scripts/Makefile.build:503: drivers/net/phy] Error 2
make[5]: *** [scripts/Makefile.build:503: drivers/net] Error 2
make[4]: *** [Makefile:1828: drivers] Error 2
make[4]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl/linux-lantiq_xrx200/linux-5.10.181'
make[3]: *** [Makefile:22: /media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl/linux-lantiq_xrx200/linux-5.10.181/.modules] Error 2
make[3]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/target/linux/lantiq'
make[2]: *** [Makefile:11: compile] Error 2
make[2]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/target/linux'
time: target/linux/compile#2.89#1.32#27.01
    ERROR: target/linux failed to build.
make[1]: *** [target/Makefile:30: target/linux/compile] Error 1
make[1]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03'
make: *** [/media/truecrypt2/temp/new-eb904-22.03/openwrt-22.03/openwrt-22.03/include/toplevel.mk:230: target/linux/compile] Błąd 2

Może ktoś coś podpowie?

499 (edytowany przez olek210 2023-06-17 11:35:16)

Odp: Easybox 904xDSL

Usuń patch 774-mdio-bus-add-generic-find-bus.patch z backportów. Funkcja mdio_find_bus() istnieje już w kernelu 5.10.

500

Odp: Easybox 904xDSL

@olek210 dziękuję za naprowadzenie, ale zmian pewnie jest więcej:

need-builtin=1 \
need-modorder=1
  rm -f drivers/net/ethernet/pensando/built-in.a; mips-openwrt-linux-musl-ar cDPrST drivers/net/ethernet/pensando/built-in.a 
  {  :; } | awk '!x[$0]++' - > drivers/net/ethernet/pensando/modules.order
  mips-openwrt-linux-musl-gcc -Wp,-MMD,drivers/net/ethernet/.lantiq_xrx200_legacy.o.d -nostdinc -isystem /media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/staging_dir/toolchain-mips_24kc_gcc-11.2.0_musl/lib/gcc/mips-openwrt-linux-musl/11.2.0/include -I./arch/mips/include -I./arch/mips/include/generated  -I./include -I./arch/mips/include/uapi -I./arch/mips/include/generated/uapi -I./include/uapi -I./include/generated/uapi -include ./include/linux/kconfig.h -include ./include/linux/compiler_types.h -D__KERNEL__ -DVMLINUX_LOAD_ADDRESS=0xffffffff80002000 -DLINKER_LOAD_ADDRESS=0x80002000 -DDATAOFFSET=0 -fmacro-prefix-map=./= -Wall -Wundef -Werror=strict-prototypes -Wno-trigraphs -fno-strict-aliasing -fno-common -fshort-wchar -fno-PIE -Werror=implicit-function-declaration -Werror=implicit-int -Werror=return-type -Wno-format-security -std=gnu89 -mno-check-zero-division -mabi=32 -G 0 -mno-abicalls -fno-pic -pipe -mno-branch-likely -msoft-float -DGAS_HAS_SET_HARDFLOAT -Wa,-msoft-float -ffreestanding -EB -fno-stack-check -Wa,-mno-fix-loongson3-llsc -march=mips32r2 -mtune=34kc -Wa,--trap -DTOOLCHAIN_SUPPORTS_VIRT -DTOOLCHAIN_SUPPORTS_XPA -DTOOLCHAIN_SUPPORTS_CRC -DTOOLCHAIN_SUPPORTS_DSP -DTOOLCHAIN_SUPPORTS_GINV -I./arch/mips/include/asm/mach-lantiq -I./arch/mips/include/asm/mach-lantiq/xway -I./arch/mips/include/asm/mach-generic -fno-asynchronous-unwind-tables -fno-delete-null-pointer-checks -Wno-frame-address -Wno-format-truncation -Wno-format-overflow -Wno-address-of-packed-member -O2 -fno-allow-store-data-races -Wframe-larger-than=1024 -fstack-protector -Wimplicit-fallthrough -Wno-unused-but-set-variable -Wno-unused-const-variable -fomit-frame-pointer -g -femit-struct-debug-baseonly -fno-var-tracking -Wdeclaration-after-statement -Wvla -Wno-pointer-sign -Wno-stringop-truncation -Wno-zero-length-bounds -Wno-array-bounds -Wno-stringop-overflow -Wno-restrict -Wno-maybe-uninitialized -fno-strict-overflow -fno-stack-check -fconserve-stack -Werror=date-time -Werror=incompatible-pointer-types -Werror=designated-init -Wno-packed-not-aligned -fmacro-prefix-map=/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl=target-mips_24kc_musl -fno-caller-saves  -ffunction-sections -fdata-sections  -DKBUILD_MODFILE='"drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy"' -DKBUILD_BASENAME='"lantiq_xrx200_legacy"' -DKBUILD_MODNAME='"lantiq_xrx200_legacy"' -c -o drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.o drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c: In function 'xrx200sw_set_vlan_fid':
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:601:13: warning: unused variable 'i' [-Wunused-variable]
  601 |         int i;
      |             ^
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c: In function 'xrx200_poll_rx':
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:1093:29: warning: unused variable 'priv' [-Wunused-variable]
 1093 |         struct xrx200_priv *priv = netdev_priv(ch->devs[0]);
      |                             ^~~~
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c: In function 'xrx200_dma_init':
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:1280:9: error: too few arguments to function 'ltq_dma_init_port'
 1280 |         ltq_dma_init_port(DMA_PORT_ETOP);
      |         ^~~~~~~~~~~~~~~~~
In file included from drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:33:
./arch/mips/include/asm/mach-lantiq/xway/xway_dma.h:48:13: note: declared here
   48 | extern void ltq_dma_init_port(int p, int tx_burst, int rx_burst);
      |             ^~~~~~~~~~~~~~~~~
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c: In function 'xrx200_of_port':
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:1819:21: error: too few arguments to function 'of_get_phy_mode'
 1819 |         p->phy_if = of_get_phy_mode(port);
      |                     ^~~~~~~~~~~~~~~
In file included from drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:28:
./include/linux/of_net.h:15:12: note: declared here
   15 | extern int of_get_phy_mode(struct device_node *np, phy_interface_t *interface);
      |            ^~~~~~~~~~~~~~~
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c: In function 'xrx200_of_iface':
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:1903:15: error: too few arguments to function 'of_get_mac_address'
 1903 |         mac = of_get_mac_address(iface);
      |               ^~~~~~~~~~~~~~~~~~
In file included from drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:28:
./include/linux/of_net.h:16:12: note: declared here
   16 | extern int of_get_mac_address(struct device_node *np, u8 *mac);
      |            ^~~~~~~~~~~~~~~~~~
At top level:
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:767:12: warning: 'xrx200sw_set_port_pvid' defined but not used [-Wunused-function]
  767 | static int xrx200sw_set_port_pvid(struct switch_dev *dev, int port, int val)
      |            ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:542:12: warning: 'xrx200_get_global_attr' defined but not used [-Wunused-function]
  542 | static int xrx200_get_global_attr(struct switch_dev *dev, const struct switch_attr *attr, struct switch_val *val)
      |            ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.c:533:12: warning: 'xrx200_set_global_attr' defined but not used [-Wunused-function]
  533 | static int xrx200_set_global_attr(struct switch_dev *dev, const struct switch_attr *attr, struct switch_val *val)
      |            ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
make[8]: *** [scripts/Makefile.build:286: drivers/net/ethernet/lantiq_xrx200_legacy.o] Error 1
make[7]: *** [scripts/Makefile.build:503: drivers/net/ethernet] Error 2
make[6]: *** [scripts/Makefile.build:503: drivers/net] Error 2
make[5]: *** [Makefile:1828: drivers] Error 2
make[5]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl/linux-lantiq_xrx200/linux-5.10.181'
make[4]: *** [Makefile:22: /media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/build_dir/target-mips_24kc_musl/linux-lantiq_xrx200/linux-5.10.181/.modules] Error 2
make[4]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/target/linux/lantiq'
make[3]: *** [Makefile:11: compile] Error 2
make[3]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/target/linux'
time: target/linux/compile#470.65#76.08#636.24
    ERROR: target/linux failed to build.
make[2]: *** [target/Makefile:30: target/linux/compile] Error 1
make[2]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03'
make[1]: *** [target/Makefile:23: /media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/staging_dir/target-mips_24kc_musl/stamp/.target_compile] Error 2
make[1]: Leaving directory '/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03'
make: *** [/media/truecrypt2/temp/new-eb904-test3/openwrt-22.03/include/toplevel.mk:230: world] Błąd 2