476

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Tak o to miałem na myśli - pliki do recovery.
Jutro wystawię.

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

477

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Dobrze czytam że już mogę odpalić mojego dziwnego r na OpenWRT ?

Ale czy on będzie działał stabilnie czy będzie gubił się jak u Cezarego czasem smile ?

478

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Co do stabilności to trzeba ocenic, potestować.
Ja czekam cierpliwie do ukończenia poprawnego ustawiania interfejsu LTE wraz z testami.

Z drugiej strony mam na 1043nd z E3132 taką lokalizację, że zewnetrzna antena nie pomaga skacze sygnał z 25 fo 65 %. Jest ustawiony watchdog i były momenty braku połączenia do serwera openvpn. Pomógł reseter wykonany na Wemos D1 pro. Jak nie ma pinga na bramę vpn to na 10s pozbawia router napięcia (Wemos nie potrzebuje dostępu do netu aby zrobić robotę)

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

479 (edytowany przez Leo-PL 2022-03-31 23:39:00)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

To możesz śmiało testować już teraz. Serio. Od strony funkcjonalnej jak i stabilności nic się nie zmieni, chodzi tylko o to jak w kernelu będzie aktywowane obejście na gazomierzu na adres MAC przedstawiany przez modem z 286R - efekt końcowy będzie identyczny, niezależnie czy obejście będzie aktywne tylko dla 286R, czy zostanie dodany wyjątek w drugą stronę - dla MF910.

480

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

W nocy coś się zadziało bo WAN nie migał.
Po restarcie zachowuje się normalnie.

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

481

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

piratee napisał/a:

W nocy coś się zadziało bo WAN nie migał.
Po restarcie zachowuje się normalnie.

Czyli problemy jak kiedyś opisywał Cezary ?

482

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Nie wiem czy problem, może coś @Leo-PL  jeszcze testował.
Dzisiaj skonfiguruję już tylko na LTE i wtedy dopiero zacznę testy.

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

483

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Proszę się nie śmiać - jak wygląda sekcja lan.
Nie podnosi mi interfejsu
Mogę prosić o przykład, bo wcześniej kopi nie zrobiłem.
Podnosi interfejs LTE

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

484

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

config device
    option name 'br-lan'
    option type 'bridge'
    list ports 'eth0.1'

config interface 'lan'
    option device 'br-lan'
    option proto 'static'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ip6assign '60'
    option ipaddr '192.168.1.1'

config switch
    option name 'switch0'
    option reset '1'
    option enable_vlan '1'

config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '1'
    option ports '1 2 3 5 0t'
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

485

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

piratee napisał/a:

W nocy coś się zadziało bo WAN nie migał.
Po restarcie zachowuje się normalnie.

Nie przypominam sobie :-)

Na 286/286A gdy wyłączy się "autoconnect" w QMI to link czasami też potrafi mi spaść raz na kilka dni, a niestety z tą opcją włączoną,  IPv6 nie chce się podłączać, że o dualstacku już nie wspomnę.

@Cezary, patrz co znalazłem:
https://lore.kernel.org/lkml/1468844691 … ail.com/#r
TL;DR Jest potencjał na sensowniejszy fix do MF286R, który - okazuje się - odwalał to samo z MAC, co MF910 po cdc_ether.
Zmajstruję na poczekaniu coś podobnego dla RNDIS - przetestowałbyś?

486

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Rób. Jak masz czas to działaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

487 (edytowany przez piratee 2022-04-01 20:14:18)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Nie przydziela mi jeszcze adresu na DHCP.
W kompie wpisałem ręcznie i już idzie z ZET net

Edit:
Juź jest OK

Pierwszy test na OpenWRT - prędkość na interfejsie LET w jest identyczna jak na sofcie producenta.

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

488

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

@Cezary
Pod spodem link do kopi plików aby wykonać recovery.
w spakowanym katalogu:
- root_uImage
- spis partycji
- info o wersji
https://megawrzuta.pl/download/835b40d8 … a63dc.html

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

489

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Włożone do https://dl.eko.one.pl/orig/zte_mf286r/T-MOBILE/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

490 (edytowany przez Leo-PL 2022-04-01 21:18:59)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Jest poprawka do kernela do przetestowania z workaroundem na ten nieszczęsny MAC:
https://github.com/Leo-PL/openwrt/commi … 69e739c165
@Cezary, spłodziłbyś testową kompilację? Ja nie mam urządzenia, a nie chcę Tobie ani @piratee wrzucać swoich buildów.

491

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Sprawdzę jutro. Albo dawaj builda jeżeli masz gotowego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

492 (edytowany przez Leo-PL 2022-04-01 21:20:58)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Wyedytowałem link powyżej, kolejność USB IDków ma znaczenie. W swoich buildach mam kupę swoich zmian, w tym domyślnie przybite klucze SSH, więc musiałbym skleić od zera.
Oczywiście poprzedni workaround trzeba wywalić.

493

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

No to poczekaj do jutra.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

494

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

Skonfigurowałem wg poradnika klienta Wireguard
I wywaliło mi dostęp do internetu.
https://eko.one.pl/?p=openwrt-wireguard
Serwer ping-uję bez problemu.

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

495

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

@piratee jak robiłeś kopie oryginału?

496

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

piratee napisał/a:

Skonfigurowałem wg poradnika klienta Wireguard
I wywaliło mi dostęp do internetu.
https://eko.one.pl/?p=openwrt-wireguard
Serwer ping-uję bez problemu.

A co jest serwerem? Bo jak nie masz internetu to cie serwer nie puszcza.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

497 (edytowany przez Leo-PL 2022-04-01 21:33:16)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

@Cezary, jasne, nie pali się.

498 (edytowany przez piratee 2022-04-01 21:35:47)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

podłaczyć router po kablu LAN
- uruchomić router na fabrycznym sofcie
- włożyć pendrive w systemie fat do routera
- zapisac układ partycji do pliku przez:
    cat /proc/mtd > /var/usb_disk/mtd.txt
wykonać backup partycji przez konsole UART w shellu przez:
    for i in 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16; do cat /dev/mtd$i > /var/usb_disk/mtd$i; done
    sync
    umount /var/usb_disk

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

499 (edytowany przez piratee 2022-04-01 22:42:31)

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

mam publiczny IP

EDIT:
uruchomiłem - nie dodałem reguł firewall-a sad
@Leo-PL miał zrobionego Klienta do mojego serwera - robiłem dostęp do zte

@Leo-PL - jak potrzebujesz router dostępny pod 10.9.0.4

ZTE MF 286D OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23484-b742216dc8
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)

500

Odp: ZTE MF286R - OpenWrt

@Leo-PL: nie. Uzyskuje adres na interfejsie, ale nie ma ruchu, nie działają pingi. U mnie nie działa z łatkami z postu 490.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.