Temat: Zwiększenie PING
Witam
Tak, wiem, chcę na odwrót...
Chcę okresowo pogorszyć działanie sieci na wybranym porcie LAN i WIFI. Młodzież leci sobie w kulki i potrafi w nocy wstać by po ciemku odpalić laptopa i spędzić parę godzin online, po czym jest nieprzytomna do normalnych działań w dzień i szlaja się jak zombi.
Znalazłem tu coś takiego https://forum.openwrt.org/t/increasing- … mand/32461
Z tego tekstu wyłowiłem:
Zainstalować kmod-netem package (ewentualnie), może już jest w Gargoyle na TP-Link TL-WR1043N?
polecenie "tc qdisc add dev eth0 root netem delay 60ms" (lub "tc qdisc replace dev eth0 root netem delay 60ms")
może te ms jeszcze będą inne.
Rozumiem, że to pierwsze to trafic control, drugie to Network Emulation functionality. To zadziała?
I teraz by to odpalać np. o 23 na 60ms i od 6 rano z powrotem na 0ms - cron?
Mogę prosić parę słów czy to zadziała, czy składnia poleceń jest OK?